KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Rynek nieruchomości w Europie daje ogromne pole do popisu dla śmiałych inwestorów. Wiąże się to oczywiście z pewnym ryzykiem oraz wymaga znajomości regionu, ale może przynieść spore zyski. Sprawdźmy gdzie ... Czytaj całość

Czy będzie podwyżka stóp procentowych?

Piątkowe dane dotyczące sytuacji na amerykańskim rynku pracy – na te informacje czekają wszyscy inwestorzy. Rynki finansowe niecierpliwie wyczekują informacji o liczbie nowych miejsc pracy, wysokości stopy bezrobocia oraz wysokości ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 8.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Silny spadek na rynku ropy naftowej wywołał spore zmiany w kursach walut. Złoty osłabił się wobec większości walut. Dolar natomiast nieznacznie zyskał wobec euro.

Spadek ropy umacnia dolara

Dzisiejsze notowania pary EUR/USD wahały się w przedziale 1,10-1,11. Nagły spadek wartości ropy naftowej wywołał w południe umocnienie dolara, który być może będzie chciał wykorzystać tę okazję do kontynuacji tendencji spadkowej. Pierwszy sygnał do obrania tego kierunku mogliśmy już zaobserwować w piątek, po danych z amerykańskiego rynku pracy, które pierwszy raz od dawna były tak niejednoznaczne dla rynku. Dzisiejszy kurs EUR wyniósł średnio 1,11 USD.

EUR/USD

dzisiejszy kurs dolara

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Złoty osłabiony

Złoty na parze z euro nie wytrzymał napięcia związanego z tąpnięciami w notowaniach ropy naftowej. Nastroje na rynku globalnym niestety na tyle się pogorszyły, że kurs EUR podskoczył do 4,43. Nasza waluta w najbliższym czasie będzie skazana na czynniki zewnętrzne, które raczej nie pomogą jej w umocnieniu się. Dzisiejszy średni kurs euro wyniósł 4,42 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Poniedziałek należał do dolara

Dolar po zeszłotygodniowym osłabieniu, dziś potrzebował jednego silniejszego impulsu, aby odrobić poniesione straty. Z poziomu 3,93 umocnił się do 3,99. Inwestorzy zainteresowani amerykańską walutą z realizacją zysków być może będą czekać do środowego wystąpienia prezes Fed Janet Yellen, od której wielu z nich oczekuje informacji na temat dalszych planów Fedu. Wg rynku perspektywa kolejnej podwyżki stóp procentowych w USA stoi pod znakiem zapytania, w związku z serią bardzo słabych danych makro. Średni kurs USD wyniósł dziś 3,99 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Frank powyżej 4,00

Początek sesji na parze CHF/PLN przebiegał spokojnie. Kurs franka kierował się w stronę poziomu 3,95. Niestety osłabienie złotego do wartości 4,01 nastąpiło chwilę po godzinie 12. Prawdopodobnie miało to związek ze zmianą dotychczasowej stabilnej opinii agencji Standard & Poor’s na temat sytuacji polskiego sektora bankowego na negatywną. Nie jest jednak pewne, czy było to przyczyną wzrostu wartości franka na parze z PLN. Średni kurs CHF wyniósł dziś 4,01 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka szwajcarskiego

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

08.02.2016 15:25
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000