KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

parki rozrywki, lunapark, park rozrywki, Europa-Park, Disneyland, roller coaster, Ekantor.pl

Najlepsze Parki Rozrywki w Europie! Sprawdź, gdzie szukać emocji

Jedni lubią relaksować się z książką w dłoni, drudzy spędzać czas aktywnie, a jeszcze inni nie wyobrażają sobie odpoczynku bez odpowiedniej dawki adrenaliny. A kto może zapewnić jej więcej niż Read more
Kobiety na rynku pracy

Mniejsze pensje i niższe stanowiska – tak wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy

Kobiety i mężczyźni różnią się - tak Maciej Stuhr rozpoczął kilka lat temu jeden ze swoich występów. Trudno się z nim kłócić. Można natomiast doprecyzować, na czym konkretnie te różnice Read more

Komentarz walutowy 8.12.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wtorkowy handel na rynku walutowym był względnie spokojny. Jedynie większe wahania występowały na parze USD/PLN. Niepokojąca zwyżka nastąpiła natomiast na parze CHF/PLN.

Silne euro dystansuje dolara

Po zeszłotygodniowych intensywnych wahaniach na rynku walut najbliższe sesje raczej do takich należeć nie będą. Wtorkowe notowania głównej pary walutowej były relatywnie spokojne. Kalendarium makroekonomiczne nie zawierało dziś zbyt wiele ważnych publikacji. Inwestorzy zwrócili jedynie uwagę na rewizję dynamiki PKB dla Strefy Euro. Nie wywołała ona zbyt wielu emocji, ponieważ była zgodna z prognozami. EUR/USD utrzymywało się na poziomie 1,08 praktycznie przez większą część sesji. Do 16 grudnia uczestnicy rynku nie spodziewają się większych zmian na powyższej parze. Średnia kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,08 USD.

Euro nie kwapi się do zejścia poniżej 4,30

Para EUR/PLN wydaje się, że na stałe pokonała poziom 4,30 i nie ma zamiaru wracać poniżej tej wartości. Złoty jest zbyt słaby, aby umocnić się wobec euro. Lokalne wydarzenia na scenie politycznej niestety go nie wspierają. Inwestorzy najbardziej obawiają się nieprzewidywalności decyzji polskiego rządu przede wszystkim w kwestiach gospodarczych. W najbliższych dniach żadna większa zmiana w kursie euro raczej nie nastąpi. Dopiero w przyszłym tygodniu (w środę) PLN może zyskać na sile – o ile Fed zdecyduje się na podwyżkę stóp procentowych. Podczas dzisiejszej sesji średnia wartość euro wyniosła 4,32 PLN.

Dolar nie poddaje się

Notowania dolara na parze ze złotym miały dziś zmienny przebieg. Pierwsza część sesji była z korzyścią dla naszej waluty, ponieważ kurs dolara obniżył się do wartości 3,97. Od tego punktu niestety nastąpiło odbicie i amerykańska waluta umocniła się do 3,9890. Próby ponownego przebicie wartości 4,00 widać, ze nie zostały zakończone. Złoty nie ma czym wywalczyć zejścia w dół w związku z czym, bardzo prawdopodobny jest atak na ten szczyt, ale raczej dopiero w przyszłym tygodniu. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,98 PLN.

Czwartek najważniejszy dla franka

Zeszłotygodniowa decyzja Europejskiego Banku Centralnego wywołała fale spekulacji dotyczących zaplanowanego na najbliższy czwartek posiedzenia SNB. Zdania na temat planów Thomasa Jordana są podzielone. Jedni uważają, że szef Szwajcarskiego Banku Centralnego pójdzie w ślad M. Draghiego i również obniży stopę depozytową. Jest to prawdopodobne zwłaszcza, że ostatnie dane makro nie zachwycały. Inni analitycy twierdzą, że żadne zmiany nie zostaną dokonane, a jedyne na co można liczyć to w dalszym ciągu jedynie interwencje słowne. Niestety ich dotychczasowy wpływ na przewartościowanego franka był mizerny, w związku z czym nic dziwnego, że uczestnicy rynku oczekiwaliby czegoś więcej. Osób, które systematycznie wymienią waluty kurs franka, który utrzymywał się dziś w pobliży 3,99 raczej on nie ucieszy.


cele informacyjne komentarz walutowy

08.12.2015 14:45
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000