KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Co to jest PPK? Pracownicze Plany Kapitałowe 2018 Ekantor.pl premier Mateusz Morawiecki

PPK, czyli jak rząd zmusi Polaków do oszczędzania na emeryturę

160 tysięcy osób otrzymuje emeryturę poniżej minimalnej kwoty. W dodatku liczba ta może rosnąć. Rząd ma na to rozwiązanie. Pracownicze Plany Kapitałowe to program długofalowego oszczędzania na emeryturę. Dołoży się Read more
waluty, waluta, Ekantor.pl

5 ciekawostek walutowych, czyli o tym jak płacić własnym DNA

Pieniądze, czy to fizyczne czy wirtualne potrafią decydować o kształcie otaczającej nas rzeczywistości. I nie chodzi wyłącznie o twardą politykę czy gospodarkę, ale również o kształt torebki albo łańcuch DNA. Read more

Komentarz walutowy 27.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dziś wieczorem poznamy decyzję Fedu, na którą czeka cały rynek walutowy. Na głównej parze EUR/USD od początku sesji były widoczne silniejsze wahania niż zwykle.

Ważny dzień dla dolara

Dziś poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych amerykańskiego banku centralnego. Rynek nie spodziewa się większych zmian w tej kwestii. Jedno, co będzie bardzo interesowało inwestorów to sama treść komunikatu. Będą w niej doszukiwać się tego, jakie nastawienie członkowie Fedu mają do aktualnej sytuacji gospodarczej USA. Bliżej godziny 20:00, czyli zakończenia dwudniowego posiedzenia tego banku mogą być widoczne większe wahania na parze EUR/USD. Średnia wartość kursu euro podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,08 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,0,1100,profile-waluta-online.html

Słaby złoty

Wczorajsze wahania w notowaniach złotego miały dwie przyczyny. Pierwszą z nich był komentarz jednej z agencji ratingowych – Moody’s –  która poprawiła swoją prognozę deficytu budżetowego Polski na 3,1% PKB w 2016 r. z 2,9%. Ta informacja wywołała osłabienie złotego wobec większości walut. Silny wzrost PLN nastąpił dopiero po komunikacie Ministerstwa Finansów, które – dzięki wyższej wartości szacunkowej PKB – spodziewa się, że deficyt budżetowy za 2015 r. będzie niższy niż 47 mld zł. Polska waluta niestety nie utrzymała tej przewagi na parze z euro, które dziś systematycznie z poziomu 4,43 wspinało się do 4,47. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł dziś 4,46 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Amerykańska waluta próbowała odrobić straty

Dolar po wczorajszym umocnieniu złotego dziś miał problem, aby nadrobić poniesione straty. Dzisiejszą sesję rozpoczęliśmy na tej parze na poziomie 4,08. W południe została naruszona granica 4,11 od której rozpoczęły się silniejsze wahania. Środowe kalendarium makroekonomiczne zawiera kilka pozycji, które mogą być istotne dla dolara, jednak pierwsze skrzypce gra dziś posiedzenie Fedu i to własnie ono będzie miało największy wpływ na ruchy walut. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 4,10 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

CHF/PLN trochę niżej

Złoty po wczorajszych zawirowaniach najbardziej umocnił się wobec franka. Zejście w okolice poziomu 4,00 daje nadzieję na powrót do tej wartości być może na dłużej. Dzisiejszą sesję również można zaliczyć do jednej z lepszych. Na początku dnia kurs franka utrzymywał się na poziomie 4,02. Dopiero po osiągnięciu w południe szczytu 4,05 zaczęły być widoczne większe wahania. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średni kurs franka wyniósł 4,04 PLN.

CHF/PLN

kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

27.01.2016 15:15
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!