KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karty walutowej?

Popularność kart walutowych jest coraz większa. Praktycznie każdy bank może przedstawić nam ofertę dotyczącą tej formy płatności. W zależności od tego, do jakich celów będziemy ją wykorzystywać należy zwrócić uwagę Read more
airbnb, pokój, płatność online, płatności, Ekantor.pl

Jak płacić na AirBNB?

Mieszkanie w centrum Pragi dla dwóch osób za 85 zł za noc? Do tego z pięknym widokiem na stare miasto? W AirBNB to całkiem zwyczajna oferta. Szybko rezerwujesz Read more

Komentarz walutowy 28.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Niestety nastroje na rynku nadal nie są optymistyczne. Obniżenie ratingu Wielkiej Brytanii przez dwie agencie dodatkowo potęguje niepokój wśród inwestorów. Mimo to złoty zanotował dziś niewielkie zyski, zwłaszcza wobec euro i franka.

Niewielka przewaga euro

Po porannej stabilizacji dolar osłabił się wobec euro i dotarł do poziomu 1,11. Zmienność na rynku nadaj jest bardzo duża. Dzisiejszy szczyt państw Unii Europejskiej za wiele nie zmienił w sytuacji Wielkiej Brytanii. Również nie dostarczył żadnych konkretnych informacji uczestnikom rynków. Wiemy tyle, że dopóki brytyjski rząd nie poczyni pierwszych kroków w stronę rozpoczęcia procedury wyjścia z UE, dalej będziemy stać w miejscu i żyć w niepewności. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,10 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Złoty silniejszy

Dzisiejsza sesja należała do jednej z lepszych dla naszej waluty. Złoty z poziomu 4,45 zszedł do 4,41. W dalszym ciągu największy wpływ na PLN mają czynniki zewnętrzne a konkretnie reperkusje związane z podjętą w zeszły czwartek decyzją o wystąpieniu z Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Jeśli chodzi o stosunek naszych władz do Brexitu, to członkowie RPP podkreślają, że dopóki nie zostanie wszczęta procedura wyjścia, nie powinniśmy się niczym martwić. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,41 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: binzes.pl

Dolar słabnie

Amerykańska waluta zanotowała dziś spory spadek na parze ze złotym. Otwarcie sesji nastąpiło na poziomie 4,04. W południe kurs USD otarł się już o 3,97, z czego na pewno część inwestorów była zadowolona. Przyczyną słabości USD były mieszane dane dotyczące PKB za pierwszy kwartał. W prawdzie odczyt przyniósł pozytywną rewizję wskaźnika, jednak pozostałe jego składowe potwierdziły słaby początek roku w amerykańskiej gospodarce. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,99 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Miłe zaskoczenie

Największym pozytywnym zaskoczeniem była dzisiejsza sesja na parze CHF/PLN. Kurs franka osłabił się do poziomu 4,06, gdzie jeszcze w zeszły piątek jego wartość wynosiła 4,23. Notowania tych walut pokazują najbardziej, że pierwsze tumany kurzu opadły. Teraz będziemy czekać na ujawnienie, co się pod nimi kryje, a mianowicie, z jakimi konsekwencjami Brexitu rynki finansowe muszą się liczyć. Średni kurs franka wyniósł dziś 4,08 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: binzes.pl

Lepszy dzień funta

Podczas dzisiejszej sesji funt wybił się z linii trendu spadkowego. Prawdopodobnie zareagował umocnieniem na słowa premiera Camerona, który podkreślił, że jakiekolwiek kroki w stronę formalnego wystąpienia z Unii Europejskiej będzie podejmował jego następca, który ma zostać wybrany do połowy września. Przewodniczący brytyjskiego rządu nie ma zamiaru przyczyniać się do czegoś, co nie należało do jego planu wyborczego. Podkreślił w swoim przemówieniu również to, że zależy mu na tym, aby utrzymać jak najlepsze relacje z UE. Średni kurs GBP wyniósł dziś 5,34 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

28.06.2016 15:30
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000