KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

komentarz walutowy, Patryk Dudek, wymiana walut, Ekantor.pl

Komentarz walutowy Patryka Dudka

Wiemy jak wiele korzyści może płynąć ze świadomej wymiany walut i chcemy, by również nasi czytelnicy mogli się o tym przekonać. Dlatego niemal z zegarkiem w ręku (tak Read more

Czy warto kupić dolary?

Czy warto kupić dolary? Te pytania zadaje sobie nie jedna osoba, która chce zainwestować swoje oszczędności w walutę obcą i nie chce na tej inwestycji stracić. Jaka jest więc sytuacja Read more

Komentarz walutowy 4.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przyniosła duże zmiany w wycenie kursów walut. Złoty umocnił się najbardziej wobec dolara. Głowna para walutowa natomiast zdecydowanie określiła nowy kierunek notowań.  

Gorsze chwile dolara

Podczas dzisiejszej sesji dolar bardzo dużo stracił na wartości. Osłabienie amerykańskiej waluty ma związek ze zmniejszeniem się prawdopodobieństwa podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Dane makroekonomiczne w ostatnich dniach nie zachwycały. Prawdopodobnie jutrzejsza publikacja raportu z rynku pracy również niczego nie zmieni. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,12 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Euro stawia opór złotówce

Notowania pary EUR/PLN charakteryzowały dziś silne wahania w przedziale od 4,39-4,41. Kurs euro stawiał silny opór przed zejściem poniżej 4,39. Oprócz porannego wystąpienia prezesa EBC na wycenę euro na złotówki miały wpływ czynniki ogólnoświatowe. Jednym z nich, który w ostatnim okresie wywołuje największe zawirowania jest problem taniejącej ropy naftowej. Średni kurs euro wyniósł 4,41 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,0,1092,profile-waluta-online.html

Dolar tańszy o ponad 5 groszy

Z dzisiejszej wyceny dolara cieszyli się zapewne wszyscy, którzy grali na spadki. Dolar z poziomu 3,98 spadł do wartości 3,93. Po godzinie 16 zostanie opublikowana seria danych makro, która może wywołać kolejne ruchy na parze USD/PLN. Prognozy nie są zbyt optymistyczne. Jeśli się sprawdzą, to możemy spodziewać się pogłębienia osłabienia USD. Dolar został dziś średnio wyceniony na 3,93 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Nowe minimum

Złoty umacniał się dziś wobec franka przez pierwszą część sesji. Z poziomu 3,96 nastąpiło zejście do 3,93. W okolicach godziny 14 nastąpiło odbicie do wartości 3,95. Mimo to, naszej walucie udało się przebić wtorkowy poziom minimum, co daje szansę na wykorzystanie potencjału spadkowego, który zaczął rysować się pod koniec stycznia. Kurs franka szwajcarskiego średnio wyniósł dziś 3,95 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

04.02.2016 15:12
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000