KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 




Newsletter


 

Losowe wpisy

Najlepsze aplikacje, które pomogą w prowadzeniu biznesu – część II

Spotkania, terminy, ważne wydarzenia, nowi klienci- nie da się pamiętać o wszystkim prowadząc własną firmę. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Zobacz, jakie programy pomogą zorganizować czas i podnieść Read more

Ile zarabia twój sąsiad – czy Polacy powinni ujawnić swoje zarobki?

Sąsiad mający wgląd do naszych zarobków? W Szwecji i Norwegii taki system się sprawdza, w Polsce zapewne spotkałby się ze sprzeciwem społeczeństwa. A jak się okazuje, ujawnienie informacji o zarobkach, Read more

Komentarz walutowy 25.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Nowy tydzień na rynku walutowym rozpoczął się dość leniwie. Główna para walutowa poruszała się w wąskim zakresie wahań. Najważniejszym wydarzeniem dla inwestorów w tym tygodniu będzie posiedzenie Fedu.

Euro kontra dolar

Podczas poniedziałkowej sesji na głównej parze walutowej nie wystąpiło zbyt wiele zmian. Przez pierwszą część dnia był widoczny lekki wzrost euro. Został jednak zahamowany po osiągnięciu poziomu 1,0830. Czynnikiem, który może jeszcze wywołać zmiany w zestawieniu EUR/USD będzie wystąpienie publiczne Mario Draghiego – prezesa EBC. Inwestorzy oczekują, że usłyszą w jego trakcie informacje na temat dalszych planów mających na celu poprawę sytuacji na rynku. Najważniejsze w najbliższych dniach będzie jednak posiedzenie amerykańskiego banku centralnego. Fed w środę prawdopodobnie nie zmieni swojego stanowiska wobec obecnie prowadzonej polityki monetarnej. Słabsze dane makro oraz niestabilny nastrój na światowym rynku raczej przemawiają za tym, aby podwyżkę stóp procentowych przenieść na późniejszy termin. Średnia wartość euro podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,08 USD.

EUR/USD

kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Euro nadrabia straty

Umocnienie złotego było krótkotrwałe. O piątkowym spadku do 4,44 możemy chwilo zapomnieć. Inwestorzy w ostatnich dniach głównie żyli czwartkowym wystąpieniem prezesa Mario Draghiego, który w swojej wypowiedzi dał do zrozumienia, że do dalszej poprawy sytuacji na rynku mogą zostać użyte nowe narzędzia. Podczas dzisiejszych notowań EUR/PLN poznaliśmy wartość indeksu instytutu IFO, który spadł z 108,6 pkt do 107,3 pkt. Euro zareagowało na ten spadek dość dziwnie, ponieważ z poziomu 4,46 umocniło się do 4,47. Średnia wartość euro podczas dzisiejszego handlu wyniosła 4,46 PLN.

EUR/PLN

kurs euro w ekantorze

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

Niezdecydowany dolar

Złoty nie do końca radził sobie dziś z dolarem. Początek sesji wskazywał na przewagę PLN nad USD jednak w okolicy 10 rano nastąpiło odwrócenie tendencji spadkowej. Dolar z poziomu 4,11 umocnił się do 4,13. Amerykańska waluta po piątkowej publikacji danych makro sprawiła wrażenie niezdecydowanej. A to dziwne, ponieważ dane makroekonomiczne były bardzo dobre. Indeks PMI dla przemysłu wzrósł do 52,7 pkt a sprzedaż domów na rynku wtórnym z 4,76 mln zwiększyła się do 5,46 mln. W tym tygodniu najważniejsze będzie środowe posiedzenie Fedu. Średni kurs dolara wyniósł dziś 4,12 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Lekkie osłabienie złotego

Całkiem dobrze zapowiadały się notowania pary CHF/PLN. W godzinach porannych złoty umocnił się do wartości 4,05. W dalszej części sesji frank wybił się powyżej 4,07. Na lokalnym rynku jednym z tematów, który w pewien sposób wpływa na notowania tej pary jest ustawa o pomocy dla „frankowiczów”. W zaprezentowanym projekcie znajdują się trzy propozycje reform kredytów. Aktualnie jest przekazany do konsultacji społecznej oraz analizy przez KNF. Średnia wartość franka wyniosła dziś 4,07 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

25.01.2016 15:17
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , ,



 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000