KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Firma budowlana

Firmy budowlane – jak wejść na zagraniczny rynek i zacząć zarabiać w EURO

Sytuacja polskich firm budowlanych nie prezentuje się optymistycznie. Duża konkurencja, brak nowych inwestycji oraz niemożność odzyskania zaległości - to tylko część problemów, z którymi boryka się ten sektor. Wiele firm, Read more

Kulinarny komentarz walutowy Mateusza Truszkiewicza z MasterChef Junior

Choć przepis na wymianę walut jest szybki i prosty (możecie znaleźć go w tym miejscu) to już codzienne śledzenie wydarzeń na rynku walutowym może się okazać zadaniem równie uciążliwym, Read more

Komentarz walutowy 29.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wielu europejskich inwestorów dopiero dziś powróciło do handlu na rynku walutowym. Zmienność w kursach walut była umiarkowana. Większych wahań należy się spodziewać dopiero wieczorem po wystąpieniu J. Yellen.

Powrót do handlu

Powrót większości europejskich inwestorów na rynek walutowy wywołał niewielkie wahania na głównej parze walutowej. Początkowo spodziewano się, że dolar odrobi wszystkie poniesione wczoraj straty, jednak to prawdopodobnie nie nastąpi. Para EUR/USD mimo sporej zmienności wykazała większą tendencję do wzrostu, niż do spadku. Dziś popołudniu uczestnicy rynku będą musieli się zmierzyć z kolejnymi danymi makro oraz z wystąpieniem prezes Fedu J. Yellen. Prawdopodobnie będzie ona ostrożniejsza w swoich wypowiedziach niż jej koledzy, których mogliśmy wysłuchać podczas ostatnich sesji. Z tego względu bardziej możliwe jest osłabienie dolara, niż jego umocnienie. Średni kurs EUR wyniósł dziś 1,11 USD.

EUR/USD

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Lekkie osłabienie złotego

Złoty podczas poświątecznej sesji początkowo zyskał względem euro. Dopiero w drugiej części dnia osłabił się do poziomu 4,25. Brak ważniejszych danych makro spowodował wpływ czynników ogólnoświatowych na notowania PLN. Kurs tej pary walutowej w najbliższych dniach powinien poruszać się w przedziale 4,2460-4,2650. Średni kurs wspólnej waluty podczas dzisiejszej sesji wyniósł 4,24 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR, dzisiejszy kurs euro

Źródło: biznes.pl

Dolar czeka na popołudniowe dane

Jedna seria gorszych danych makro i brak sporej liczby uczestników rynku spowodowały, że dolar osłabił się wobec złotego do poziomu 3,78. Nowe minimum amerykańska waluta usiłowała podczas dzisiejszej sesji zniwelować, jednak oprócz wahań na parze USD/PLN za wiele się nie zmieniło. Dziś dopiero późnym popołudniem możemy spodziewać się wybicia w kierunku 3,80, o ile indeks zaufania konsumentów wzrośnie. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,78 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD, dzisiejszy kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Relatywnie stabilne notowania franka

Notowania franka szwajcarskiego charakteryzowały się dziś lekkimi wahaniami w okolicy południa. Kurs skierował się w tym czasie do poziomu 3,90. Nie trwało to jednak długo. Dzisiejsza sesja była raczej spokojna. Większej zmienności należy spodziewać się jutro i w piątek. W tych dniach zostaną opublikowane dane makro, które mogą mieć duże znaczenia dla szwajcarskiej waluty. Dziś średni kurs franka wyniósł 3,89 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, dzisiejszy kurs franka, kurs franka szwajcarskiego

Źródło: Biznes.pl

Odwrót funta

Funt brytyjski po porannej lekkiej korekcie obrał kierunek wzrostowy. Dla tych, którzy już zdążyli się przyzwyczaić do obojętnego na wszelkie czynniki makro funta ostatnie jego notowania zapewne stanową coś niezwykłego. GBP po wielu miesiącach spadków w końcu zabrał się za odrabianie strat. Dziś umocnił się wobec złotego o prawie 3 grosze, a zdaje się, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Mimo to funt w dalszym ciągu pozostaje pod wpływem widma Brexitu. Średni kurs brytyjskiej waluty wyniósł dziś 5,41 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

29.03.2016 15:46
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000