KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

warsztaty_kryptoksiegowosc_kryptowaluty_ekantor.pl

Zapraszamy na warsztaty „Krypto księgowość” | 15.02 Warszawa

Interesują Cię coraz popularniejsze, w ostatnim czasie, kryptowaluty? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę i poznać je z innej perspektywy? Przyjdź na warsztaty Krypto Księgowość - już w czwartek, 15 lutego w Read more
waluty, kurs walut, strefa euro, podróż, wyjazd, Ekantor.pl

Euro czy waluta lokalna – co zabrać jadąc poza strefę euro? [krótki przewodnik]

Jaką walutę zabrać jadąc za granicę? To pewnie jedno z pierwszych pytań, jakie zadajemy sobie planując podróż. Odpowiedź nie zawsze jest jednoznaczna. A podejmując złą decyzję narażamy się na to, Read more

Komentarz walutowy 4.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Pierwsza sesja w nowym roku przyniosła spore zmiany w kursach walut. Złoty osłabił się wobec większości walut. Główna para również odnotowała spore wahania.

Indeksy w Chinach lecą w dół

Pierwsza sesja na rynku walutowym w nowym roku miała bardzo ciekawy przebieg. Przed wszystkim za sprawą spadków na chińskiej giełdzie. Indeksy w Szanghaju poszły w dół tak mocno, że sesja została wstrzymana. Przyczyny tego należy szukać w gorszym odczycie indeksu PMI dla przemysłu, który dziesiąty miesiąc z rzędu znalazł się poniżej 50 pkt. Główna para walutowa swoje notowania rozpoczęła od lekkiego spadku w okolice 1,0833. Później kurs EUR/USD wzrastał do momentu osiągnięcia wartości 1,0940. Stabilizacja w rejonie 1,0900 – 1,0932 trwała przez dalszą część sesji. Dopiero po publikacji danych dotyczących poziomu inflacji w Niemczech, która zamiast wzrosnąć spadła nastąpiło umocnienie USD do 1,0896. Kolejnych silniejszych wahań możemy spodziewać się w godzinach popołudniowych, wówczas poznamy wartości indeksów PMI oraz ISM dla przemysłu w USA. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,08 USD.

EUR/USD

kurs euro

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Euro rozpoczęło rok od umocnienia

Dzisiejsze dane makroekonomiczne nie rozpieszczały złotego. Wartość indeksu PMI dla przemysłu nie uległa zmianie, natomiast wskaźnik inflacji CPI wskazał nieznaczną poprawę dającą cień nadziei na wyjście z deflacji. Strefa Euro natomiast zanotowała wzrost gospodarczy w przemyśle o 0,4 pkt. Kurs euro wspinaczkę rozpoczął już w godzinach porannych, gdy z poziomu 4,25 wzbił się w okolice 4,27. Złoty osłabił się najbardziej w godzinach popołudniowych, gdy nastąpiło zbliżenie się do poziomu 4,30, który na szczęście nie został jeszcze przebity. Jutro poznamy szacunkowe dane dotyczące inflacji HICP dla Strefy Euro, – jeśli będą zgodne z prognozami możemy spodziewać się kontynuacji wzrostu wartości wspólnej waluty. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,29 PLN.

EUR/PLN

kurs euro w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Złoty słabnie na początku roku wobec dolara

Pierwszy tydzień handlu na rynku walutowym dopiero się zaczął, a już widzimy pewne wyraźne zmiany na parach walutowych. Złoty już ostatniego dnia starego roku wyraźnie stracił na wartości do dolara, który zakończył rok na poziomie 3,9430. Dziś było to jedynie kontynuowane. Główną przyczyną zmian w notowaniach walut była duża liczba odczytów wskaźników makroekonomicznych. Największe zamieszanie wprowadził chiński indeks PMI dla przemysłu, nie jest jednak powiedziane, że to koniec wahań, ponieważ przed nami jeszcze odczyty ze Stanów Zjednoczonych. Deflacja w Polsce według opublikowanych danych nieznacznie ustępuje, niestety nie przyczyniło się to do widocznego umocnienia naszej waluty. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,95 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Szwajcarska waluta pnie się w górę

Zwyżka zapoczątkowana w Sylwestra nadal trwa. Złoty stracił wobec franka dosyć sporo. Obecnie jesteśmy mocno powyżej 3,94 a przez chwilę kurs był nawet blisko 3,9530. Dzisiejszy odczyt indeksu PMI dla przemysłu w Szwajcarii był dużo lepszy niż zakładano, wzrósł do 52,1 pkt. Taki wzrost gospodarczy działa jak widzimy znakomicie na CHF. Złoty niestety nie otrzymał tak dobrych informacji. Wycofywanie się z deflacji następuje bardzo powoli. W najbliższy piątek poznamy dane ze szwajcarskiego rynku pracy, które będą miały duży wpływ na kurs franka. Wielu „frankowiczów” z niecierpliwością będzie wyczekiwać obiecanej pomocy ze strony polskiego rządu i Prezydenta, która – jeśli kurs franka nie zmieni kierunku – będzie im bardzo potrzebna. Średnia wartość szwajcarskiej waluty wyniosła dziś 3,95 PLN.

CHF/PLN

kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

04.01.2016 15:34
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000