KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

gołębie, jastrzębie, Fed, bank centralny, polityka pieniężna, Ekantor.pl

Ptaki w polityce pieniężnej – kim są jastrzębie i gołębie?

Czasami można odnieść wrażenie, że komentatorzy finansowi specjalnie wyszukują tak barwne określenia, aby nadać trochę emocji kolejnym suchym relacjom z giełdy albo raportom Fed. Ciężko zresztą inaczej traktować nazwanie kogoś Read more

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karty walutowej?

Popularność kart walutowych jest coraz większa. Praktycznie każdy bank może przedstawić nam ofertę dotyczącą tej formy płatności. W zależności od tego, do jakich celów będziemy ją wykorzystywać należy zwrócić uwagę Read more

Komentarz walutowy 27.10.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Rynek walutowy zaczął powoli stabilizować się po niedzielnych wyborach. Złoty podczas dzisiejszej sesji umocnił się znacząco wobec franka szwajcarskiego.

 

Dolar wypatruje sygnału do zmian

 
Po zeszłotygodniowym silnym spadku para EUR/USD zatrzymała się na poziomie 1,10, który stanowi silny opór. Rynek mimo publikacji istotnych danych makro wydaje się na nie nie reagować, najważniejszy jest jutrzejszy komunikat z posiedzenia Fedu. Jednak i wobec niego inwestorzy nie mają zbyt wielkich oczekiwań. Nic nie wskazuje na to, aby podwyżka stóp procentowych miała zostać dokonana w tym miesiącu. Teraz bardziej istotne jest, jaki wydźwięk będą miały informacje płynące ze spotkania Rezerwy Federalnej, jeśli okażą się bardziej przychylne do dokonania zmian w polityce monetarnej w grudniu, możliwe, że dolar się umocni. Dziś średni kurs dolara wyniósł 1,10 EUR.

Złoty stabilny na parze z euro

 
Mimo, że kadencja obecnej Rady Polityki Pieniężnej mija dopiero na przełomie stycznia i lutego, rynek walutowy już dziś zastanawia się, jakie zamieszanie może wywołać to w notowaniach kursów walut.  W najbliższym czasie inwestorzy muszą się uodpornić na sporą ilość spekulacji odnośnie planów zmian gospodarczych w naszym kraju. Nasza waluta po wczorajszym stopniowym osłabieniu dziś próbowała umocnić się wobec euro. Złoty na oficjalne wyniki wyborów praktycznie nie zareagował, prawdopodobnie dlatego, że nie różniły się one za wiele od tych podanych wcześniej. Wahania na parze EUR/PLN w najbliższych dniach są możliwe, jednak raczej będą one prowadzić do umocnienia złotego, który powinien powrócić w rejon poziomu 4,22 – 4,24. Podczas dzisiejszej sesji średnia wartość euro wyniosła 4,27 PLN.

Wysoki poziom dolara

Obserwując dzisiejsze notowania pary USD/PLN można stwierdzić, że złoty bardziej reaguje na czynniki pochodzące z zewnątrz, niż z rodzimego rynku. Zaplanowane zmiany przez nowy rząd zdaje się, że będą miały mniejszy wpływ na waluty aniżeli, np. decyzja Rezerwy Federalnej w sprawie polityki monetarnej w USA. Dzisiejsza wycena dolara była bardzo zmienna, od 3,8576 do 3,8697. Intensywność wahań może się jeszcze zwiększyć w dalszej części sesji w związku z odczytami danych makro dla USA. Średnia wartość dolara wyniosła 3,86 PLN.

Lekkie umocnienie PLN

Na parze CHF/PLN podczas dzisiejszej sesji dużo się działo. Na początku obserwowaliśmy lekkie umocnienie, a następnie silny spadek. Zmienność dyktowały przede wszystkim czynniki napływające z szerokiego rynku. Średnia wartość szwajcarskiej waluty wyniosła dziś 3,92, czyli nieco mniej niż wczoraj. To nie zmienia jednak nastawienia kredytobiorców, którzy od wygranej w wyborach parlamentarnych partii oczekują ustawy, która pomoże im w przewalutowaniu ich zobowiązań. To, jaki będzie kurs franka zależy również w dużej mierze od nastroju panującego na rynku ogólnoświatowym. Dlatego w najbliższym czasie istotna dla tej pary będzie zarówno decyzja Fedu, jaki i dane makroekonomiczne.

 


cele informacyjne komentarz walutowy

27.10.2015 15:01
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000