KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Emmanuel Macron, Beata Szydło

Czy Polska znajdzie się w cieniu Europy? Macron: Polacy zasługują na więcej.

Prezydent Francji coraz ostrzej wypowiada się na temat polskiej polityki i zauważa, że kraj nad Wisłą sam izoluje się od państw Europy. Polskie media mówią o dyplomatycznym spięciu, francuskie o ... Czytaj całość

Prowadzisz handel z zagranicznym kontrahentem? Zobacz, jak zniwelować ryzyko walutowe

Przystąpienie w 2004 roku do Unii Europejskiej wpłynęło korzystnie na rozwój międzynarodowego handlu. Wraz z przyłączaniem do wspólnoty Polska miała się znaleźć w strefie euro, tak się jednak ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 24.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Czwartkowa sesja była jedną z gorszych dla złotego. Osłabił się on wobec większości walut. Dolar skorzystał z atmosfery panującej na rynku i umocnił się wobec euro.

Dolar utrzymuje przewagę

Amerykańska waluta mimo licznych wahań na parze z euro systematycznie się umacnia. Podczas dzisiejszej sesji zwiększyła swoją przewagę wobec wspólnej waluty, choć dane makro na pewno jej w tym nie pomogły. Liczba zamówień na dobra trwałe spadła a wniosków o zasiłek dla bezrobotnych było więcej niż w poprzednim tygodniu. Zanim wszyscy uczestnicy rynku udadzą się na przerwę świąteczną poznamy jeszcze jutro finalny odczyt PKB ze Stanów Zjednoczonych. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.

EUR/USD

dzisiejszy kurs franka

Źródło: biznes.pl

Słaby złoty

Początek sesji wskazywał na to, że nasza waluta będzie się stabilizować przed świąteczną przerwą. Niestety złoty dość solidnie osłabił się wobec euro, prawdopodobnie w wyniku korekty po osiągnięciu wczoraj najlepszego poziomu w tym roku. Czynnikiem, który negatywnie wpływa na naszą walutę były pogarszający się nastrój na rynkach związany m.in. z decyzją Chin o osłabieniu juana. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł 4,27 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro

Źródło: biznes.pl

Droższy dolar, pytanie na jak długo

Amerykańska waluta korzysta ze słabości walut rynku wschodzącego. Dolar kontynuował umocnienie wobec złotego, które rozpoczął już w poniedziałek. Osłabienie złotego wynika ze wzrostu awersji do ryzyka, która z dnia na dzień jest coraz mocniej odczuwalna. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średni kurs dolara wyniósł 3,83 PLN.

USD/PLN

dzisejszy kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Umocnienie szwajcarskiej waluty

Frank szwajcarski w trakcie dzisiejszej sesji osiągnął nowe dwutygodniowe maksimum. Wzrost wartości CHF do poziom 3,93 jest niepokojący zarówno dla naszych kredytobiorców jak i samego Szwajcarskiego Banku Narodowego. Aprecjacja franka niestety najwyraźniej nie ma znaczenia dla tamtejszej gospodarce, o czym przekonaliśmy się po ostatniej publikacji bilansu handlowego, który wykazał wzrost siły eksportu. Średni kurs CHF wyniósł dziś 3,92 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka szwajcarskiego

Źródło: biznes.pl

W końcu odbicie

Funt brytyjski po czterech tygodniach spadków w końcu zaczął się umacniać. Dzisiejsza sesja należała do jednej z lepszych dla pary GBP/PLN. Z poziomu 5,36 brytyjska waluta zdrożała do 5,41. Prawdopodobnie przyczyniła się do tego wzrostu dzisiejsza publikacja danych o sprzedaży detalicznej, która spadła mniej niż się spodziewano. Niestety raczej nie ma to większego znaczenia dla unoszącego się widma Brexitu. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,40 PLN.

GBP/PLN

średni kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

24.03.2016 15:16
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000