KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wiceminister Morawiecki, Ministerstwo Rozwoju i Finansów

Centralna Baza Rachunków – zaczyna się pełna inwigilacja finansów Polaków

Centralna Baza Rachunków to nowy pomysł Ministerstwa Finansów, który w teorii ma pomóc namierzyć majątek, pochodzący z przestępstwa albo podlegający egzekucji sądowej lub administracyjnej. W praktyce może on oznaczać pełną Read more
prawo pracy, kodeks pracy, zmiany, Ekantor.pl

Zmiany w Kodeksie Pracy – znamy szczegóły

18 miesięcy trwały prace nad zmianami w Kodeksie pracy. Teraz propozycja Komisji Kodyfikacyjnej trafiła do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Poprawki w projekcie nanoszone były do ostatniej chwili, czy Read more

Komentarz walutowy 3.09.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Notowania walut podczas dzisiejszej sesji były uzależnione od wielu czynników. Głównym z nich było posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Dobrą wiadomością dla frankowiczów było utrzymanie przewagi PLN nad CHF.

 

Spokojny czwartek na parze EUR/USD

 
Dzień wolny od pracy w Chinach spowodował uspokojenie się inwestorów na rynku finansowym. Para EUR/USD poruszała się dziś w obrębie poziomu 1,12. Z dzisiejszych danych makroekonomicznych najistotniejsze dla dolara wydają się popołudniowe odczyty dotyczące handlu zagranicznego, wnioski o zasiłek dla bezrobotnych oraz indeks PMI dla usług. Europejskie dane niczym szczególnym nie zaskoczyły, jedynie sprzedaż detaliczna w Strefie Euro zwiększyła się. Decyzja EBC o wysokości stóp procentowych również nie wywołała żadnej silniejszych reakcji na parze EUR/USD. Pozostały one na dotychczasowym poziomie. Być może większe ruchy będziemy obserwować po konferencji prasowej po posiedzeniu EBC. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,12 EUR.

Euro odrabia wczorajsze straty

 
Euro po wczorajszym spadku dziś ewidentnie postanowiło odrobić straty. Jak na razie udało się zbliżyć do poziomu 4,23. Całkiem optymistyczne dane makro z państw członkowskich UE wsparły wspólną walutę. We Włoszech i Niemczech został zanotowany wzrost indeksu PMI dla usług. Dziś czeka nas jeszcze wystąpienie przewodniczącego Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghiego. Jeśli jego stosunek do ostatnich wydarzeń z azjatyckiej giełdy będzie optymistyczny może to wesprzeć euro i umocnić je nawet do wczorajszego maximum. Podczas dzisiejszej sesji średnia wartość euro wyniosła 4,22 PLN.

Dolar powoli się umacnia

Dolar amerykański sesję rozpoczął od spadku z poziomu 3,77 do 3,75. Przez większą część sesji wahał się za parze ze złotówką. Dopiero w godzinach popołudniowych zbliżył się do ceny startowej. Niecierpliwość inwestorów była dziś szczególnie widoczna w notowaniach z PLN. Jeśli wskaźniki makro okażą się zgodne z prognozowanymi możliwe, że za dolara będziemy płacić około 3,7750 – 3,7800. Średnia wartość podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,76 PLN.

Złotówka utrzymała przewagę nad frankiem

Mnogość wydarzeń o zasięgu ogólnoświatowym wpływa nieustannie na kurs pary CHF/PLN. To, co dzieje się na rynku europejskim, wszelkie konflikty zbrojne czy wystąpienia ważnych przedstawicieli państw powoduje wahania kursu franka szwajcarskiego. Gdy kredytobiorcy chcą wymienić jak najtaniej CHF, muszą skupić uwagę na bardzo wielu czynnikach. Dzisiejsze posiedzenie EBC, a raczej tematy na nim poruszane spowodowały osłabienie się szwajcarskiej waluty. Po wczorajszym silnym spadku PLN pogłębiło przewagę frankiem. Kurs pary CHF/PLN podąż w dobrym kierunku. Średnia wartość CHF wyniósł dziś 3,87 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

03.09.2015 15:27
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000