KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

payrolls, NFP, dane, sytuacja na rynku pracy, USA, Ekantor.pl

Payrolls – dane, na które czeka świat

Amerykański wskaźnik zatrudnienia w jest publikowany każdego miesiąca przez Departament Pracy Stanów Zjednoczonych. Obrazuje nie tylko kondycję gospodarki, ale też pozwala przewidzieć zmiany na światowych rynkach.   Non-farming Read more
FUZJA BANKÓW

Połączenie Banku BPH z Alior Bankiem. Co należy wiedzieć?

4 listopada 2016 roku nastąpiła fuzja w wyniku, której znaczna część Klientów dotychczasowego Banku BPH stała się Klientami Alior Banku. Z usług BPH będą jedynie korzystać indywidualni kredytobiorcy hipoteczni. Połączenie Read more

Komentarz walutowy 27.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Atmosfera na rynku walutowym coraz gorętsza. Wszyscy czekają na to, co powie Fed. Czy retoryka płynąca z posiedzenia będzie świadczyć o odłożeniu w czasie kolejnej podwyżki, czy da nadzieję na jej dokonanie już w czerwcu? W oczekiwaniu na wieczorne posiedzenie główna para walutowa była narażona na niewielkie wahania, które jednak nie wprowadziły konkretnych zmian w notowaniach.

Dolar traci

Amerykańska waluta traci na wartości od początku tego tygodnia. Prawdopodobnie dzisiejsze komentarz po posiedzeniu Fedu rozczaruje rynki, co jeszcze bardziej osłabi tę walutę. Wczorajsze dane nie zachwyciły a dzisiejsze raczej za wiele nie zmienią. Dopiero czwartkowa rewizja PKB za pierwszy kwartał może umocnić dolara. Nastrój inwestorów jest umiarkowanie dobry, podtrzymuje go wzrost cen ropy naftowej, która doszła dzisiaj do pięciomiesięcznych maksimów. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,13 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Dziś ponownie straty

Złoty podczas dzisiejszej sesji ponownie stracił na wartości wobec euro. Z poziomu 4,36 przesunął się do 4,39. Dobra pozycja wspólnej waluty na głównej parze walutowej oraz zamieszanie polityczne na rynku lokalnym – oto przyczyny słabości naszej waluty. Najwięcej emocji budzi ostatnio zapowiedz publikacji majowego raportu agencji ratingowej Moody’s, o którą obawiają się wszyscy inwestorzy. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 4,38 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Dolar ponownie mocniejszy

Kurs dolara po wczorajszymi kilkugroszowym osłabieniu dziś odrobił już połowę strat. Prawdopodobnie dopiero po wieczornej decyzji Rezerwy Federalnej kurs obierze konkretny kierunek. Wszyscy uczestnicy rynków spodziewają się, że Fed nie wprowadzi zmian, jednak to, w jaki sposób o tym poinformuje będzie miało wpływ na kursy walut. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,88 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Fale zmienności na CHF/PLN

W poniedziałek umocnienie do 4,02, we wtorek cofnięcie do 3,97. Dziś powrót w okolice 3,99. Frank szwajcarski, jako waluta podwyższonego ryzyka zawsze najbardziej reaguje na wszelkie silniejsze turbulencje na rynku. W najbliższych dniach oprócz czynników zewnętrznych na notowania tych dwóch walut będzie miała również spory wpływ piątkowa publikacja indeksu instytutu KOF oraz wystąpienie publiczne prezesa SNB Thomasa Jordana. Średni kurs CHF wyniósł dziś 3,99 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Mocny funt

Produkt Krajowy Brutto Wielkiej Brytanii okazał się zgodny z prognozami – wbrew temu, co zakładali inwestorzy, którzy obawiali się o jego spadek. Natomiast sprzedaż detaliczna w CBI wypadła dużo gorzej niż konsensus zakładał. Kurs funta mimo to ciągle umocnią się wobec złotego. Dziś trochę wolniej z lokalnymi cofnięciami, ale dotarł w trakcie dnia do poziomu 5,67. Średnia wartość w trakcie dzisiejszego handlu wyniosła 5,65 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

27.04.2016 15:14
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000