Komentarz walutowy 4.02.2016

Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przyniosła duże zmiany w wycenie kursów walut. Złoty umocnił się najbardziej wobec dolara. Głowna para walutowa natomiast zdecydowanie określiła nowy kierunek notowań.  

Gorsze chwile dolara

Podczas dzisiejszej sesji dolar bardzo dużo stracił na wartości. Osłabienie amerykańskiej waluty ma związek ze zmniejszeniem się prawdopodobieństwa podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Dane makroekonomiczne w ostatnich dniach nie zachwycały. Prawdopodobnie jutrzejsza publikacja raportu z rynku pracy również niczego nie zmieni. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,12 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Euro stawia opór złotówce

Notowania pary EUR/PLN charakteryzowały dziś silne wahania w przedziale od 4,39-4,41. Kurs euro stawiał silny opór przed zejściem poniżej 4,39. Oprócz porannego wystąpienia prezesa EBC na wycenę euro na złotówki miały wpływ czynniki ogólnoświatowe. Jednym z nich, który w ostatnim okresie wywołuje największe zawirowania jest problem taniejącej ropy naftowej. Średni kurs euro wyniósł 4,41 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,0,1092,profile-waluta-online.html

Dolar tańszy o ponad 5 groszy

Z dzisiejszej wyceny dolara cieszyli się zapewne wszyscy, którzy grali na spadki. Dolar z poziomu 3,98 spadł do wartości 3,93. Po godzinie 16 zostanie opublikowana seria danych makro, która może wywołać kolejne ruchy na parze USD/PLN. Prognozy nie są zbyt optymistyczne. Jeśli się sprawdzą, to możemy spodziewać się pogłębienia osłabienia USD. Dolar został dziś średnio wyceniony na 3,93 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Nowe minimum

Złoty umacniał się dziś wobec franka przez pierwszą część sesji. Z poziomu 3,96 nastąpiło zejście do 3,93. W okolicach godziny 14 nastąpiło odbicie do wartości 3,95. Mimo to, naszej walucie udało się przebić wtorkowy poziom minimum, co daje szansę na wykorzystanie potencjału spadkowego, który zaczął rysować się pod koniec stycznia. Kurs franka szwajcarskiego średnio wyniósł dziś 3,95 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

04.02.2016
Trześniowski