KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

weekend z dzieckiem, podróże z dzieckiem, wyjazd, majówka, podróż, Ekantor.pl

Majówka z dzieckiem. Gdzie jechać? 7 ciekawych propozycji

Pogoda na weekend majowy ma być piękna a czasu dużo. Zaplanuj więc wyjazd tak, aby potem mieć co wspominać. Zobacz, jakie propozycje z całej Europy mogą spodobać się najmłodszym członkom Read more
finanse polaków - 11 ekspertów

Waluta, rynki i oszczędzanie – 11 ekspertów o finansach Polaków

Parafrazując fragment wypowiedzi Macieja Samcika - dziennikarza, a także autora bloga finansowego - w nadchodzących miesiącach “warto zapiąć pasy i trzymać się mocno fotela”.   Read more

Komentarz walutowy 31.10.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Tydzień rozpoczęliśmy od dobrych informacji dla Polski. Z wstępnych danych opublikowanych dziś przez GUS wynika, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż pożegnamy się z deflacją. Ponadto inwestorzy niecierpliwie wyczekują piątkowej publikacji danych dotyczących amerykańskiego rynku pracy.

Niewielka zmienność przy dużej nerwowości

Poniedziałkowa sesja nie należała do nudnych. Napięcie panujące na rynku daje się odczuć wśród inwestorów. Główna para walutowa ostatni dzień października rozpoczęła od niewielkiego spadku, jednak pozostając nadal w obrębie poziomu 1,09. Zbliżające się wybory prezydenckie oraz niepewność związana z piątkowymi danymi z amerykańskiego rynku pracy powodują, że ruchy na tej parze w najbliższych dniach mogą być dość spore. Dzisiejsza średnia wartość euro wyniosła 1,09 USD.

EUR/USD

kurs eurusd

Źródło: bankier.pl

Zaskakujące dane o inflacji

Dzisiejsza publikacja wstępnej dynamiki PKB za III kwartał w Strefie Euro okazała się zgodna z oczekiwaniami rynku i w skali roku wyniosła 0,3%. Również zgodnie z prognozami wypadły szacunkowe dane dotyczące inflacji HICP, której wartość utrzymuje sie na poziomie 0,5%. Natomiast dane dotyczące inflacji w Polsce zaskoczyły. Wskaźnik cen towarów i usług w październiku wyniósł 0,5% m/m i -0,2% r/r . Jeśli oficjalne dane to potwierdzą będziemy mogli mówić w końcu o wyjściu z deflacji. Złoty na te informacje zareagowało niewielkim umocnieniem do poziomu 4,32. Średnia wartość euro podczas dzisiejszej sesji wyniosła 4,33 PLN.

EUR/PLN

kurs eurpln

Źródło: bankier.pl

Dolar czeka na piątkowe dane

Para USD/PLN rozpoczęła sesje dość spokojnie, dopiero w godzinach publikacji danych makroekonomicznych można było zauważyć podwyższą zmienność. Podane informacje o wysokości wydatków i dochodów Amerykanów mimo, że były trochę lepsze od oczekiwań nie wpłynęły mocno na dolara, który utrzymywał się w obrębie 3 zł i 95 gr. Być może gdyby nie dobre dane o inflacji w Polsce wybiłby się ponad ten poziom. W tym tygodniu kluczowe będą jednak piątkowe dane z rynku pracy w USA, na które wszyscy niecierpliwiec czekają. Dzisiejszy średni kurs USD wyniósł 3,95 PLN.

USD/PLN

kurs usdpln

Źródło: bankier.pl

Zmienność franka

Również niewiele zmieniło się w notowaniach franka szwajcarskiego, który tylko na chwile zszedł dziś poniżej poziomu 3,99. Notowania pary CHF/PLN były i jeszcze przez jakiś czas będą podyktowane przez czynniki ogólnoświatowe. Koniec roku może okazać się przełomowy zwłaszcza w prowadzonej polityce monetarnej w US oraz Strefie Euro. Szwajcarska waluta jest niestety bardzo wrażliwa na to wszystko, co może wywołać zmiany na rynkach finansowych. Dzisiejszy średni kurs franka wyniósł 3, 99 PLN.

CHF/PLN

kurs chfpln

Źródło: bankier.Pl

Dane makro wpływają na kurs GBP

Brytyjska waluta podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym nieznacznie umocniła się wobec złotego po danych dotyczących kredytów hipotecznych w tym kraju. Liczba złożonych wniosków wzrosła, czego inwestorzy się nie spodziewali. W nadchodzących dniach poznamy jeszcze kilka ważnych danych makro, które zapewne będą miały wpływ na notowania pary GBP/PLN. Średni kurs funta szterlinga wyniósł dziś 4,79 PLN.

GBP/PLN

kurs gbppln

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

31.10.2016 15:40
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000