KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Nowy projekt ustawy frankowej zbyt łagodny dla banków

Zaprezentowany we wtorek najnowszy projekt ustawy frankowej spotkał się ze sporą falą krytyki. Jego wymiar jest łagodniejszy w skutkach dla banków, niż ten zaprezentowany w styczniu, a koszt z jakim ... Czytaj całość

Prowadzisz handel z zagranicznym kontrahentem? Zobacz, jak zniwelować ryzyko walutowe

Przystąpienie w 2004 roku do Unii Europejskiej wpłynęło korzystnie na rozwój międzynarodowego handlu. Wraz z przyłączaniem do wspólnoty Polska miała się znaleźć w strefie euro, tak się jednak ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 24.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Złoty słabnie pod wpływem czynników ogólnoświatowych. Dolar kolejny dzień umacnia się wobec euro. Notowania tych dwóch walut pozostają w ścisłym centrum uwagi inwestorów. Kluczowe dla rynku będzie piątkowe wystąpienie J. Yellen.

Dolar pogłębił swoją przewagę

Podczas dzisiejszej sesji dolar powrócił do poziomu 1,11 pogłębiając w ten sposób wczorajszą przewagę. Notowania tych dwóch walut stanowią ostatnio centrum uwagi inwestorów. Od kursu EUR/USD zależy, bowiem większość zawieranych przez nich transakcji. Oczekiwania wobec Rezerwy Federalnej wzrosły. Aktualnie brane są pod uwagę dwa terminy podwyżki stóp procentowych – czerwiec i lipiec. Czy te prognozy się sprawdzą zależy głównie od publikowanych w najbliższym czasie danych makro z amerykańskiej gospodarki. Inwestorzy niecierpliwie czekają na piątkowe wystąpienie J. Yellen. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Silny wzrost i spadek

Kurs euro dotarł dziś do poziomu 4,45 zł. Był to najwyższy poziom od stycznia, wówczas oglądaliśmy na wykresach 4,50. W drugiej części sesji wspólna waluta osłabiła się i zeszła do 4,43. Złoty głównie jest obciążony przez czynniki ryzyka pochodzenia zagranicznego. W ostatnich dniach wzrosły oczekiwania inwestorów dotyczące podwyżki stóp procentowych w USA – brany pod uwagę jest czerwiec lub lipiec – stąd zmienność nastrojów na rynku. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,43 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Dolar zbliża się do 4 zł

Dolar dziś przekroczył poziom 3,98 zł na parze ze złotym. Brak danych makro z lokalnego rynku powoduje, ze nasza waluta jest zdana na czynniki zewnętrzne. Dziś inwestorzy zwrócą jeszcze uwagę na wynik sprzedaży nowych domów w USA. Każde dane z amerykańskiej gospodarki są obecnie bardzo cenne dla Fedu. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,97 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Frankowicze nie są zbyt szczęśliwi

Notowania szwajcarskiej waluty idą w góra. Wbrew pozorom nie przyczyniają się do tego problemy na naszym lokalnym rynku. Kurs franka wzbił się dziś powyżej 4 zł głównie przez napięcie panujące na rynku ogólnoświatowym. Brexit, plany dotyczące zmian w polityce monetarnej USA, wszystko to powoduje, że złoty słabnie. Frank będąc walutą wrażliwą na silne zmiany zachodzące na rynkach finansowych niestety w ten sposób będzie reagować i niestety za wielkiego wpływu na to nie mamy. Średni kurs CHF wyniósł dziś 3,99 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Kolejny silny wzrost funta

Dzisiejsza sesja przyniosła silne umocnienie brytyjskiej waluty. Zanotowała ona wzrost z poziomu 5,72 do 5,80. Dzisiejsze przemówienie szefa BoE M. Carney’a pokazało, że bank centralny chce pozostać bezstronny w kwestii Brexitu. Carney podkreślił jednak, że ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może wpłynąć zarówno na decyzję o wysokości stóp procentowych, jak i dalsze losy gospodarki. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,79 PLN.

GBP/PLN

kurs GBP, kurs Funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

24.05.2016 14:48
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000