KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

parki rozrywki, lunapark, park rozrywki, Europa-Park, Disneyland, roller coaster, Ekantor.pl

Najlepsze Parki Rozrywki w Europie! Sprawdź, gdzie szukać emocji

Jedni lubią relaksować się z książką w dłoni, drudzy spędzać czas aktywnie, a jeszcze inni nie wyobrażają sobie odpoczynku bez odpowiedniej dawki adrenaliny. A kto może zapewnić jej więcej niż Read more

Ile zarabia twój sąsiad – czy Polacy powinni ujawnić swoje zarobki?

Sąsiad mający wgląd do naszych zarobków? W Szwecji i Norwegii taki system się sprawdza, w Polsce zapewne spotkałby się ze sprzeciwem społeczeństwa. A jak się okazuje, ujawnienie informacji o zarobkach, Read more

Komentarz walutowy 24.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Złoty słabnie pod wpływem czynników ogólnoświatowych. Dolar kolejny dzień umacnia się wobec euro. Notowania tych dwóch walut pozostają w ścisłym centrum uwagi inwestorów. Kluczowe dla rynku będzie piątkowe wystąpienie J. Yellen.

Dolar pogłębił swoją przewagę

Podczas dzisiejszej sesji dolar powrócił do poziomu 1,11 pogłębiając w ten sposób wczorajszą przewagę. Notowania tych dwóch walut stanowią ostatnio centrum uwagi inwestorów. Od kursu EUR/USD zależy, bowiem większość zawieranych przez nich transakcji. Oczekiwania wobec Rezerwy Federalnej wzrosły. Aktualnie brane są pod uwagę dwa terminy podwyżki stóp procentowych – czerwiec i lipiec. Czy te prognozy się sprawdzą zależy głównie od publikowanych w najbliższym czasie danych makro z amerykańskiej gospodarki. Inwestorzy niecierpliwie czekają na piątkowe wystąpienie J. Yellen. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Silny wzrost i spadek

Kurs euro dotarł dziś do poziomu 4,45 zł. Był to najwyższy poziom od stycznia, wówczas oglądaliśmy na wykresach 4,50. W drugiej części sesji wspólna waluta osłabiła się i zeszła do 4,43. Złoty głównie jest obciążony przez czynniki ryzyka pochodzenia zagranicznego. W ostatnich dniach wzrosły oczekiwania inwestorów dotyczące podwyżki stóp procentowych w USA – brany pod uwagę jest czerwiec lub lipiec – stąd zmienność nastrojów na rynku. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,43 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Dolar zbliża się do 4 zł

Dolar dziś przekroczył poziom 3,98 zł na parze ze złotym. Brak danych makro z lokalnego rynku powoduje, ze nasza waluta jest zdana na czynniki zewnętrzne. Dziś inwestorzy zwrócą jeszcze uwagę na wynik sprzedaży nowych domów w USA. Każde dane z amerykańskiej gospodarki są obecnie bardzo cenne dla Fedu. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,97 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Frankowicze nie są zbyt szczęśliwi

Notowania szwajcarskiej waluty idą w góra. Wbrew pozorom nie przyczyniają się do tego problemy na naszym lokalnym rynku. Kurs franka wzbił się dziś powyżej 4 zł głównie przez napięcie panujące na rynku ogólnoświatowym. Brexit, plany dotyczące zmian w polityce monetarnej USA, wszystko to powoduje, że złoty słabnie. Frank będąc walutą wrażliwą na silne zmiany zachodzące na rynkach finansowych niestety w ten sposób będzie reagować i niestety za wielkiego wpływu na to nie mamy. Średni kurs CHF wyniósł dziś 3,99 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Kolejny silny wzrost funta

Dzisiejsza sesja przyniosła silne umocnienie brytyjskiej waluty. Zanotowała ona wzrost z poziomu 5,72 do 5,80. Dzisiejsze przemówienie szefa BoE M. Carney’a pokazało, że bank centralny chce pozostać bezstronny w kwestii Brexitu. Carney podkreślił jednak, że ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może wpłynąć zarówno na decyzję o wysokości stóp procentowych, jak i dalsze losy gospodarki. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,79 PLN.

GBP/PLN

kurs GBP, kurs Funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

24.05.2016 14:48
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000