Chat with us, powered by LiveChat

Komentarz walutowy 3.03.2016

Dolar w oczekiwaniu na najistotniejsze dziś i jutro dane makro osłabił się wobec euro. Czy te wskaźniki przywrócą nadzieje o podwyżce stóp procentowych w USA? Okaże się już niebawem.

Osłabienie dolara

Amerykańska waluta podczas dzisiejszej sesji osłabiła się wobec euro powracając do poziomu 1,09.  Być może jest to tylko chwilowa korekta przed publikacją danych makro, na którą wielu inwestorów czeka. Po wczorajszym, niespodziewanie dobrym raporcie ADP rynki spodziewają się równie dobrego raportu państwowego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i zarówno dzisiejsze, jak i jutrzejsze wskaźniki będą zadowalające, możemy spodziewać się powrotu na rynek rozważań na temat kolejnej podwyżki stóp procentowych w USA. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,09 USD.

EUR/USD

dzisiejszy kurs euro

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Złoty dziś traci przewagę do euro

Czwartek nie był najlepszym dniem dla naszej waluty. Złoty osłabił się wobec euro o prawie 3 grosze. Zmiana kierunku notowań z jednej strony jest korektą, którą wywołało odbicie się od nowego minimum 4,30, które zostało osiągnięte dziś rano. Z drugiej strony wsparciem dla wspólnej waluty w postaci całkiem dobrego odczytu indeksu PMI dla usług we Włoszech i Niemczech oraz lepszy od oczekiwań wynik osiągnięty w Strefie Euro.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Kurs dolara rośnie

Dolar przez pierwszą część sesji umocnił się wobec naszej waluty dochodząc ponownie do poziomu 3,98. Niestety złotemu nie udało się obronić osiągniętego na koniec wczorajszej sesji poziomu 3,96. Wahania na rynku walutowym dają inwestorom szansę na duży zysk, który zrealizować mogą poprzez wymianę walut w kantorze internetowym. W ekantorach kursy walut zawsze są najlepsze. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,98 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Wahania kursu franka szwajcarskiego

Notowania franka szwajcarskiego od kilku sesji są bardzo niestabilne. Złoty jednego dnia umacnia się wobec szwajcarskiej waluty, a następnego dnia wszystko traci. Wynika to ze skumulowania w ostatnich dniach publikacji wielu danych makro, które mają bardzo duże znaczenie dla całego rynku finansowego. Podczas dzisiejszej sesji kurs CHF wahał się w przedziale 3,97-3,99 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

03.03.2016
Aniela Agopsowicz