KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

tir, transport, firma transportowa, oszczędności, pieniądze, Ekantor.pl

Jak wprowadzić oszczędność w firmie transportowej?

Chodzą po ziemi tacy ludzie, którym wydaje się, że firmy transportowe złote czasy mają już za sobą. Zmieniające się prawo, problemy ze znalezieniem kierowców, niebezpieczeństwa na granicy, wysokie koszty paliwa Read more
weihnachtsmarkt - jak oszczedzać na jarmarkach bożonarodzeniowych?

Bezcenna atmosfera świąt. Jarmarki bożonarodzeniowe za granicą

Spokój, wolniej płynący czas, rozmowy z najbliższymi - tych elementów coraz częściej zaczyna brakować ludziom we współczesnym świecie. Lekarstwem dla wielu okazuje się być przedświąteczny okres, który z Read more

Komentarz walutowy 4.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Złoty utrzymuje przewagę wobec większości walut. Początek nowego miesiąca przyniósł niestety lekki spadek wartości ropy naftowej, co wywołało niewielki niepokój wśród uczestników rynku walutowego.

Relatywnie spokojny poniedziałek

Para EUR/USD poruszała się dziś w dalszym ciągu powyżej poziomu 1,13. Dane makroekonomiczne wydają się tematem pobocznym, na który inwestorzy zbytnio nie zwracają uwagi. Dzisiejsze wahania euro były spowodowane spadkiem wartości ropy naftowej oraz wystąpieniem publicznych członka EBC Petera Praeta, który podczas przemówienia w Rzymie podkreślił, że obawia się sytuację gospodarczą Strefy Euro w obliczu niskiej inflacji. W dalszej części sesji możemy spodziewać się kolejnych drgnięć po opublikowaniu danych o zamówieniach na dobra trwałego użytku ze Stanów Zjednoczonych. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,13 USD

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Dobry poniedziałek dla złotego

Złoty ponownie umocnił się wobec euro. Nawet ostrzeżenia agencji Moody’s o ryzyku obniżenia ratingu Polsce w związku z niepokojem dotyczącym zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego nie wpłynęły na osłabienie naszej waluty. Dziś w kalendarium makroekonomicznym nie było żadnych wartościowych danych makro dla Polski. Uczestnicy rynku przede wszystkim czekają na środowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, która wg opinii większości analityków nie zmieni wysokości stóp procentowych. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,22 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Inwestorzy czekają na środę

Poniedziałkowa sesja niestety nie była najlepsza dla dolara. Osłabił się on wobec złotego do poziomu 3,71. Widać wyraźnie, że amerykańska waluta porusza się tak jak rynek jej zagra. Inwestorzy prawdopodobnie wytrzymają się z bardziej ryzykownymi decyzjami do środowej publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia Fedu. Będą się w nim zapewne doszukiwać uzasadnienia decyzji o zmniejszeniu liczby podwyżek stóp procentowych w tym roku. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,71 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Dobry kurs

3,87 to jeszcze nie taka wartość, jakiej oczekiwaliby frankowicze, jednak lepsze to niż 4 zł. Tendencja jest dobra. Frank szwajcarski wydać, że utrzymuje się relatywnie stabilnie, z miejscowymi reakcjami na światowe impulsy. Do zeszłorocznego minimum brakuje jeszcze aż 7 gr, ale nie jest powiedziane, że jeszcze w tym roku uda się go osiągnąć. Średni kurs CHF wyniósł dziś 3,87 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Umocnienie funta

Początek sesji na parze GBP/PLN wskazywał na kontynuację umocnienia złotego. Kurs funta wówczas zszedł do poziomu 5,28, od którego nastąpiło odbicie. Był to początek wzrostu, który wyhamował na poziomie 5,31. Sytuacja brytyjskiej waluty jest uzależniona od nastrojów panujących na lokalnym rynku. Ryzyko Brexitu do czasu referendum, będzie stałym negatywnym czynnikiem dla tej pary walutowej. Średni kurs funta szterlinga wyniósł dziś 5,31 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

04.04.2016 15:28
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000