KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy dzisiejsza decyzja Fedu podgrzeje wojnę walutową? Wymiana chińsko-amerykańskich ciosów.

Wojna walutowa to ciekawe narzędzie do rozwiązywania problemów w stosunkach bilateralnych, jednak nie do końca lubiany i tolerowany w świecie finansowym. Czy zmiany w polityce monetarnej USA mogą doprowadzić do Read more

Najbardziej irytująca opłata bankowa – jak jej uniknąć?

W 2017 banki zaczęły odświeżać swoje cenniki. I rzadko kiedy klient wychodził na tym korzystnie. Część z wprowadzonych opłat bankowych okazała się stosunkowo łatwo akceptowalna. Jest jednak taka grupa, która Read more

Komentarz walutowy 3.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dolar w oczekiwaniu na najistotniejsze dziś i jutro dane makro osłabił się wobec euro. Czy te wskaźniki przywrócą nadzieje o podwyżce stóp procentowych w USA? Okaże się już niebawem.

Osłabienie dolara

Amerykańska waluta podczas dzisiejszej sesji osłabiła się wobec euro powracając do poziomu 1,09.  Być może jest to tylko chwilowa korekta przed publikacją danych makro, na którą wielu inwestorów czeka. Po wczorajszym, niespodziewanie dobrym raporcie ADP rynki spodziewają się równie dobrego raportu państwowego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i zarówno dzisiejsze, jak i jutrzejsze wskaźniki będą zadowalające, możemy spodziewać się powrotu na rynek rozważań na temat kolejnej podwyżki stóp procentowych w USA. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,09 USD.

EUR/USD

dzisiejszy kurs euro

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Złoty dziś traci przewagę do euro

Czwartek nie był najlepszym dniem dla naszej waluty. Złoty osłabił się wobec euro o prawie 3 grosze. Zmiana kierunku notowań z jednej strony jest korektą, którą wywołało odbicie się od nowego minimum 4,30, które zostało osiągnięte dziś rano. Z drugiej strony wsparciem dla wspólnej waluty w postaci całkiem dobrego odczytu indeksu PMI dla usług we Włoszech i Niemczech oraz lepszy od oczekiwań wynik osiągnięty w Strefie Euro.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Kurs dolara rośnie

Dolar przez pierwszą część sesji umocnił się wobec naszej waluty dochodząc ponownie do poziomu 3,98. Niestety złotemu nie udało się obronić osiągniętego na koniec wczorajszej sesji poziomu 3,96. Wahania na rynku walutowym dają inwestorom szansę na duży zysk, który zrealizować mogą poprzez wymianę walut w kantorze internetowym. W ekantorach kursy walut zawsze są najlepsze. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,98 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Wahania kursu franka szwajcarskiego

Notowania franka szwajcarskiego od kilku sesji są bardzo niestabilne. Złoty jednego dnia umacnia się wobec szwajcarskiej waluty, a następnego dnia wszystko traci. Wynika to ze skumulowania w ostatnich dniach publikacji wielu danych makro, które mają bardzo duże znaczenie dla całego rynku finansowego. Podczas dzisiejszej sesji kurs CHF wahał się w przedziale 3,97-3,99 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

03.03.2016 14:35
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000