KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Błąd w przelewie, zły numer konta

Błąd w przelewie – jak naprawić kosztowną pomyłkę?

Opłaty za mieszkanie, zakupy w Wielkiej Brytanii, wymiana walut w Ekantor.pl. Wszystko załatwisz niemalże jednym kliknięciem. Co jednak zrobić, gdy po zaakceptowaniu transakcji okaże się, że podałeś błędne dane? Read more
korona norweska, NOK, waluta Norwegii, Ekantor.pl

Korona norweska – ile kosztuje NOK i życie w Norwegii?

Norwegia ropą stoi. Od kiedy w 1967 roku ruszyły prace wydobywcze kraj zmienił się z protestanckiej prowincji w jedno z najdroższych państw Europy. A korona norweska trafiła do czołówki najczęściej Read more

Komentarz walutowy 26.05.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorek był kolejnym ciężkim dniem dla naszej waluty. Po wczorajszym spadku na wartości złotówka ponownie osłabiła się zwłaszcza względem franka, który osiągnął wartość bliską 4,00. Dolar również znacząco umocnił się względem PLN.

 

 

Dolar czeka na wsparcie danych makro

Dla pary EUR/USD można powiedzieć, że tydzień dopiero się rozpoczął. Notowania tych dwóch walut były podyktowane przede wszystkim doniesieniami gospodarczymi. Spekulacje rynku na temat odczytów danych makro rozpoczęły się pod koniec zeszłego tygodnia. Wielu inwestorów oczekuje pomyślnych wartości dla USA. Cała Europa aż tętni tematem greckich negocjacji. Wiele sprzecznych informacji w związku z zawarciem porozumienia rządu Tsiprasa z wierzycielami zniechęca inwestorów do ryzykownych transakcji. W najbliższych dniach okaże się czy Grecja uzbiera potrzebną sumę do spłaty zobowiązania wobec m.in. MFW. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,09 euro.

 

Złotówka mocno osłabiona

Emocje na rynku walutowym związane z wyborem Andrzeja Dudy na nowego prezydenta RP opadły, ale złotówka nadal pozostała mocno osłabiona. Ma to na pewno związek z tym, że dopiero dziś zostały otwarte sesje na rynkach walutowych w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, dla których poniedziałek był dniem wolnym od pracy. Niestety osłabienie złotówki względem euro powiększyło się. Czynniki napływające z szerokiego rynku bardziej wpłynęły dziś na notowania naszej waluty niż lokalne wydarzenia. Inwestorzy informację o stopie bezrobocia w Polsce, która wyniosła 11,2%, przyjęli bez większych emocji. Jednak jej spadek na pewno nie wpłynął korzystnie na już i tak osłabioną złotówkę. Rynek wycenił euro podczas dzisiejszej sesji średnio na 4,13 PLN.

 

Dobry dzień dla USD

Dolar wraca do gry. Poniedziałkowe lekkie umocnienie złotówki dziś zostało zakończone. Amerykańska waluta zdominowała PLN. W godzinach porannych osiągnęła poziom 3,74 co raczej wskazuje na kontynuację trendu wzrostowego zapoczątkowanego w połowie kwietnia. Przed południem natomiast dolar wspiął się już do 3,79. Bardzo realną wartością staje się 3,80. Dotarcie do niej jest zależne od serii popołudniowych odczytów makro dla USA. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,78 PLN.

 

Frank szwajcarski po 4 zł?

Poniedziałkowy spadek kursu CHF/PLN do 3,94 nie trwał długo, ponieważ podczas dzisiejszej sesji podskoczył on do prawie 4,00. Nie jest to dobra informacja dla osób, które mają zaciągnięty kredyt we frankach szwajcarskich. Jeśli okaże się, że dane makro z czwartku i piątku będą pomyślne dla Szwajcarii to możemy się spodziewać że CHF podskoczy jeszcze bardziej. Nasuwa się pytanie co w takim momencie robią władze SNB? Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,99 PLN.

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

26.05.2015 15:22
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000