KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ekantor.pl, wtyczka, WordPress

Wtyczka Ekantor.pl na platformie WordPress

Szybki i bezproblemowy przepływ informacji jest jednym z ważniejszych czynników decydujących o tym, że użytkownik sieci chętniej korzysta i wraca na daną stronę internetową. Dlatego chcąc pomóc budować pozytywne relacje ... Czytaj całość
Media zagraniczne

Jak o nas piszą, tak nas widzą – Polska w oczach zagranicznych mediów

Zachodni dziennikarze mają duży problem w pisaniu korespondencji z Polski - jesteśmy bardzo drażliwi na punkcie tematów politycznych, kultywujemy skomplikowaną historię a jednocześnie wykazujemy niezwykłe lenistwo w kwestiach samorządności. Nic ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 27.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dziś wieczorem poznamy decyzję Fedu, na którą czeka cały rynek walutowy. Na głównej parze EUR/USD od początku sesji były widoczne silniejsze wahania niż zwykle.

Ważny dzień dla dolara

Dziś poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych amerykańskiego banku centralnego. Rynek nie spodziewa się większych zmian w tej kwestii. Jedno, co będzie bardzo interesowało inwestorów to sama treść komunikatu. Będą w niej doszukiwać się tego, jakie nastawienie członkowie Fedu mają do aktualnej sytuacji gospodarczej USA. Bliżej godziny 20:00, czyli zakończenia dwudniowego posiedzenia tego banku mogą być widoczne większe wahania na parze EUR/USD. Średnia wartość kursu euro podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,08 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,0,1100,profile-waluta-online.html

Słaby złoty

Wczorajsze wahania w notowaniach złotego miały dwie przyczyny. Pierwszą z nich był komentarz jednej z agencji ratingowych – Moody’s –  która poprawiła swoją prognozę deficytu budżetowego Polski na 3,1% PKB w 2016 r. z 2,9%. Ta informacja wywołała osłabienie złotego wobec większości walut. Silny wzrost PLN nastąpił dopiero po komunikacie Ministerstwa Finansów, które – dzięki wyższej wartości szacunkowej PKB – spodziewa się, że deficyt budżetowy za 2015 r. będzie niższy niż 47 mld zł. Polska waluta niestety nie utrzymała tej przewagi na parze z euro, które dziś systematycznie z poziomu 4,43 wspinało się do 4,47. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł dziś 4,46 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Amerykańska waluta próbowała odrobić straty

Dolar po wczorajszym umocnieniu złotego dziś miał problem, aby nadrobić poniesione straty. Dzisiejszą sesję rozpoczęliśmy na tej parze na poziomie 4,08. W południe została naruszona granica 4,11 od której rozpoczęły się silniejsze wahania. Środowe kalendarium makroekonomiczne zawiera kilka pozycji, które mogą być istotne dla dolara, jednak pierwsze skrzypce gra dziś posiedzenie Fedu i to własnie ono będzie miało największy wpływ na ruchy walut. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 4,10 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

CHF/PLN trochę niżej

Złoty po wczorajszych zawirowaniach najbardziej umocnił się wobec franka. Zejście w okolice poziomu 4,00 daje nadzieję na powrót do tej wartości być może na dłużej. Dzisiejszą sesję również można zaliczyć do jednej z lepszych. Na początku dnia kurs franka utrzymywał się na poziomie 4,02. Dopiero po osiągnięciu w południe szczytu 4,05 zaczęły być widoczne większe wahania. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średni kurs franka wyniósł 4,04 PLN.

CHF/PLN

kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

27.01.2016 15:15
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000