KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

skarbówka, blokada konta

Skarbówka będzie mogła zablokować konto bankowe

Nowa propozycja przygotowana przez Ministerstwo Finansów w teorii ma wspomóc w walce z nieuczciwymi właścicielami firm wyłudzającymi VAT. W praktyce może się jednak przyczynić do poważnych problemów uczciwych przedsiębiorców.   ... Czytaj całość
Firma budowlana

Firmy budowlane – jak wejść na zagraniczny rynek i zacząć zarabiać w EURO

Sytuacja polskich firm budowlanych nie prezentuje się optymistycznie. Duża konkurencja, brak nowych inwestycji oraz niemożność odzyskania zaległości - to tylko część problemów, z którymi boryka się ten sektor. Wiele firm, ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 23.06.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Poniedziałkowy szczyt zakończył się bez porozumienia, ale miał bardziej optymistyczny charakter niż jakiekolwiek spotkanie do tej pory. Jutro część druga, która wg szefa Komisji Europejskiej J.C. Junckera, może zakończyć się podpisaniem porozumienia.

Temat Greckich negocjacji miał dziś główny wpływ na notowania walut. W cieniu pozostały odczyty makroekonomiczne.

 

Wczorajszy szczyt bez rozwiązań, ale z optymistycznym akcentem
Podczas poniedziałkowego spotkania przedstawiciele państw członkowskich Unii Europejskiej nie wypracowali porozumienia z Grecją. Analiza zaprezentowanych reform potrwa jeszcze parę dni. Pozytywne wypowiedzi przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska oraz szefa Komisji Europejskiej Jeana-Claude’a Junckera na temat negocjacji wydawałoby się, że uspokoją rynek. Reakcja była jednak odwrotna. Para EUR/USD poszła w dół z poziomu 1,11 – 1,13. Zaskakujące było również to, że dobre dane makroekonomiczne dla Strefy Euro w żaden sposób nie wpłynęły na umocnienie wspólnej waluty. Być może dlatego, że były to tylko wstępne dane dotyczące indeksów PMI dla usług i przemysłu. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,11 euro.

 

Nerwowa atmosfera na rynku blokuje wzrost złotówki na parze z euro

Wczorajsze i dzisiejsze wahania na parze EUR/PLN zaburzyły trwający już od jakiegoś czasu trend wzrostowy. Dzisiejsze notowania skakały w przedziale 4,15 – 4,16 za sprawą niezmiennie nerwowej atmosfery wśród inwestorów. Optymizm, który wypłynął z Brukseli nie dla wszystkich jest wiarygodny. Niestety taka różnorodność opinii osłabia złotówkę i inne waluty rynków wschodzących. Średnia wartość euro podczas dzisiejszego handlu na rynku finansowym wyniosła 4,16 PLN.

 

Dolar mocniejszy, pytanie na jak długo?

Złotówka podczas dzisiejszego notowania osłabiła się w stosunku do dolara. Para USD/PLN osiągnęła dziś poziom 3,73. Zdaje się to być jedynie chwilowa korekta w związku ze zwiększonym tempem negocjacji ateńskiego rządu z Wielką Tróją (MFW, UE i EBC). Zmian na tej parze walutowej możemy się jeszcze spodziewać po popołudniowym odczycie indeksu PMI dla przemysłu, na który czekają Stany Zjednoczone. Inwestorzy niecierpliwie wyczekują jutrzejszego spotkania ministrów finansów Strefy Euro zapowiedzianego dziś przez szefa Komisji Europejskiej, które wg niego może przynieść tak upragnione przez wszystkich porozumienie z Grecją. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,73 PLN.

 

„Frankowicze” kontra Grecja

Frank szwajcarski nie pozwala odetchnąć osobom zadłużonym w tej walucie. Jest duże prawdopodobieństwo, że do końca czerwca nie będzie on tańszy. Dopóki problemy finansowe Grecji się nie zakończą, szwajcarska waluta będzie nadal mocno przewartościowana. „Frankowicze” zyskać mogą jedynie wymieniając waluty w kantorach internetowych. Wychodzą one naprzeciw ich problemów, oferując dużo korzystniejsze warunki niż bank, w którym został zaciągnięty kredyt. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,98 PLN.

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

23.06.2015 15:05
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000