KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Co wpływa na kursy walut?

Co wpływa na zmiany kursów walut?

Kursy walut ulegają ciągłym zmianom. W ciągu dnia te zmiany mogą być praktycznie niezauważalne, ale w skali tygodnia, miesiąca lub kwartału bywają znaczące. Warto jest wiedzieć, co wpływa na zmiany Read more
Aplikacje dla biznesu

10 aplikacji na Android, które pomogą w prowadzeniu biznesu – część I

Brak czasu. Stos dokumentów. Niekończąca się lista spraw. Ciągłe spotkania biznesowe. Prowadzenie firmy nie jest łatwe, zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców, którzy często muszą wszystkim zająć się sami. A może jednak Read more

Komentarz walutowy 29.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejszy handel na rynku walutowym upłynął pod znakiem umacniającego się dolara na fali gorszych danych makro dla wspólnej waluty. Wszystkie wskaźniki z Europy, które będą w najbliższych dniach publikowane, będą miały bardzo duże znaczenie dla EBC, który w przyszłym tygodniu będzie miał swoje posiedzenie.

Dolar w natarciu

Po raz pierwszy od września w Strefie Euro ponownie zawitała deflacja. Publikacja tych danych spowodowała, że para EUR/USD z porannego poziomu 1,09 zeszła jeszcze niżej i obecnie waha się w okolicy 1,0880. Europejski Bank Centralny na najbliższym posiedzeniu będzie miał sporo do przedyskutowania. Rynek oczekuje, że EBC będzie kontynuował luzowanie polityki monetarnej. Zeszłotygodniowy Szczyt G20 rozczarował wielu inwestorów. Nie zapadły żadne wiążące wspólne decyzje, nie podano informacji o wspólnych planach – przynajmniej oficjalnie. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł dziś 1,08 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Lepsze dane dla złotego, gorsze dla euro

Zapoczątkowane dziś rano umocnienia złotego dzięki zgodnej z oczekiwaniami publikacji PKB z Polski i powrotowi deflacji do Strefy Euro jest kontynuowane. Złoty ma szanse utrzymać się na swojej pozycji o ile euro nie otrzyma pozytywnych impulsów, a te mogą nadejść wraz z wystąpieniami publicznymi przedstawicieli EBC. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,35 PLN.

EUR/PLN

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Wahania mocnego dolara

Przyczyną dzisiejszych wahań pary USD/PLN z jednej strony jest pogorszenie nastrojów panującego wokół wspólnej waluty, a z drugiej pomyślne dane dla złotego. Dolar po piątkowym wybiciu z 3,92 do 3,99 zabezpieczył sowją pozycję zapewne na kilka najbliższych dni. Jeśli dzisiejsze dane makro okażą się pomyśle możliwy jest atak na poziom 4,00. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,99 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Dzisiejsze dane makro ze światowych gospodarek sporo namieszały w układzie notował głównych par walutowych. Dzień się jeszcze nie skończył, a kolejnym impulsem do zmian w kursach walut mogą być publikacje ze Stanów Zjednoczonych. Para CHF/PLN, która bardzo mocno reaguje na wszelkie zmiany na globalnym rynku poruszała się dziś w przedziale 3,98-4,01. Podany dziś szwajcarski indeks instytutu KOF, mimo że wykazał spory wzrost nie przyczynił się do umocnienia CHF. Średni kurs franka wyniósł 3,98 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

29.02.2016 14:47
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000