KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Zmiany na przejściach granicznych

Szczegółowe kontrole na granicy UE

Od 7. kwietnia zmieniają się przepisy dotyczące przekraczania zewnętrznych granic UE. Podróżujący będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ dokładniejsze kontrole przełożą się na wydłużenie czasu odprawy.   Nasilające się Read more
przelew bankowy, rachunek, konto w banku, Ekantor.pl

Przelew na zamknięty rachunek – jak szybko odzyskać pieniądze?

Ponoć każdy błąd można naprawić. Nie zmienia to jednak faktu, że za błędy się płaci i kosztować mogą one nas sporo nerwów. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzą finanse. Na szczęście wysyłając Read more

Komentarz walutowy 28.09.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Szykuje się ciekawy tydzień na rynku walutowym. Kalendarium makroekonomiczne pęka w szwach, w związku z czym możliwa jest duża zmienność na kursach walut. Podczas pierwszej sesji dominowała tendencja zwyżkowa przede wszystkim na parach z PLN.

 

Dobry początek tygodnia dla dolara

 
Dzisiejsze dane z Chin spowodowały spore wahania na głównej parze walutowej. Wywołały one lekkie pogorszenie się nastrojów na rynku w związku z obawami o formę tamtejszej gospodarki. Sesja rozpoczęła się od wartości 1,12 i mimo sporej zmienności dolar powoli się umacniał. Jedyne czynniki, jakie jeszcze dziś mogą zaburzyć aprecjację amerykańskiej waluty to wystąpienia szefów Fedu poszczególnych stanów w USA. Średnia wartość dolara wyniosła podczas dzisiejszej sesji 1,11 EUR.

Wzrost euro

 
Notowania naszej waluty z euro dobiły dziś do nowego szczytu, którym był poziom bliski wartości 4,24. Afera związana z Volkswagenem, – która w dłuższej perspektywie czasu może wpłynąć niekorzystnie również na Niemcy – wydaje się, że zeszła na drugi plan. Czynnikiem, który miał wpływ na wahania pary EUR/PLN były przeprowadzone w minionym weekendzie wybory do parlamentu Katalonii, w których zwyciężyło ugrupowanie zwolenników niepodległości. Notowania złotówki na parze z euro zarówno dziś, jak i w najbliższych dniach pozostaną zależne od czynników napływających z szerokiego rynku. A takich w nadchodzącym tygodniu nie zabraknie. Średnia wartość EUR podczas dzisiejszej sesji wyniosła 4,23 PLN.

Nowy szczyt na koniec miesiąca

Poniedziałek od samego rana okazał się lepszy dla dolara niż złotówki. Po zeszłotygodniowych silnych wahaniach na parze USD/PLN amerykańska waluta osiągnęła sporą przewagę nad PLN docierając do wartości 3,79. Było to nowe maximum miesiąca, które otworzyło drogę do dalszej aprecjacji dolara. W związku z wieloma publikacjami makroekonomicznymi w nadchodzących dniach kurs powyższej pary może być narażony na większą niż zwykle zmienność. Pamiętajmy, że punktem kulminacyjnym w handlu na rynku walutowym jest środek tygodnia. W tym czasie inwestorzy są najbardziej aktywni i często ceny walut są korzystniejsze niż na początku czy na końcu tygodnia. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,78 PLN.

Frank szwajcarski bardzo czuły na czynniki zewnętrzne

Frank szwajcarski przez większą część sesji oscylował dziś w rejonie wartości 3,86 PLN. Zmienność na parze CHF/PLN była uzależniona przede wszystkim od czynników pochodzenia ogólnoświatowego. Największym z nich niezmiennie pozostał temat podwyżki stóp procentowych w USA. W najbliższym czasie poznamy wartość indeksu instytutu KOF, który prognozuje na sześć miesięcy do przodu możliwe osiągnięcia gospodarki w Szwajcarii. Również warto zwrócić uwagę na wartości dotyczące sprzedaży detalicznej oraz na indeks PMI dla przemysłu w tym państwie. Średnia wartość franka wyniosła podczas dzisiejszego handlu 3,86 PLN.

 


cele informacyjne komentarz walutowy

28.09.2015 15:02
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!