KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Fed przestraszył się Brexitu?

Jeszcze nie tak dawno czytaliśmy, że Rezerwa Federalna po historycznej grudniowej zmianie planuje cztery podwyżki stóp procentowych w 2016 roku. Tymczasem minęło 6 miesięcy, a inwestorzy słyszą od przedstawicieli Fedu, Read more
ciekawostki walutowe, kryptowaluty, bitcoin, Ekantor.pl

6 ciekawostek walutowych – czy twój komputer kopie kryptowalutę?

Kryptowaluty, wszędzie kryptowaluty. Rynki finansowe oszalały na ich punkcie. Nie da się znaleźć serwisu gospodarczego który by o nich nie mówił. Eksperci wieszczą nadchodzącą zagładę a tymczasem z dnia na Read more

Komentarz walutowy 5.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejsza sesja złotego należała do jednej z gorszych w tym tygodniu. Nasza waluta osłabiła się wobec większości walut po doniesieniach prasowych na temat niegasnącego problemu ratingu Polski. Spore zmiany nastąpiły również na parze EUR/USD, gdzie przewagę przejął dziś zdecydowanie dolar.

Dolar odrabia straty

Amerykańska waluta mimo negatywnych nastrojów wokół niej podczas dzisiejszej sesji sporo odrobiła względem euro. Dolarowi udało się dziś przebić poniedziałkowe minimum, które znajdowało się na poziomie 1,1447. Nie było to łatwe. Presja, jaka ciąży na amerykańskiej walucie wynika głównie z przedłużania decyzji Fedu w sprawie stóp procentowych. Decydenci prawdopodobnie łudzą się, że nadejdzie kiedyś ten idealny moment, w którym dane makro będą wzorowe a sytuacja ogólnoświatowa na tyle spokojna, że będzie można bez obaw dokonać zmian. Niestety wszystko wskazuje na to, że za prędko to nie nastąpi, a podwyżka, której oczekują uczestnicy rynku kiedyś nastąpić musi. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,14 USD.

EUR/USD

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Złoty w opałach

Czwartkowa sesja złotego należała do jednej z gorszych w tym tygodniu. Wszystko za sprawą pogłosek o tym, że minister finansów poprosił prezesa Trybunału Konstytucyjnego o to, aby nie występował publicznie do 13 maja. W tym dniu agencja Moody’s ma podjąć decyzję w prawie ratingu Polski.  To doniesienie spowodowało, że kurs euro z poziomu 4,38 wzrósł do 4,42. Notowania tych dwóch walut do przyszłego tygodnia będą pod presją zawirowań politycznych napływających z lokalnego rynku. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,41 PLN.

EUR/PLN

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Dolar korzysta z okazji

Dolar wykorzystał słabość złotego i umocnił się o ponad 4 grosze. Doniesienia prasowe z naszego rynku stanowiły dziś główny czynnik wyznaczający kierunek notowań na parach walutowych związanych z PLN. Prawdopodobnie po tak dużej zmianie na USD/PLN popołudniowe dane dotyczące zasiłków dla bezrobotnych nie wpłyną w żadnej sposób na wartość dolara. Średni kurs amerykańskiej waluty podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,86 PLN.

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Lekkie umocnienie franka

Mimo nieobecności szwajcarskich inwestorów na rynku walutowym z racji obchodzonego święta kurs wspiął się do poziomu 4,01. Prawdopodobnie, gdyby nie fakt dnia wolnego od pracy zmienność na parze CHF/PLN byłaby większa. Oprócz dzisiejszych lokalnych pogłosek prasowych notowania franka na parze ze złotym są również zależne od zamieszania wokół ustawy frankowej. Średni kurs CHF podczas dzisiejszej sesji wyniósł 4,00 PLN.

CHF/PLN

kurs franka

Źródło: biznes.pl

Umocnienia funta

Funt mimo kolejnych słabych danych makro – tym razem dotyczących sektora usługowego – umocnił się wobec złotego. Z poziomu 5,55 podskoczył do 5,59. Dziś rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie RPP, które prawdopodobnie – mimo pogłębienia deflacji i gorszych danych z przemysłu – zakończy się pozostawieniem stóp procentowych na dotychczasowym poziome. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,59 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: biznes.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

05.05.2016 14:33
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000