KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?

Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób korzysta z wymiany walut. Jest to konieczne jeśli spłacamy kredyt walutowy, wyjeżdżamy w podróż lub planujemy zagraniczne zakupy. W takich sytuacjach musimy skorzystać z Read more
Równowaga finansowa - czym jest bilans płatniczy?

Równowaga finansowa – czym jest bilans płatniczy?

Wysoka pozycja ekonomiczna danego kraju, to jeden z najważniejszych aspektów wpływających na jego bezpieczeństwo i stabilność gospodarczą przejawiającą się zwiększeniem atrakcyjności inwestycyjnej danego obszaru, co przyciąga inwestorów gwarantujących intratne kontrakty. Read more

Komentarz walutowy 4.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Z powodu obchodzonego w Stanach Zjednoczonych Dnia Niepodległości oraz braku zaplanowanych ważnych publikacji, dzisiejsza sesja miała być wyjątkowo spokojna. I była, jednak jak się okazało, nie dla polskiej waluty. Złoty musiał stawić dziś czoła przedstawionym rano planom, dotyczącym Otwartych Funduszy Emerytalnych.

 

Spokojny początek tygodnia
Euro wykorzystało optymistyczne sygnały napływające ze strony banków centralnych i w drugiej połowie piątkowej sesji wyraźnie poprawiło notowania. Dziś utrzymuje swoją pozycję mimo chwilowego spadku, który mógł być reakcją na dane Indeksu Sentix, odzwierciedlające oczekiwania inwestorów. Okazały się one znacznie słabsze od prognoz i niekorzystne względem ubiegłego miesiąca. Dzisiejsze Święto Niepodległości w USA oraz ubogie w wydarzenia kalendarium sprawiają, że na ważne dla tej pary dane inwestorzy muszą poczekać do jutra. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,11 USD.
EUR/USD

euro, dolar, EUR/USD

Źródło: biznes.pl

 

Wyprzedaż złotego
W mniej komfortowej sytuacji znalazła się złotówka, która po dzisiejszym wystąpieniu wicepremiera Morawieckiego straciła mocno w parze z euro. Na konferencji zapowiedział on dalsze zmiany, prowadzące do demontażu systemu OFE. Jego wypowiedź zaniepokoiła inwestorów, co przyczyniło się do wyprzedawania złotówki. Polska waluta straciła dziś mocno względem euro, którego średnia wartość osiągnęła 4,42 PLN.
EUR/PLN

euro, złoty, PLN, EUR, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

 

Umocnienie dolara
Osłabienie złotówki przeniosło się również na parę USD/PLN. Reakcja inwestorów na demontaż Otwartych Funduszy Emerytalnych sprawiła, że dolar, mimo zamkniętych dziś giełd, odrobił piątkowy spadek wartości. W najbliższych dniach złoty będzie znajdował się pod obserwacją, ponieważ zostanie podjęta decyzja NBP w sprawie stóp procentowych oraz zostanie opublikowana ocena wiarygodności kredytowej. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,97 PLN.
USD/PLN

dolar, złoty, USD/PLN, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

 

Odwrócenie w stronę bezpiecznych walut
Chociaż zaproponowane przez ministra Morawieckiego zmiany, mogą okazać się korzystne dla gospodarki, to jednak możemy się spodziewać, że przyczynią się one do obniżenia wartości złotego w najbliższych dniach. Inwestorzy nie zapomnieli, jakie spadki na giełdzie wywołał poprzedni demontaż OFE. Z tego powodu odwrócili się dziś oni w kierunku bezpiecznych walut, przez co można było zaobserwować wzrost wartości franka szwajcarskiego, którego średnia wartość wyniosła dziś 4,08 PLN.
CHF/PLN

frank szwajcarski, złoty, kurs franka, CHF/PLN

Źródło: biznes.pl

 

Złotówka słabnie w parze z funtem
Nawet osłabiony w innych parach funt, radzi sobie dziś całkiem dobrze względem złotówki. Notowania GBP sprzed ogłoszenia wyników referendum w sprawie Brexitu są już dla Brytyjczyków wspomnieniem, jednak globalne uspokojenie przez banki nastrojów, związanych z losami Wielkiej Brytanii, poprawiło notowania tej waluty. Czynniki wewnętrzne oddziaływujące na złotego ułatwiły funtowi osiągnięcie dziś średniej wartości 5,27 PLN.
GBP/PLN

funt, złotówka, GBP/PLN, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

04.07.2016 16:01
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000