KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ksiażki o inwestowaniu

10 książek, które warto znać, gdy myślisz o inwestowaniu

Czytanie książek dotyczących inwestowania przypomina trochę czytanie instrukcji obsługi kombajnu - bez tego uda się zacząć, ale ryzyko awarii jest dużo większe. A że porażka finansowa może mieć poważniejsze konsekwencje, Read more

Co dla Polaków oznacza tzw. hard Brexit?

Jedyną alternatywą dla twardego Brexitu jest żaden Brexit - takimi słowami przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk skomentował postawę Wielkiej Brytanii. Premier tego kraju, Theresa May, zapowiedziała wprowadzenie art. Read more

Komentarz walutowy 26.11.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejszy handel na rynku walutowym był ograniczony, ponieważ Stany Zjednoczone obchodzą Święto Dziękczynienia. Brak amerykańskich inwestorów nie spowodował jednak większych zmian w notowaniach walut, jedynie je spowolnił.

 

Chwila oddechu – w USA Święto Dziękczynienia

Dzisiejsza sesja na parze EUR/USD była relatywnie spokojna. Amerykanie obchodzą dziś Święto Dziękczynienia w związku z czym nie uczestniczą w handlu na rynku walutowym. Mimo to dolar miał dziś lekkie zachwiania. Utrzymywał się lekko powyżej poziomu 1,05. W dłuższej perspektywie czasu jest szansa, że amerykańska waluta zejdzie poniżej powyższej wartości. Stanie się to tylko w sytuacji, gdy zostanie przebity dotychczasowy opór. Na to możemy liczyć, jeśli ze strony EBC ponownie pojawia się zapowiedzi ostrzejszego luzowania polityki monetarnej UE. Dzisiejszy średni kurs euro wyniósł 1,06 USD.

Euro pod presją komunikatów z EBC

Na parze EUR/PLN słabsze wahania niż wczoraj. Poziom 4,27 został przekroczony tylko na kilka kwartałów. Na wspólnej walucie jest wywierania silna presja. Wszystko przez informacje o możliwych zmianach w polityce monetarnej w UE już 3 grudnia. Według powszechnej opinii mają one być odważniejsze niż te dotychczasowe.  Jeśli sugerować się plotkami to oprócz zwiększenia programu luzowania ilościowego (QE) mogą jeszcze zostać obniżone stopy depozytowe. Złoty prawdopodobnie pozostanie jeszcze przez jakiś czas osłabiony, możliwe są jedynie lokalne umocnienia. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,26 PLN.

Wysoki dolar

Amerykańska waluta dziś ponownie poruszała się w przestrzeni wieloletniego maximum. Przebicie poziomu 4,03 to już tylko kwestia czasu. Do końca tygodnia wprawdzie nie będzie żadnych publikacji makro z USA, które mogłyby wesprzeć lub osłabić USD, ale możliwe że czynniki ogólnoświatowe zrobią swoje, ale i to nie jest pewne. Święto Dziękczynienia wpływa lekko na cały rynek, nie tylko ten amerykański. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 4.02 PLN.

CHF utrzymuje przewagę nad PLN

Największe wahania były widoczne dziś na parze CHF/PLN. Frank szwajcarski impulsywnie (tak jak euro) reaguje na informacje napływające z Europejskiego Banku Centralnego. Frank praktycznie nie zareagował na dzisiejszą publikację danych dotyczących produkcji przemysłowej oraz zamówień przemysłowych. Osłabiająco na naszą walutę mogły działać zawirowania polityczne związane z przyszłoroczną zmiana członków Rady Polityki Pieniężnej. Zazwyczaj przy takich wydarzeniach pojawiają się różne sprzeczne komentarze, które niestety osłabiają PLN. Frank szwajcarski podczas dzisiejszej sesji został średnio wyceniony na 3,92 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

26.11.2015 14:55
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000