KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

ekantor.pl_warsztaty-krypto-ksiegowosc-warszawa-katowice

Warsztaty “Krypto księgowość” – 6 marca Katowice | 16 marca Warszawa

Zapraszamy na kolejną edycję certyfikowanych szkoleń Krypto Księgowości, o którym informowaliśmy Was już w zeszłym miesiącu. Tym razem możliwość poszerzenia swojej wiedzy o kryptowalutach będą mieli również mieszkańcy Katowic. Read more
Zarządzanie czasem

TOP 7 aplikacji do efektywnego zarządzania czasem

Podobno trzy godziny dziennie sumiennej pracy przynoszą lepszy efekt niż osiem godzin pracy symulowanej. Brzmi rozsądnie, tylko jakoś niewielu osobom się to udaje. Problem leży najczęściej w niewłaściwej organizacji czasu. Read more

Komentarz walutowy 30.07.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Komunikat Fedu nic nowego nie wniósł, inwestorzy wiedzą tyle samo, co po poprzednim posiedzeniu. Do zmienności na rynku walut przyczynił się również spadek złota do wartości prawie sprzed 5 lat.

 

Dolar po Fedzie czeka na PKB

Inwestorzy czekali, czekali i się nie doczekali. Komunikat Fedu jak można było się spodziewać niczym nowym nie zaskoczył. Uczestnicy rynku finansowego byli rozczarowani brakiem, chociażby drobnych wskazówek na temat zmian w polityce monetarnej Stanów Zjednoczonych. Treść sprawozdania była bardzo podobna do poprzedniego i podkreślała ważność danych makroekonomicznych. Dlatego dzisiejszy odczyt PKB dla USA będzie w centrum uwagi wielu inwestorów. Para EUR/USD mimo niejednoznacznej treści przekazu zeszła w dół, próbując podczas dzisiejszej sesji przebić poziom 1,09. Jeśli Federalny Komitet Otwartego Rynku zdecyduje się na podwyżkę stóp procentowych jeszcze w tym roku będzie to duży przełom dla amerykańskiej gospodarki, która od ponad 8 lat utrzymuje je w przedziale 0,0-0,25%. Dziś dolar został średnio wyceniony na 1,09 EUR.
 

Zwyżka euro

Wspólna waluta wsparta dobrymi danymi makroekonomicznymi podskoczyła podczas dzisiejszej sesji do wartości 4,14. Zwyżkę na parze EUR/PLN spowodowały dane PKB dla Hiszpanii, które świadczą o wzroście gospodarczym. Wynik koniunktury gospodarczej dla Strefy Euro również okazał się sporym wsparciem dla euro. Skok do powyższego poziomu wydaje się jedynie chwilową korektą, po której nastąpi mocny powrót poniżej 4,10. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,14 PLN.

 

Ciąg dalszy wzrostu dolara

Amerykańska waluta na parze ze złotówką przełamała zeszłotygodniowe maksimum 3,7700 co otworzyło jej drogę do 3,80. Czy osiągnie ten poziom jest zależne od dzisiejszego odczytu PKB oraz ilości wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. Po komunikacie z posiedzenia Rezerwy Federalnej dla uczestników rynku walut do kolejnego posiedzenia, które jest zaplanowane dopiero na wrzesień najważniejsze będą wydarzenia z kalendarza makroekonomicznego. Zmiany zachodzące w amerykańskiej gospodarce będą bardzo istotne przede wszystkim dla walut rynków wschodzących, ponieważ to one mogą najbardziej ucierpieć na odpływie kapitału. Dolar został dziś średnio wyceniony na 3,77 PLN.

 

Wrażliwy frank

Bardzo dobry wynik indeksu instytutu KOF zapewnił szwajcarskiej walucie wzrost najpierw do 3,88 a następnie 3,89. Poza tymi danymi para CHF/PLN pozostawała pod silnym wpływem czynników napływających z szerokiego rynku, do których można zaliczyć dezorientację panującą na rynku surowców gdzie obserwowaliśmy dziś spadek złota do wartości 1084 dolarów za uncję. Taki poziom nie był osiągnięty od prawie 5 lat. W związku z czym poniedziałkowy spadek zaczyna być wspomnieniem. Szwajcarska waluta coś nie chce na dłużej zagościć poniżej 3,89. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,89 PLN.

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

30.07.2015 15:07
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000