KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

UE, Unia Europejska,

Polexit – czy Polska ma plan ewakuacji?

Brexit staje się teraźniejszością, natomiast Frexit i Nexit możliwością. W mediach zaczęło się jednak pojawiać jeszcze jedno hasło - Polexit. Według zapewnień Jarosława Kaczyńskiego nie ma scenariusza, który zakładałby odejście Read more
airbnb, pokój, płatność online, płatności, Ekantor.pl

Jak płacić na AirBNB?

Mieszkanie w centrum Pragi dla dwóch osób za 85 zł za noc? Do tego z pięknym widokiem na stare miasto? W AirBNB to całkiem zwyczajna oferta. Szybko rezerwujesz Read more

Komentarz walutowy 23.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Czy Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej? Najnowsze sondaże z dzisiejszego głosowania pokazują, że tak właśnie się stanie. Do końca referendum, zostało jednak jeszcze kilka godzin w trakcie, których wszystko może się zmienić. Zmienność na rynku walutowym była dziś bardzo duża. Najbardziej skorzystał złoty.

Dane makro bez znaczenia

Trwające referendum w Wielkiej Brytanii powoduje silne zmiany na rynku walutowym. Główna para walutowa przekroczyła wartość 1,14. Dzisiejsze dane dotyczące przemysłu i usług były bardzo mieszane, jednak nie miały najmniejszego znaczenia dla notowania euro. Dziś w centrum uwagi inwestorów jest to, co się dzieje w Zjednoczonym Królestwie. Być może większy wpływ będą miały publikacje makro ze Stanów Zjednoczonych, które poznamy po godzinie 14:30. Dzisiejszy średni kurs euro wyniósł 1,13 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Złoty umacnia się

Poranny skok do 4,37 był pochopną reakcją uczestników rynku walutowego na sam fakt rozpoczęcia się głosowania w Wielkiej Brytanii. Wraz z napływem najnowszych sondaży złoty systematycznie umacniał się wobec euro. Najnowsze dane wskazywały na to, że Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej, jednak nie jest powiedziane, że się to nie zmieni. Jednak rynek widać wyraźnie, że nastawił się właśnie na ten scenariusz. Złoty dotarł już do poziomu 4,34. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zejdzie nawet do 4,30 PLN. Dzisiejszy średni kurs EUR wyniósł 4,34 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Dolar słabnie

Nasza waluta w ostatnich dniach dużo zyskała dzięki poprawie nastrojów na rynku. Dzisiejsza fala optymizmu wywołana pozytywnymi sondażami zaniosła kurs USD/PLN aż do wartości 3,81. Jeśli okaże się, że zwolennicy pozostania w UE będą mieli większość złoty może umocnić się nawet do poziomu 3,78 PLN. Dzisiejsza średnia wartość dolara wyniosła 3,82 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Frank w końcu poniżej 4,00

Frank szwajcarski po prawie dwóch tygodniach zwyżki zszedł dziś poniżej bariery psychologicznej 4,00. Zapewne poprawiło to humor wielu polskim kredytobiorcom, którzy od dłuższego czasu czekają na odpowiedni moment do wymiany walut w kantorze internetowym. Jeszcze chwilę cierpliwości. Jeśli sondaże utrzymają się i jutrzejsze oficjalne wyniki je potwierdzą możemy spodziewać się, że kurs CHF/PLN zejdzie lekko poniżej 3,95. Dzisiejsza średnia wartość CHF wyniosła 3,99 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Silne wahania funta

Dziś o godzinie 8:00 rozpoczęło się referendum w sprawie pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Brytyjczycy będą mogli oddawać głosy do godziny 23:00. Wyniki poznamy w piątek około 8:00. Do tego czasu zmienność na rynku walutowym będzie podwyższona. Największe wahania były widoczne na parze GBP/PLN, które jednak nie ukazały przewagi żadnej z walut. Kurs funta oscylował między 5,67 a 5,71. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średni kurs funta wyniósł 5,68 PLN.

GBP/PLN

kurs GBP, kurs funta

Źródło: biznes.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

23.06.2016 14:59
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000