KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

zakupy internetowe

Zakupy na chińskich portalach. Co zrobić by były jeszcze korzystniejsze?

Poruszanie na początku października kwestii świątecznych zakupów wydawać mogłoby się przesadne i niepotrzebne, a jednak… Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej osób korzysta z zagranicznych portali okazuje się, że ... Czytaj całość
Elżbieta Rafalska

Jest stanowisko Rady UE w sprawie pracowników delegowanych. Polska przeciwna

Polska nie poparła stanowiska Rady Unii Europejskiej, dotyczącego pracowników delegowanych. Przyczyną jest brak kompromisu w kwestiach związanych z firmami transportowymi. Przeciwko opowiedziały się również Węgry, Litwa oraz Łotwa.   Kwestia ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 8.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Silny spadek na rynku ropy naftowej wywołał spore zmiany w kursach walut. Złoty osłabił się wobec większości walut. Dolar natomiast nieznacznie zyskał wobec euro.

Spadek ropy umacnia dolara

Dzisiejsze notowania pary EUR/USD wahały się w przedziale 1,10-1,11. Nagły spadek wartości ropy naftowej wywołał w południe umocnienie dolara, który być może będzie chciał wykorzystać tę okazję do kontynuacji tendencji spadkowej. Pierwszy sygnał do obrania tego kierunku mogliśmy już zaobserwować w piątek, po danych z amerykańskiego rynku pracy, które pierwszy raz od dawna były tak niejednoznaczne dla rynku. Dzisiejszy kurs EUR wyniósł średnio 1,11 USD.

EUR/USD

dzisiejszy kurs dolara

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Złoty osłabiony

Złoty na parze z euro nie wytrzymał napięcia związanego z tąpnięciami w notowaniach ropy naftowej. Nastroje na rynku globalnym niestety na tyle się pogorszyły, że kurs EUR podskoczył do 4,43. Nasza waluta w najbliższym czasie będzie skazana na czynniki zewnętrzne, które raczej nie pomogą jej w umocnieniu się. Dzisiejszy średni kurs euro wyniósł 4,42 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Poniedziałek należał do dolara

Dolar po zeszłotygodniowym osłabieniu, dziś potrzebował jednego silniejszego impulsu, aby odrobić poniesione straty. Z poziomu 3,93 umocnił się do 3,99. Inwestorzy zainteresowani amerykańską walutą z realizacją zysków być może będą czekać do środowego wystąpienia prezes Fed Janet Yellen, od której wielu z nich oczekuje informacji na temat dalszych planów Fedu. Wg rynku perspektywa kolejnej podwyżki stóp procentowych w USA stoi pod znakiem zapytania, w związku z serią bardzo słabych danych makro. Średni kurs USD wyniósł dziś 3,99 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Frank powyżej 4,00

Początek sesji na parze CHF/PLN przebiegał spokojnie. Kurs franka kierował się w stronę poziomu 3,95. Niestety osłabienie złotego do wartości 4,01 nastąpiło chwilę po godzinie 12. Prawdopodobnie miało to związek ze zmianą dotychczasowej stabilnej opinii agencji Standard & Poor’s na temat sytuacji polskiego sektora bankowego na negatywną. Nie jest jednak pewne, czy było to przyczyną wzrostu wartości franka na parze z PLN. Średni kurs CHF wyniósł dziś 4,01 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka szwajcarskiego

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

08.02.2016 15:25
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000