KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

wymiana walut online

Jak wymienić walutę online? Na pewno z głową

Cel na jaki wymieniamy walutę może być różny: wyjazd, zakupy, realizacja kontaktu biznesowego. Bez względu na to, jaki jest powód, warto jest znać zasady, które pozwolą na podjęcie świadomej decyzji. Read more
auta, sprowadzanie aut, kupno samochodu, Ekantor.pl

Samochody z Niemiec – jak sprowadzić auto z zagranicy?

Już na pierwszy rzut oka procedury sprowadzenia auta do kraju mówią jedno: łatwiej je kupić niż zarejestrować. Transakcja za granicą to często formalność i pieniądze z ręki do ręki. Potem Read more

Komentarz walutowy 4.11.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Środek tygodnia na rynku walutowym to czas, w którym zazwyczaj najwięcej się dzieje. Wystąpienie publiczne prezesa Europejskiego Banku Centralnego istotnie wpłynęło na kurs euro. Swoją siłę pokazała również amerykańska waluta.

 

Dolar coraz silniejszy

 
Środowy handel na rynku walutowym ożywił inwestorów. Duża ilość publikacji makroekonomicznych, wystąpienia ważnych przedstawicieli Fedu oraz prezesa EBC wpłynęły na kurs dolara. Przed południem para EUR/USD znalazła się już blisko poziomu 1,08, a to dopiero początek napływu czynników ryzyka. Uczestnicy rynku mogą liczyć na drugą falę wahań w godzinach popołudniowych. Ze Stanów Zjednoczonych napłyną dane z raportu ADP, który zazwyczaj przed piątkową publikacją danych z rynku pracy jest zachętą do spekulacji. Przyćmi on prawdopodobnie późniejsze wyniki indeksu PMI dla usług oraz raport ISM dla usług. Kurs dolara zareaguje jedynie na te wartości, które nie będą zgodne z optymistycznym planem podwyżki stóp procentowych w grudniu, czyli te mocno odbiegać od prognoz rynku.

Spory spadek euro

 
Dzisiejsze notowanie pary EUR/PLN należało do ciekawszych w tym tygodniu. Nastąpił zwrot w wycenie euro. Z poziomu 4,2488 spadło do 4,2396. Wszystko za sprawą słów Mario Draghiego. Szef Europejskiego Banku Centralnego obiecał, że w grudniu zajmie się szczegółowym zbadaniem programu QE pod kontem jego kontynuacji z uwzględnieniem zwiększania obszaru działania. Po tym wystąpieniu poznaliśmy finalne dane dotyczące indeksu PMI dla sektora usługowego, który wzrósł do 54,1 pkt. Niestety nie pomogło to za wiele wspólnej walucie. Złotówka pogłębiła swoje umocnienie dzięki słabszemu wynikowi inflacji producenckiej w Strefie Euro, która w ujęciu rocznym wyniosła -3,1%. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,23 PLN.

Zmienny rytm dolara

Dużo działo się również na parze USD/PLN. Na początku sesji mieliśmy lekką zwyżkę na korzyść dolara do poziomu 3,88 następnie lekką stabilizację i kolejny wzrost do 3,89. Dla złotego większe znaczenie miały czynniki ogólnoświatowe niż wydarzenia z lokalnego rynku. Rada Polityki Pieniężnej na zakończenie swojego dwudniowego posiedzenia nie zmieniła wysokości stóp procentowych. Inwestorzy zmian w polskiej polityce monetarnej spodziewają się najprędzej dopiero na początku przyszłego roku, jednak i to nie jest do końca pewne. Na ten moment najważniejsze również dla złotego jest grudniowe posiedzenie Rezerwy Federalnej. W dalszej części sesji polski złoty umocnił się wobec amerykańskiej waluty osiągając wartość 3,8706. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średni kurs dolara wyniósł dziś 3,87 PLN.

Duże wahania złotego na parze z frankiem

Podczas wczorajszego wystąpienia przewodniczący Szwajcarskiego Banku Narodowego – Thomas Jordan – podkreślał, że polityka pieniężna jest prowadzona za pomocą dwóch filarów. Pierwszym z nich są ujemne stopy procentowe, a drugim jest stan gotowości SNB do interwencji na rynku walutowym. Zasadniczo jego słowa nie spowodowały żadnej zmiany w notowaniach CHF. Większy wpływ na parę CHF/PLN miały czynniki napływające z szerokiego rynku. Szczególnie było to widocznie w trakcie dzisiejszej sesji, gdy frank najpierw umocnił się do wartości 3,92 a następnie spadł do 3,90. Szwajcarska waluta została dziś średnio wyceniona na 3,90 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

04.11.2015 14:50
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!