KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

oszczędzanie na święta

Skuteczne sposoby na zmniejszenie świątecznych wydatków

Statystyczny Polak wyruszy na świąteczne zakupy w pierwszej połowie grudnia. Swoim bliskim kupi perfumy, kosmetyki, słodycze i książki. Na ten cel przeznaczy 489 złotych. Resztę wydatków pochłonie jedzenie Read more

plaża, morze, wakacje, urlop, podróże, Ekantor.pl

Wakacje w Polsce czy za granicą – co się bardziej opłaca?

Duma narodowa każe stwierdzić, że najlepsze są wakacje w kraju. Po co pchać się do jakiś Chorwacji, skoro też mamy morze? W czym gorsze są Tatry od Alp albo Pirenejów? Read more

Komentarz walutowy 24.09.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejsza sesja przyniosła odwrócenie sytuacji na głównej parze walutowej. Przewagę nad dolarem przejęło euro. Słowa prezesa Europejskiego Banku Centralnego uspokoiły wielu uczestników rynku walutowego.

 

Losy dolara zależne od słów szefowej Fedu

 
Główna para walutowa po wczorajszym wyhamowaniu kilkudniowego trendu spadkowego dziś przez większą część sesji kierowała się w górę. Dane dotyczące indeksu PMI dla przemysłu w USA okazały się pozostać bez zmian, tak jak przewidywali to prognostyce. Inwestorzy podczas dzisiejszej sesji wyczekiwali z niecierpliwością na wystąpienie publiczne Janet Yellen, które może mieć wpływ na dalsze osłabienie dolara, który został średnio wyceniony na 1,12 EUR.

Umocnienie wspólnej waluty

 
Euro umocniło się podczas dzisiejszej sesji wobec złotówki. Notowania z poziomu 4,22 podskoczyły w godzinach popołudniowych do wartości 4,23. Jeśli wartość ta zostanie przebita na dłużej niż jedną sesję może zostać wyznaczony nowy kierunek trendu. Aprecjacji euro sprzyjała wczorajsza wypowiedz Mario Draghiego – szefa EBC, który stwierdził, że do oceny sytuacji europejskiej gospodarki pod kontem przedłużania programu QE potrzebne jest więcej czasu. Z ważniejszych publikacji makroekonomicznych poznaliśmy dziś wartość indeksu instytutu IFO, który był wyższy od prognozowanego o 0,5 pkt. Średnia wartość euro podczas dzisiejszej sesji wyniosła 4,23 PLN.

Amerykańska waluta na koniec tygodnia wyhamowuje wzrost

Na parze USD/PLN była dziś widoczna konsolidacja w rejonie poziomów 3,76-3,77. Duże wahania dolara na parze z polską walutą były spowodowane wzmożoną aktywnością uczestników rynku walutowego, którzy podczas ostatnich kilku sesji nerwowo reagowali na doniesienia ze świata. Największe fale na wykresie tych dwóch walut mogą pojawić się jutro w związku z publikacją danych PKB dla USA i indeksu PMI dla sektora usług. Dolar podczas dzisiejszej sesji został wyceniony średnio na 3,76 PLN.

Wysokie loty franka

Szwajcarska waluta przez większą część sesji utrzymywała się stabilnie na parze ze złotówką. Wahania nasiliły się w godzinach po południowych. Wtedy bowiem na rynku walutowym jest aktywnych najwięcej uczestników. Po wtorkowym skoku do miesięcznego maximum również i dziś pojawiło się zagrożenie atakiem tego poziomu. Wzrost awersji do ryzyka spowodowało, że dziś na franka średnio trzeba było zapłacić 3,87 PLN.

 


cele informacyjne komentarz walutowy

24.09.2015 15:00
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000