KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, płatność, wymiana walut, karta walutowa, karta wielowalutowa, Ekantor.pl

Karta debetowa, walutowa, wielowalutowa- czym płacić w podróży, by nie przepłacić?

Porównywanie ofert wakacyjnych potrafi przyprawić o zawrót głowy, a przecież to dopiero początek dylematów, z którymi przyjdzie się zmierzyć. Jednym z nich jest wybranie takiego środka płatności, który będzie nie Read more

Ekantor kulturalnie – maj 2018

W maju króluje Dania, z której miłośnicy ciekawych wydarzeń w zasadzie nie muszą wyjeżdżać do końca miesiąca. Na szczęście niedaleko stamtąd na belgijski Festiwal Jazzu a w przerwie można wyskoczyć Read more

Komentarz walutowy 28.10.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Polska waluta podczas dzisiejszej sesji pozostała w osłabieniu do dolara oraz euro. Notowania na parze z frankiem wyglądały trochę lepiej, ale nie tak jak „frankowicze” by tego oczekiwali. Należy się spodziewać, że wieczorny komunikat z posiedzenia Fedu może wprowadzić zamieszanie w kursach walut.

 

Dolar czeka decyzję Fedu

 
Notowania pary EUR/USD poruszały się podczas dzisiejszej sesji w przedziale górnej i dolnej granicy poziomu 1,10. Silniejsze wahania rozpoczęły się bliżej godzin popołudniowych prawdopodobnie w związku z nasileniem się spekulacji dotyczących dzisiejszego posiedzenia Fedu. Uwaga wielu uczestników rynku była skupiona dziś wyłącznie na tym wydarzeniu. Okaże się, czy dotychczasowe wskaźniki makroekonomiczne były wystarczające do jednoznacznego określenia stanowiska za lub przeciw zmianom w polityce monetarnej USA. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,10 EUR.

Euro wspina się do styczniowego szczytu

 
Dzisiejsza sesja nie była zbyt dobra dla złotego. Po opadnięciu emocji związanych z wyborami parlamentarnymi kurs EUR/PLN chyba określił się, w którym kierunku zamierza iść. Euro z dnia na dzień umacnia się wobec złotego zdobywając dziś poziom 4,2880. Zbliżył się w ten sposób do styczniowego maximum, którym jest wartość 4,3265. Perspektywa zmian, które mają nastąpić w polskiej gospodarce po objęciu rządów przez nową partię nie wspiera naszej waluty. Notowania powyższej pary mogą jeszcze ulec zmianie, w zależności od tego, jaki wydźwięk będzie niósł komunikat z wieczornego posiedzenia Fedu. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,29 PLN.

Złoty chodzi po dnie

Notowania pary USD/PLN były dziś uzależnione od czynników zewnętrznych, zwłaszcza że kalendarium makroekonomiczne dla Polski było dziś puste. Stworzyło to idealne warunki dla dolara, który w pierwszej części sesji próbował zbliżyć się do tegorocznego maximum, którym jest poziom 3,94. Złoty dotykał dna, od którego albo się odbije, albo pozostanie tam na jakiś czas. Handel walutami był raczej umiarkowany, uczestnicy rynku wstrzymywali się od ryzykownych inwestycji czekając na wieczorne informacje. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,87 PLN.

Frank szwajcarski

Początek sesji na parze CHF/PLN wskazywał na osłabienie się szwajcarskiej waluty. Niestety w godzinach popołudniowych został zanotowany skok powyżej wartości 3,94. Frank nerwowo reaguje na informacje, które choćby teoretycznie mogły spowodować większe zmieszanie na rynku walut. Podczas wczorajszego wystąpienia na X Kongresie Ryzyka Bankowego BIK Marek Belka (prezes NBP) stwierdził, że problem „frankowiczów” na pewno powróci do Sejmu, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że CHF ponownie może się umocnić. Niewykluczone, że i banki będą zmuszone do podjęcia pewnych kroków w kierunku swoich klientów. Oby tylko te wszystkie działania były podjęte przed, a nie po kolejnej zwyżce, o ile taka nastąpi Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,93 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

28.10.2015 14:50
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000