KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Split payment - vat kto powinien sie martwic na czym polega

Split payment – kto powinien się martwić?

Podatek od towarów i usług jest najważniejszym źródłem dochodów państwa. Nie dziwi więc fakt, że państwo chce zabezpieczyć wpływy z tego tytułu. A tymczasem nasz kraj znajduje się w czołówce Read more
Dla kogo konto walutowe

Dla kogo konto walutowe?

Konto walutowe może być przydatne w wielu sytuacjach. Jest niezbędne, jeśli pracujemy za granicą lub po prostu otrzymujemy wynagrodzenie w obcej walucie. Częste podróże to kolejny dobry powód, by założyć Read more

Komentarz walutowy 26.09.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zeszłotygodniowe posiedzenie FOMC przeszło już do historii i sprawiło, że uwaga inwestorów ponownie skierowana została na danych makro. Nie bez znaczenia będą również nadchodzące wybory prezydenckie w USA. Natomiast polska waluta, mimo korzystnej koniunktury i dobrych nastrojów globalnych, została osłabiona słowami premier Beaty Szydło.

 

Uspokojenie emocji

Pozostawienie stóp procentowych na dotychczasowym poziomie oraz zrównoważony ton wypowiedzi prezes Fed Janet Yellen uspokoił rynek walutowy i sprawił, że do grudniowego posiedzenia kluczowe będą dane świadczące o kondycji gospodarczej kraju. Mimo, że FOMC będzie decydować o stopach również w listopadzie, to prawdopodobieństwo zmian w tle rozgrywających się wyborów prezydenckich w USA, jest niewielkie. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty pod presją

Polska waluta pozytywnie zareagowała na informacje ze Stanów Zjednoczonych, jednak jej aprecjacja została w piątek wyhamowana słowami Beaty Szydło zapowiadającymi przebudowę polskiego rządu. Podczas dzisiejszej sesji wyprzedaż złotego jest kontynuowana, w kulminacyjnym momencie pokonując wartość 4,31. Dodatkowo wzrost euro wsparty został, lepszym od oczekiwań, indeksem Ifo obrazującym nastroje panujące wśród niemieckich przedsiębiorców, który wyniósł 109,5, przy wcześniejszych prognozach na poziomie 106,4. Pod wpływem takich czynników średni kurs euro wyniósł dziś 4,30 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Czas wyborów

Uspokajająca wypowiedź Janet Yellen podczas środowej konferencji osłabiła dolara. Jak podkreśliła prezes Fed, decyzja o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie, nie wynikała z obaw o kondycję amerykańskiej gospodarki, a z chęci poznania większej ilości danych. Dziś po południu opublikowany zostanie raport dotyczący sprzedaży nowych domów w USA,  jednak kluczowe dla dolara w najbliższym czasie będą informacje i sondaże związane z wyborami prezydenckimi. Wieczorem obędzie się pierwsza z trzech debat na linii Clinton-Trump. Dziś średnia wartość USD wyniosła 3,81 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Zmiany w rządzie

Przed weekendem średnia wartość franka oscylowała wokół wartości 3,93, ale piątkowa wypowiedź premier Beaty Szydło w trakcie wywiadu radiowego, spowodowała osłabienie złotówki. Chociaż zapowiedziane zmiany w rządzie, z perspektywy rynku, mają charakter techniczny to kwestia ewentualnej dymisji ministra finansów lub zmian w jego resorcie, może przykuwać uwagę inwestorów. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 3,94 PLN.
CHF/PLN

CHF, pln, frank, szwajcarski

Źródło: bankier.pl

Funt nadal w dół

W trakcie dzisiejszej sesji funt kontynuuje, utrzymującą się od początków września, tendencję spadkową. Pokazuje to, że mimo dobrych sierpniowych odczytów o kondycji gospodarczej kraju, ryzyko Brexitu wciąż utrzymuje się w świadomości inwestorów. Tym bardziej, że pojawiają się głosy mówiące o tym, że dane w najbliższych miesiącach mogą okazać się mniej optymistyczne, a jeżeli kolejne odczyty okażą się słabsze od oczekiwań, to BoE może podjąć decyzję o dalszym luzowaniu polityki monetarnej.  Dziś średnia wartość funta osiągnęła średni poziom 4,93 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

26.09.2016 15:20
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000