KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Złoty. NBP

Rada Polityki Pieniężnej – czym jest i jakie ma kompetencje?

Jej działania wywołują emocje wyłącznie u wąskiej grupy zainteresowanych specjalistów chociaż ma wpływ, pośrednio lub wprost, na życie wszystkich Polaków. Czym tak naprawdę jest mityczna Rada Polityki Pieniężnej?   Read more
zmiany, mandat, płatność kartą

Od teraz mandat opłacisz u policjanta

Jak informuje Krajowa Izba Rozliczeniowa trwa wyposażanie radiowozów Policji w terminale. Od lutego część kierowców może opłacić mandat kartą lub BLIKIEM. Czy równie chętnie będziemy korzystać z transakcji bezgotówkowych w Read more

Komentarz walutowy 24.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Czwartkowa sesja była jedną z gorszych dla złotego. Osłabił się on wobec większości walut. Dolar skorzystał z atmosfery panującej na rynku i umocnił się wobec euro.

Dolar utrzymuje przewagę

Amerykańska waluta mimo licznych wahań na parze z euro systematycznie się umacnia. Podczas dzisiejszej sesji zwiększyła swoją przewagę wobec wspólnej waluty, choć dane makro na pewno jej w tym nie pomogły. Liczba zamówień na dobra trwałe spadła a wniosków o zasiłek dla bezrobotnych było więcej niż w poprzednim tygodniu. Zanim wszyscy uczestnicy rynku udadzą się na przerwę świąteczną poznamy jeszcze jutro finalny odczyt PKB ze Stanów Zjednoczonych. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.

EUR/USD

dzisiejszy kurs franka

Źródło: biznes.pl

Słaby złoty

Początek sesji wskazywał na to, że nasza waluta będzie się stabilizować przed świąteczną przerwą. Niestety złoty dość solidnie osłabił się wobec euro, prawdopodobnie w wyniku korekty po osiągnięciu wczoraj najlepszego poziomu w tym roku. Czynnikiem, który negatywnie wpływa na naszą walutę były pogarszający się nastrój na rynkach związany m.in. z decyzją Chin o osłabieniu juana. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł 4,27 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro

Źródło: biznes.pl

Droższy dolar, pytanie na jak długo

Amerykańska waluta korzysta ze słabości walut rynku wschodzącego. Dolar kontynuował umocnienie wobec złotego, które rozpoczął już w poniedziałek. Osłabienie złotego wynika ze wzrostu awersji do ryzyka, która z dnia na dzień jest coraz mocniej odczuwalna. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średni kurs dolara wyniósł 3,83 PLN.

USD/PLN

dzisejszy kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Umocnienie szwajcarskiej waluty

Frank szwajcarski w trakcie dzisiejszej sesji osiągnął nowe dwutygodniowe maksimum. Wzrost wartości CHF do poziom 3,93 jest niepokojący zarówno dla naszych kredytobiorców jak i samego Szwajcarskiego Banku Narodowego. Aprecjacja franka niestety najwyraźniej nie ma znaczenia dla tamtejszej gospodarce, o czym przekonaliśmy się po ostatniej publikacji bilansu handlowego, który wykazał wzrost siły eksportu. Średni kurs CHF wyniósł dziś 3,92 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka szwajcarskiego

Źródło: biznes.pl

W końcu odbicie

Funt brytyjski po czterech tygodniach spadków w końcu zaczął się umacniać. Dzisiejsza sesja należała do jednej z lepszych dla pary GBP/PLN. Z poziomu 5,36 brytyjska waluta zdrożała do 5,41. Prawdopodobnie przyczyniła się do tego wzrostu dzisiejsza publikacja danych o sprzedaży detalicznej, która spadła mniej niż się spodziewano. Niestety raczej nie ma to większego znaczenia dla unoszącego się widma Brexitu. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,40 PLN.

GBP/PLN

średni kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

24.03.2016 15:16
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000