KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Sylwester za granicą

Sylwester za granicą – gdzie warto spędzić?

Jeszcze nie jest za późno aby skorzystać z ofert sylwestra last minute. Biura podróży do ostatniej chwili walczą o klientów, kuszą rabatami i specjalnymi dodatkami. Może darmowy przelot? Albo apartament Read more
blog, zakupy, zakupy z Chin, zakupy z Azji, online, Ekantor.pl

Jeśli kupować w Chinach to gdzie? TOP 10 internetowych sklepów z Azji

Zakupy prosto z fabryk w Azji kojarzą się najczęściej z AliExpressem, o którym pisaliśmy już wielokrotnie na naszym blogu. Okazuje się jednak, że podobnych stron jest mnóstwo, a ich Read more

Komentarz walutowy 8.09.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wtorkowy handel na rynku walutowym był pod wpływem wielu czynników ogólnoświatowych. Największą rozpiętość wahań zanotowano na parze EUR/PLN. Złotówka umocniła się podczas dzisiejszej sesji wobec franka szwajcarskiego.

 

Chwilowe osłabienie dolara po publikacji danych z chińskiej gospodarki

 
Amerykańska waluta dziś powraca do gry po wczorajszym dniu wolnym od pracy. Zwyżka na EUR/USD rozpoczęła się już o poranku, po publikacji danych z Chin. Skok do poziomu 1,12 utrzymał się tylko przez parę godzin. Gdy emocje związane z chińską gospodarką opadły dolar powrócił do wartości 1,11. Znikome szanse ma on jednak dziś na osiągnięcie wartości w okolicach 1,1050-1,1070 w związku z prawie pustym kalendarium makroekonomicznym dla USA. Najbliższa istotna publikacja przed posiedzeniem Fedu będzie w piątek. Poznamy wartość inflacji producenckiej za sierpień. Po drodze ruchy na tej parze mogą wywołać wystąpienia publiczne członków zarządu EBC. Średnia wartość dolar podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,11 EUR.

Euro dopinguje niemiecki handel zagraniczny

 
Z najnowszych danych wynika, że nasi zachodni sąsiedzi pozostają niezmiennie potęgą w zakresie handlu zagranicznego. Zarówno informacje o eksport jak i import okazały się dużo lepsze od prognozowanych. Niestety nie umocniły one skutecznie EUR na parze ze złotówką, ponieważ wartości opublikowanych dziś danych dla innych państw Unii Europejskiej były słabsze niż zakładano. Przedział wahań pary EUR/PLN mieścił się miedzy 4,2235 a 4,2330. O ile nastroje na rynku globalnym nie pogorszą się to jest szansa na umocnienie się PLN. Będzie to jednak ciężkie, ponieważ nie mamy w tym tygodniu żadnego wsparcia w postaci wskaźników makro. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym wspólna waluta została średnio wyceniona na 4,22 PLN.

Dolar odzyskał przewagę nad złotówką

Po porannym spadku dolar zyskał na wartości. Z poziomu 3,76 podniósł się do 3,78. Amerykańska waluta będzie zyskiwać na wartości wobec złotówki dzięki zbliżającemu się posiedzeniu Rezerwy Federalnej. Zmiana polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie nastąpi już w tym miesiącu. Jak zapowiedziała przewodniczące Fedu Jannet Yellen na kilku ostatnich sesjach podwyżka stóp procentowych nastąpi dwukrotnie, aby nie wywołać zbyt dużego szoku w gospodarce. Podział na zwolenników i przeciwników tych zmian będzie powodował w najbliższym czasie wahania na parach walutowych związanych z USD, ale nie tylko. Dolar został dziś średnio wyceniony na 3,78 PLN.

Szwajcarska waluta słabnie

Wczorajsza informacja o wzroście rezerw Szwajcarskiego Banku Narodowego do 540,4 mld CHF nie przyczyniła się do osłabienia polskiej waluty wobec franka. Spory spadek na parze CHF/PLN na pewno ucieszył wielu frankowiczów. Dziś jest idealny moment do zakupu tej waluty. W najbliższym czasie zmienność na tym parytecie może być większa. Maksymalną granicą wahań będzie prawdopodobnie poziom 3,89. Frank słabnie, ale bardzo powoli. Jest to skutek bardzo wolno działającej polityki monetarnej zaproponowanej przez SNB w Szwajcarii w tym roku. Za jednego franka szwajcarskiego trzeba było dziś średnio zapłacić 3,86 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

08.09.2015 15:14
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000