KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Konto walutowe dla podróżujących

Konto walutowe podróżnika

Częste zagraniczne wyjazdy, stwarzają pewien problem z płatnościami dokonywanymi poza granicami kraju. Transakcje bezgotówkowe, często nakładają na turystę konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów, związanych z przewalutowaniem płatności oraz odprowadzaniem prowizji dla Read more

Fed – kto rządzi największym bankiem centralnym?

System Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych to narzędzie o tak wielkich wpływach, że wielu przypisuje mu zakulisowe działania rodem z teorii spiskowych. Rzeczywistość nie wymaga jednak żadnych dodatkowych sekretów.   Read more

Komentarz walutowy 27.08.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Po czarnym poniedziałku nie ma już prawie śladu na rynku walutowym. Dolar umocnił się wobec euro i złotówki. Spory wzrost został zanotowany również na parze CHF/PLN.

 

Tegoroczna podwyżka stóp procentowych w USA pod znakiem zapytania?

 
Sytuacja na rynku finansowym coraz bardziej komplikuje wytypowanie terminu normalizacji polityki pieniężnej w USA. Na początku tygodnia szef Fedu z Atlanty D. Lokhart w swojej wypowiedzi podkreślił, że spadek cen ropy i dewaluacja chińskiej waluty komplikują proces wprowadzenia zmian w polityce monetarnej. Nowojorski szef Rezerwy Federalnej natomiast podczas wczorajszego wystąpienia wprowadził lekki niepokój wśród inwestorów. Wyraził on szczerą nadzieję na podniesienie stóp procentowych w tym roku, jednak nie wspomniał w ogóle o tym, że miałaby ona nastąpić we wrześniu. Najważniejsze i posiadające największą moc w tej chwili są dane z gospodarki. Po silnych spadkach na chińskiej giełdzie to one będą decydujące. Niestety póki co, nie rozpieszczają one dolara. Dzisiejszy odczyt PKB może być motorem napędowym do dalszego spadku na parze EUR/USD. Inwestorzy również uważnie przyjrzą się ilości wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,12 EUR.

Złotówka poddana czynnikom zewnętrznym

 
Para EUR/PLN zaliczyła dziś mocny spadek. Złotówka umocniła się do 4,20 niestety tylko chwilowo, ale dzięki tej korekcie jest większa szansa na kontynuację aprecjacji PLN niż zwyżki euro. Brak publikacji danych makro ze strony GUS skazuje złotówkę na wpływ czynników zewnętrznych. Na europejskim gruncie nadal głośno o Grecji, która ma ogłosić datę przedterminowych wyborów. Wstępnie ustalono, że odbędą się one 20 września, ale najprawdopodobniej będzie to odleglejszy termin. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,23 PLN.

Dolar obejmuje prowadzenie

Początek sesji wskazywał na przewagę złotówki nad dolarem. W godzinach przedpołudniowych zdecydowane prowadzenie objęła amerykańska waluta, która umocniła się o ponad 3 grosze. Po kryzysowym poniedziałku USD odzyskał siły. Zbliżająca się publikacja ważnych dla USA danych przyciąga inwestorów, którzy m.in. spekulacjami umacniają dolara, który został dziś średnio wyceniony na 3,74 PLN.

Spadek wartości franka zależny od wielu czynników

Długotrwale utrzymujący się na wysokim poziomie frank szkodzi rodzimej gospodarce. Jutrzejsza rewizja PKB dla Szwajcarii pokaże czy państwo to wkroczy w pierwszą od 2009 roku recesję. Prawdopodobnie będzie ona krótkotrwała, ale da o sobie mocno znać. Przewartościowany CHF szkodzi nie tylko polskim kredytobiorcom, ale i szwajcarskim przedsiębiorcom. Zwłaszcza tym, którzy mają duży zysk z eksportu. W najbliższym czasie nie zapowiada się, aby wartość franka w zestawieniu ze złotówką spadła. Póki sytuacja na światowym rynku nie ustabilizuje się po wahaniach na chińskiej giełdzie kurs CHF/PLN będzie oscylował w granicy 3,88 – 3,93. Ustawa o przewalutowaniu kredytów hipotecznych we frankach również stoi pod znakiem zapytania. Jaka decyzja zostanie podjęta zależy również od tego jak Senat ustosunkuje się do zarzutów zagranicznych akcjonariuszy wielu polskich banków. Frank szwajcarski został dziś wyceniony średnio na 3,92 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

27.08.2015 14:54
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000