KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?

Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób korzysta z wymiany walut. Jest to konieczne jeśli spłacamy kredyt walutowy, wyjeżdżamy w podróż lub planujemy zagraniczne zakupy. W takich sytuacjach musimy skorzystać z Read more
kredyt w obcej walucie i ekantor

Ekantory a kredyty walutowe

Czy opłacalne jest zaciągnięcie kredytu walutowego i spłacanie go przy pośrednictwie ekantorów? Rosnące zainteresowanie klientów zarówno tego rodzaju kredytami, jak i ekantorami jednoznacznie wskazuje że tak. Dowiedzcie się dlaczego. Samodzielne Read more

Komentarz walutowy 30.09.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejsza sesja była zdecydowanie jedną z gorszych dla naszej waluty. Złotówka osłabiła się zarówno wobec euro, dolara, jak i franka szwajcarskiego. Swoją pozycję natomiast poprawiła amerykańska waluta.

 

Druga nieudana próba?

 
Po raz drugi w tym tygodniu parze EUR/USD nie udało się przebić poziomu 1,12. Dolar nie wykorzystał do końca słabości euro, którego nie wsparły dane makro. Kolejną próbę amerykańska waluta podejmie zapewne w godzinach popołudniowych albo i nawet wieczornych. Na zakończenie dnia tuż przed zamknięciem sesji wysłuchamy przemówienia szefowej Fedu J. Yellen. To już jej drugie wystąpienie publiczne od ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. Będzie to istotne wydarzenie dla inwestorów, zwłaszcza że w piątek poznamy raport z sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Przypomnijmy, że od niego w dużym stopniu zależy czy zmiany w polityce monetarnej USA zostaną dokonane jeszcze w tym roku, czy może będą odsunięte w czasie. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,12 EUR.

Mimo gorszych danych euro utrzymało swoją pozycję

 
Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy szacunkowe dane dotyczące inflacji w Strefie Euro. Po półrocznej przerwie wskaźnik ten powrócił poniżej zera. Wielu uczestników rynku walutowego zastanawia się zapewne, co w takiej sytuacji ma zamiar zrobić Europejski Bank Centralny. Powyższa publikacja osłabiła wspólną walutę wobec złotówki, która z poziomu 4,23 spadła do 4,2235. Dane z Niemiec również nie zaskoczyły inwestorów pozytywnie. Sprzedaż detaliczna spadła do -0,4% w ujęciu miesięcznym. Mimo trochę gorszych wartości makroekonomicznych euro w dalszej części sesji umocniło się podbijając w granice 4,2370. Dziś poznamy jeszcze dane istotne dla naszej waluty dotyczące poziomu cen towarów i usług. Umocnienie złotówki jest możliwe jedynie w sytuacji, gdy inflacja CPI będzie lepsza od prognoz. Niestety nic na to nie wskazuje. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,23 PLN.

Dolar idzie w górę

Notowania pary USD/PLN od początku sesji podążały w górę. Jednak do poniedziałkowego szczytu daleka droga. To czy jeszcze w tym tygodniu dolar przebije wartość 3,80 będzie zależne od najbliższych danych makroekonomicznych. W centrum uwagi uczestników rynku będzie odczyt Chicago PMI, którego wartość poznamy jeszcze dziś. Jedną z kluczowych wartości będzie jednak jutrzejsza publikacja indeksu ISM dla przemysłu. Podczas dzisiejszej sesji średnia wartość dolara wyniosła 3,78 PLN.

Frank nieustannie bezpieczną przystanią

Para CHF/PLN podczas dzisiejszej sesji oscylowała w granicy poziomu 3,88. Gdyby nie słabszy indeks instytutu KOF mogłaby być znacznie wyżej. Istotne dla złotówki publikacje makro poznamy jutro. Być może spowodują one osłabienie szwajcarskiej waluty. Nie jest to jednak takie proste w sytuacji, gdy na rynku ogólnoświatowym panuje nie do końca dobra atmosfera. Podwyżka stóp procentowych w USA wciąż stanowi czynnik ryzyka, który zniechęca inwestorów do lokowania swojego kapitału w waluty rynków wschodzących. Wolą oni podążać w takich sytuacjach w stronę bezpieczniejszych dewiz, za którą w dalszym ciągu jest uznawany frank. Średnia wartość szwajcarskiej waluty podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,88 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

30.09.2015 14:47
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000