KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, wynajem auta, wynajem auta za granicą, samochód, wypożyczalnia, podróż, Ekantor.pl

Wynajem samochodu na wakacje – na co zwracać uwagę?

Wynajęcie samochodu na wakacjach już dawno przestało być rozrzutną ekstrawagancją. Coraz więcej osób woli zostawić własne auto w domu i wypożyczyć coś na miejscu. To tańsze i wygodniejsze o ile Read more
Wyzwanie 520 zł bez wysiłku w rok [DARMOWY FORMULARZ DO WYDRUKU Ekantor.pl]

Wyzwanie: 520 zł bez wysiłku w rok [DARMOWY FORMULARZ DO WYDRUKU]

Mówią: grosz do grosza a będzie kokosza. Co prawda nie wiemy, kto jako pierwszy wypowiedział te słowa, ale wiemy, że miał 100% racji. Bo kwota, za którą możesz kupić kawę Read more

Komentarz walutowy 23.09.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Połowa tygodnia na rynku walutowym już za nami. Największa zmienność podczas dzisiejszej sesji została zanotowana na parze EUR/USD. Złotówka lekko umocniła się na parze z frankiem szwajcarskim oraz dolarem.

 

Zakłopotanie inwestorów

 
Odczyt chińskiego indeksu PMI dla przemysłu okazał się gorszy od prognozowanego. Reakcja głównej pary walutowej na tę informację była na szczęście umiarkowana. Kurs pary EUR/USD poruszał się dziś w obrębie wartości 1,11. Falował między jej górną a dolną granicą. Zmienność może nasilić się po wystąpieniu prezesa EBC Mario Draghiergo, który już wcześniej zapowiedział, że w razie konieczności program QE będzie przedłużony. Szczegółowe uzasadnienie zapewne poznamy podczas konferencji. Dzisiejszy brak zdecydowania pary EUR/USD świadczył o tym, że rynek pogubił się w interpretacji danych. Być może przemówienia szefów Fedu z poszczególnych stanów rozwieją wszelkie wątpliwości. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,11 EUR.

Stabilnie na EUR/PLN

 
Nastrój na globalnym rynku poprawił się, co było widoczne podczas dzisiejszej sesji na parze EUR/PLN. Złotówka przez część sesji umocniła się wobec euro, jednak w ujęciu całościowym to wspólna waluta wiodła prym. Opublikowane dziś dane dotyczące indeksu PMI dla przemysłu okazały się zgodne z oczekiwaniami natomiast ten sam wskaźnik dla usług był o 0,2% niższy. GUS natomiast przedstawił wartość stopy bezrobocia za lipiec, która wyniosła 10%. Ilość optymistycznych wartości była wyrównana w związku, z czym zmienność na EUR/PLN nie była zbyt wielka. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,20 PLN.

Dolar wyczekuje danych PMI

Środowa sesja okazała się nie do końca sprzyjać dolarowi. Na parze ze złotówką tylko przez pierwszą część sesji utrzymał przewagę. Inwestorzy nie podejmowali bardziej ryzykownych działań, ponieważ wyczekiwali na popołudniowe dane makro. Od czwartkowej decyzji Fedu kalendarium było praktycznie puste, dlatego dzisiejszy odczyt indeksu PMI dla przemysłu będzie bardzo istotny. Dolar czeka na konkretny sygnał do umocnienia. Może nim również być wieczorne wystąpienie szefa Fedu z Atlanty. Średnia wartość amerykańskiej waluty wyniosła podczas dzisiejszej sesji 3,76 PLN.

Nieśmiałe umocnienie złotówki na parze z frankiem

Środa dla pary CHF/PLN rozpoczęła się bardzo stabilnie, większe wahania rozpoczęły się dopiero w okolicach godziny 12. Od tego momentu szwajcarska waluta zaczęła się osłabiać schodząc w najniższym punkcie do wartości 3,85. Jak widzimy przedział wartości niebezpieczne przesunął się w górę. W najbliższych dniach kalendarium makroekonomiczne zarówno dla złotówki, jak i franka jest puste, w związku z czym głównym czynnikiem ryzyka będą informacje napływające z globalnego otoczenia. Lokalnym czynnikiem ryzyka mogą być zbliżające się wybory w Polsce. Aspekt polityczny zazwyczaj wprowadza spore zamieszanie w wycenie walut. Szwajcarska waluta została dziś średnio wyceniona na 3,86 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

23.09.2015 15:01
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000