KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Dźwignia finansowa

Ryzyko walutowe

Zawieranie transakcji w innej walucie, niż ta, którą posługujemy się na co dzień, może w pewnych sytuacjach nieść korzyści i przełożyć się na zyski. Jednak, nie zawsze tak być musi. Read more
bitcoin, kryptowaluty, kryptowaluta, gdzie kupić, Ekantor.pl

Bitcoin i inne kryptowaluty – gdzie je kupić i jak sprzedawać?

Przeczytałeś już wszystkie poradniki, od miesiąca śledzisz kursy i bitcoin nie ma przed Tobą tajemnic. Jesteś gotowy i zdecydowany. Tylko jak i gdzie kupić kryptowalutę?   Rosnąca popularność Read more

Komentarz walutowy 6.05.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Środowy handel na rynku finansowym charakteryzował się licznymi wahaniami we wszystkich parach walutowych. Frank szwajcarski podskoczył do 3,90, euro do 4,05 a dolar do 3,61 PLN. Bardzo zmienny był również kurs EUR/USD, czego przyczyn możemy szukać w niekończących się problemach Grecji.

Dane o rynku pracy kluczowe dla dolara

Notowania pary EUR/USD poszły w górę. Mimo mocnych wahań podczas dzisiejszej sesji został osiągnięty poziom 1,12. Przed nami ważny dla USA odczyt raportu ADP, który przedstawi szacunkową zmienną zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych w sektorze prywatnym i pozarolniczym. Będzie to przedsmak przed piątkową publikacją informacji na temat sytuacji na rynku pracy. Inwestorzy na pewno oczekują, że szefowa Fedu Janet Yellen oraz przedstawiciele komitetu z poszczególnych stanów w dzisiejszych wypowiedziach w końcu jasno określą swoje stanowiska wobec terminu podwyżki stóp procentowych. Do tej pory nie padły żadne konkretne słowa, które mogłyby potwierdzić albo zaprzeczyć zmiany polityki monetarnej w czerwcu. W ostatnich dniach ciężko było przewidzieć reakcje rynku na informacje dotyczące Grecji. Cała Europa żyje pod presją widma bankructwa tego kraju a mimo to notowania walut – zwłaszcza euro – mocno nie reagują na jakiekolwiek pogłoski.

Falujący kurs USD/PLN

Spadek podczas dzisiejszej sesji na parze USD/PLN do wartości 3,58, utrzymał się tylko przez kilka kwadransów. Następnie nastąpił powrót do poziomu 3,61. Analizując kurs tego parytetu na przestrzeni kilku dni możemy zauważyć (mimo licznych wahań) trend spadkowy. Nie przesądza to jednak o niczym, gdyż w tym tygodniu ciężko o jakąkolwiek rzetelną prognozę w związku z napływem licznych impulsów z różnych stron świata. Rynek walutowy przede wszystkim czeka na piątkowe dane dotyczące sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Będą one odgrywały istotną rolę w momencie podejmowania przez Komitet Rezerw Federalnych decyzji w sprawie podwyżki stóp procentowych.

Powrót do 4,05

Wczorajsze umocnienie złotówki wobec euro okazało się tylko chwilowe. Dobra passa naszej waluty została przełamana podczas dzisiejszej sesji. Znowu mamy euro po 4,05 PLN. Takie skokowe zmiany na parze EUR/PLN mogą zwiastować albo ponowną próbę przebicia poziomu 4,00 albo powrót do wartości sprzed kilku miesięcy, czyli w okolice 4,10. Mimo obciążającego programu luzowania ilościowego wspólna waluta radzi sobie nieźle. Złotówka choć chwilowo osłabiona w dalszym ciągu prezentuje się dobrze w zestawieniu do innych parytetów.

Koszmar „frankowiczów” powraca

Notowania franka szwajcarskiego poszły w górę. Podczas dzisiejszej sesji oglądaliśmy wartość rzędu 3,90. Prawdopodobnie miało to związek z niepokojącymi pogłoskami o braku porozumienia Grecji z  UE do 12 maja. Obecna sytuacja na Starym Kontynencie niestety nie sprzyja utrzymaniu się kursu w granicy 3,80. Średnia wartość franka wyniosła dzisiaj 3,90 PLN.

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

06.05.2015 15:24
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000