KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

frank szwajcarski

„Skazany na 30 lat” – czy frankowiczom należy się pomoc? [rozmowa]

Dwa lata po historycznym uwolnieniu przez bank szwajcarski kursu franka, w Polsce wciąż nie udało się zamknąć tematu związanego z kredytami w tej walucie. Trudność stanowi znalezienie rozwiązania, które Read more
Korelacje

Wpływ głównej pary walutowej na notowania złotego

Trudność w podjęciu decyzji o tym, jaki moment jest najlepszy na zakup danej waluty, rośnie wprost proporcjonalnie do ilości jednostek, jakie zamierzamy nabyć. Zrozumiałe więc jest, że nie chcemy pozostawiać Read more

Komentarz walutowy 5.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wtorkowa sesja na rynku walutowym należała do dolara, który umocnił się zarówno w stosunku do euro jak i złotego. W nadchodzących dniach poznamy dane makroekonomiczne, które mogą istotnie wpłynąć na kursy walut.

Nowe minimum na głównej parze

Ledwo zaczęliśmy nowy rok a główna para walutowa już osiągnęła nowe minimum. Podczas dzisiejszej sesji EUR/USD zeszło do poziomu 1,07. Pierwsze umocnienie dolara nastąpiło wczoraj, co nie do końca było zrozumiałe, ponieważ dane dotyczące przemysłu w USA były po prostu słabe. Inwestorzy widocznie czekają na piątkowy raport z sytuacji na rynku pracy, a tym, co pojawia się przed nim widocznie się nie sugerują. Dziś natomiast kalendarium makroekonomiczne nie zawierało zbyt wiele istotnych publikacji. Jedynie uwagę przykuły wysokość stopy bezrobocia w Niemczech oraz inflacji HICP dla Strefy Euro. Wartości zarówno jednego jak i drugiego wskaźnika pozostały bez zmian. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,07 USD.

EUR/USD

kurs dolara w ekantor.pl

 

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Ścieżka wzrostu euro

Wspólna waluta nie przejęła się za bardzo brakiem sygnałów o wzroście inflacji w Strefie Euro. Uczestnicy rynku neutralne informacje uznali za dobry znak, który spowodował zwyżkę na EUR/PLN. Otwarcie sesji nastąpiło w okolicy 4,29 a w południe kurs euro próbował zbliżyć się do 4,32. Mimo jutrzejszego święta w Polsce pozostała część świata handluje normalnie. Warto obserwować notowania walut, gdyż w środę zostanie opublikowanych kilka istotnych wartości, które mogą zmienić układ sił. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,30 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w kantorze internetowym

 

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Powyżej 4,00

Otwarcie sesji nastąpiło na poziomie 3,96. Przez pierwsze osiem godzin obserwowaliśmy relatywnie spokojnie notowania. Dopiero, gdy do handlu dołączyli inwestorzy z pozostałych części świata nastąpił silny wzrost na parze USD/PLN. Przez ponad trzy godziny dolar umacniał się wobec złotego do poziomu 4,00. Po osiągnięciu tej wartości – uważanej za psychologiczną barierę dla tego kursu – wzrost został zahamowany. Dla uczestników rynku walutowego najistotniejsze w tym tygodniu będą dwa wskaźniki – jutrzejszy raport ADP oraz piątkowe sprawozdanie z amerykańskiego rynku pracy. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 4,00 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w ekantorze

 

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Frank szwajcarski drożeje

Frank szwajcarski dziś kontynuował swoją wspinaczkę. Z poziomu 3,95 – wartości otwarcia sesji – zanotował wzrost do 3,97. Dopiero osiągnięcie tego szczytu spowodowało spowolnienie umocnienia CHF wobec PLN. Dla Szwajcarii w nadchodzących dniach najważniejsze będą dane z rynku pracy oraz wartość inflacji producenckiej za grudzień. Te czynniki oprócz tych ogólnoświatowych będą mieć największy wpływ na szwajcarską walutę. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,96 PLN.

CHF/PLN

kursy walut na ekantor.pl

 

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

05.01.2016 15:05
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000