KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

dolar,

Dobra sytuacja na rynku pracy w USA

W piątek przedstawione zostały - tak wyczekiwane przez inwestorów - dane dotyczące sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło, ale w stopniu mniejszym niż się spodziewano. Informacja Read more

Jak bardzo Fed zaskoczy dziś rynki finansowe?

Amerykański bank centralny po raz kolejny stanie dziś przed bardzo trudną decyzją. Większość ekonomistów przewiduje, że podwyżki stóp procentowych nie będzie, nieliczny spodziewają się zaskakujących posunięć ze strony Fedu. Jedna Read more

Komentarz walutowy 29.09.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dużą zmienność w notowaniach walut można było zaobserwować podczas dzisiejszej sesji. Szczególnie na głównej parze walutowej. Złotówka osłabiła się wobec franka szwajcarskiego i dolara, natomiast na parze z euro nastąpiło jej lekkie umocnienie.

 

Dane z rynku pracy kluczowe dla decyzji Fedu

 
Piątkowe dane z rynku pracy zweryfikują sentyment do podwyżki stóp procentowych w USA. Większość członków Fedu, którzy do tej pory zabrali głos nastawiają rynek walutowy na podwyżkę jeszcze w tym roku. Źle reagowały na tę wieść surowce oraz azjatycka giełda. Inwestorzy zbyt mocno nie reagowali na dotychczasowe publikacje makro, powinno się to jednak zmienić od jutra, ponieważ podczas środowej sesji zostanie zaprezentowana finalna wartość indeksu PMI dla przemysłu oraz indeks ISM również dla przemysłu. Nastroje na rynku wschodzącym pogorszyły się. Nic dziwnego, zmiana polityki pieniężnej w USA jest czynnikiem, który może przyczynić się do odpływu kapitału. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,11 EUR.

Euro przebiło miesięczne maximum

 
Początek tygodnia na parze EUR/PLN przyniósł odreagowanie spadków podczas poprzednich sesji. Euro dziś przebiło miesięczne maximum dochodząc do wartości 4,2463 od której sromotnie się odbiło lądując poniżej 4,2280. Koniunktura gospodarcza w Strefie Euro w ogólnym ujęciu wypadła na plus. Indeks nastrojów w gospodarce i usługach wzrósł, co było tylko chwilowym wsparciem dla wspólnej waluty. Kontynuacja umocnienia złotówki jest możliwa, o ile jutrzejszy odczyt inflacji CPI będzie przynajmniej zgodny z oczekiwaniami. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,22 PLN.

Wahania pary USD/PLN

Mimo usilnych starań na parze USD/PLN wczoraj nie został przebity punkt oporu, którym była wartość 3,80. Wystąpienia przewodniczących Fedu z różnych stanów USA spowodowały powstanie dwóch obozów, zwolenników i przeciwników podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Ci pierwsi przewidują, że zmiany w polityce monetarnej nastąpią jeszcze w tym roku. Niepewna sytuacja chińskiej gospodarki oraz skoki na rynku surowców przemawiają w opinii tych drugich za odłożeniem decyzji na odleglejszy termin, oczekując większej stabilizacji. Wobec tych czynników dolar na parze ze złotówką rozpoczął dzisiejszą sesje na podobnym poziomie, lecz skala wahań była nieco niższa. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,77 PLN.

Globalne zmiany a frank szwajcarski

Procent przewidywalności reakcji franka szwajcarskiego na sytuację na rynku ogólnoświatowym jest bardzo niewielki. SNB nie informuje oficjalnie o swoich interwencjach, więc nie sposób określić czy chwilowy spadek na parze CHF/PLN był zwykłą korektą, czy może jakimś szczególnym działaniem szwajcarskiego banku centralnego. Dzisiejsze notowania rozpoczęły się o prawie 2 grosze wyżej niż wczorajsze. Po trwającej od połowy sierpnia tendencji spadkowej na powyższej parze walutowej nie ma śladu. Czwartkowa sesja zweryfikuje, czy kurs franka pójdzie w górę, czy w dół w związku z publikacją indeksu PMI dla przemysłu oraz raportu dotyczącego sprzedaży detalicznej. Średnia wartość szwajcarskiej waluty wyniosła dziś 3,88 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

29.09.2015 14:55
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000