KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

podwyżki w banku

Koniec darmowej bankowości. Sprawdź, czy Twój bank planuje podwyżkę

2017 rok nie rozpoczął się optymistycznie dla klientów bankowych. Już pięć banków poinformowało o zmianach w opłatach i niewykluczone, że jest to dopiero początek.   mBank - prowizja za wypłatę w Read more
BLIK, system płatności, płatności mobilne, płatności online, Ekantor.pl

Czym jest BLIK i jak płacić za jego pomocą?

W bankowości liczy się wygoda, czas, bezpieczeństwo i oszczędność. Wszystko to oferować ma właśnie BLIK. Postanowiliśmy sprawdzić czy innowacyjny system płatności rzeczywiście jest ideałem, czy niepotrzebnym gadżetem.   Polacy są Read more

Komentarz walutowy 3.12.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Czwartek – dzień pełen wrażeń na rynku walutowym. Fałszywa informacja, która ukazała się tuż przed oficjalną decyzją Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych spowodowała spore zamieszanie wśród inwestorów.

Fałszywa informacja spowodowała zamieszanie na rynku walutowym

Dzisiejszy handel na rynku walutowym był bardzo dynamiczny. Od rana obserwowaliśmy powolny, ale zdecydowany spadek na parze EUR/USD, która w południe zbliżyła się do poziomu 1,0530. Wszyscy uczestnicy rynku wyczekiwali informacji odnośnie decyzji EBC w sprawie wysokości stóp procentowych. Do opinii publicznej wyciekła fałszywa wiadomość o tym, że nie zostały wprowadzone żadne zmiany. Spowodowało to spory chaos wśród inwestorów, ponieważ okazało się, że władze Europejskiego Banku Centralnego jednak obniżyły stopy depozytowe o 10 pb. Fałszywa informacja spowodowała skok na powyższej parze do wartości powyżej 1,07. Rynek prawdopodobnie do końca dzisiejszej sesji będzie próbował ustosunkować się do zaistniałej sytuacji. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,06 PLN.

EBC stopy procentowe obniżyło a euro się umocniło

Notowania pary EUR/PLN do godzin popołudniowych były bardzo spokojne. Kurs euro utrzymywał się na pograniczu 4,26 – 4,27. Dane makro w tym dniu nie miały praktycznie żadnego znaczenia. Rynek zareagował bardzo gwałtownie na ogłoszoną przez EBC decyzję w sprawie stóp procentowych. Z technicznego punktu widzenia mogła ona być taka dlatego, że większość uczestników rynku walutowego spodziewała się większego cięcia stóp oraz informacji na temat dalszych działań związanych z programem QE. Być może Mario Draghi powie coś więcej na ten temat podczas konferencji prasowej. W każdym razie w normalnych warunkach powinna się osłabić na wieść o obniżce stóp procentowych, a stało się zupełnie odwrotnie. Euro przez chwilę podskoczyło do wartości 4,31. Możliwe, że do końca dnia jego wartość osłabnie. Średnia wartość wspólnej waluty wyniosła dziś 4,28 PLN.

Osunięcie dolara w dół

Kurs dolara do czasu posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego wzrastał. W najwyższym punkcie został przekroczony poziom 4,05 a nawet dotknął 4,06. Złotówka zaczęła się umacniać po ogłoszeniu decyzji najpierw do wartości 4,00 a następnie 3,99. Zaplanowane na dziś publikacje danych makro prawdopodobnie nie wpłyną na poprawę sytuacji dolara. Średnia wartość amerykańskiej waluty wyniosła dziś 3,98 PLN.

Frank mimo dzisiejszych zawirowań na rynku w miarę stabilny

Szwajcarska waluta dziś poruszała się w miarę stabilnie. Po wczorajszej zwyżce do 3,95 kurs franka utrzymywał się na tym poziomie z nieznacznym spadkiem to 3,94 przed południem. Wyżej opisywane wydarzenia wywołały na parze CHF/PLN wywołały najpierw skok do 3, 97 a następnie spadek do 3,93. W efekcie wartość franka uplasowała się w rejonie 3,94 i dopóki inwestorom nie puszczą emocje jego wartość może się jeszcze wahać. Średni kurs franka wyniósł 3,94 PLN.

 


cele informacyjne komentarz walutowy

03.12.2015 15:23
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000