KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy Brexit zdominuje rynek finansowy w czerwcu?

Czy Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej? Czy Rezerwa Federalna dokona kolejnej podwyżki stóp procentowych? Czy zostanie osiągnięte porozumienie w kwestii produkcji ropy naftowej na świecie? Odpowiedź na te trzy Read more
oszczędzanie, świnka, skarbonka, bank, Ekantor.pl

Świnia czy jednak bank – poznaj sposoby oszczędzania Polaków i znajdź coś dla siebie

Pod względem oszczędzania jesteśmy w ogonku narodów Europy. Jedna trzecia Polaków nie odkłada nic na później, a połowa rodaków czuje się niepewnie finansowo. Może problem tkwi w metodach oszczędzania?   Read more

Komentarz walutowy 28.07.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Temat Grecji praktycznie całkowicie zszedł na drugi plan. Na czołówkę, natomiast wysunęły się dalsze spadki na giełdzie surowców. Wielu inwestorów również poważnie obawia się o kondycję chińskiej gospodarki, która wysyła coraz bardziej niepokojące sygnały.

 

Rynek surowców i chińska giełda wystukują rytm dla dolara

Para EUR/USD miała sporą przeprawę podczas dzisiejszej sesji. Z jednej strony napływ niepokojących informacji z Chin. Tamtejsza gospodarka ewidentnie przechodzi pewne załamanie. Inwestorzy obawiają się, że sytuacja tego państwa może wpłynąć na decyzję Fedu. Potwierdzeniem tego stwierdzenia może być wczorajszy brak reakcji pary EUR/USD na stosunkowo dobre dane dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku, które z -2,1% podniosły się do 3,4%. Frapujące również okazały się notowania surowców, które w dalszym ciągu lecą w dół. Spadek wartości ropy jest w miarę oczywisty w związku z podpisaniem porozumienia nuklearnego z Iranem, z którego zostało zdjętych większość sankcji, dzięki czemu mogli zwiększyć eksport paliwa. Rynek jest przesycony tym surowcem. Niejasne pozostają za o spadki wartości złota. Inwestorzy wyczekują jeszcze popołudniowych odczytów, wśród których na szczególną uwagę zasługuje indeksu PMI dla usług. W ciągu dzisiejszej sesji za dolara średnio trzeba było zapłacić 1,10 EUR.

 

Euro niezdecydowane

Długo nie cieszyliśmy się umocnieniem złotówki na parze z euro. Wczorajszy 3 groszowy spadek wspólna waluta usilnie próbowała odrobić podczas dzisiejszej sesji. Udało się jej zawrócić do poziomu 4,12. Wpływ na notowania pary EUR/PLN miały również doniesienia o komplikacjach w obradach Grecji z wierzycielami. To już prawie standard, że rozmowy tych dwóch stron nie mogą odbyć się bez zgrzytów. Wielka Trójka wymaga od Tsiprasa przegłosowania w jego parlamencie nowego pakietu ustaw. W jego składzie jednak znajduje się kilka zmian, z którymi niekoniecznie zgadzają się członkowie ugrupowania premiera. Powyższe czynniki wpłynęły na wartość euro, które dziś zostało wycenione na 4,11 PLN.

 

Dolar czeka na jutrzejszą decyzję Fedu

Po wczorajszych spadkach na parze USD/PLN dolar dziś zdążył już prawie odrobić połowę poniesionych strat. Widać, że amerykańska waluta próbuje dopasować się do nastrojów panujących na rynku walutowym przed posiedzeniem Fedu. Jeśli inwestorzy otrzymają konkretne informacje, np. o wyznaczeniu terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych może to oznaczać sygnał do wzrostu. Do tej pory prezes Fedu J. Yellen ważyła bardzo każde słowa dotyczące polityki monetarnej w USA zobaczymy, jak będzie tym razem. Dolar podczas dzisiejszej sesji został wyceniony średnio na 3,72 PLN.

 

Wyraźny trend spadkowy na parze CHF/PLN

Błysk w oku „frankowiczów” pojawił się podczas wczorajszej sesji i utrzymywał się jeszcze podczas dzisiejszej. Wszystko za sprawą długo wyczekiwanego spadku na parze CHF/PLN. Jej kurs zszedł wczoraj do poziomu 3,84, który ostatni raz widzieliśmy dwa miesiące temu. Dziś złoty lekko się osłabił, ale pozostawał w trendzie spadkowym, na który wielu inwestorów od dawana czekało. Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych dla Szwajcarii jest prawie puste, jedynie warto zwrócić uwagę na czwartkowy odczyt indeksu instytutu KOF. Podczas dzisiejszego handlu franka wyceniono średnio na 3,86 PLN.

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

28.07.2015 14:45
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000