KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, wynajem auta, wynajem auta za granicą, samochód, wypożyczalnia, podróż, Ekantor.pl

Wynajem samochodu na wakacje – na co zwracać uwagę?

Wynajęcie samochodu na wakacjach już dawno przestało być rozrzutną ekstrawagancją. Coraz więcej osób woli zostawić własne auto w domu i wypożyczyć coś na miejscu. To tańsze i wygodniejsze o ile Read more

Szybki dostęp do kursu walut. Poznaj dodatek Ekantor.pl

Wiemy, jak ważny dla naszych Klientów jest szybki i bezproblemowy dostęp do aktualnego kursu walut, dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przygotowaliśmy specjalny dodatek Ekantor.pl do trzech popularnych przeglądarek internetowych: Mozilla Read more

Komentarz walutowy 9.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Rynek walutowy niestety dziś również nie był łaskawy dla złotego. Nasza waluta zdołała się umocnić dziś jedynie wobec dolara.

W oczekiwaniu na wystąpienie Janet Yellen

Uczestnicy rynku walutowego, którzy obserwują notowania głównej pary walutowej po wczorajszym osłabieniu dolara zaczęli wątpić w to, czy amerykański bank centralny będzie miał wystarczającą liczbę powodów do tego, aby dokonać na marcowym posiedzeniu kolejnej podwyżki stóp procentowych. Zwłaszcza, że ostatnie dane makroekonomiczne nie były zbyt dobre. Negatywna presja na dolarze będzie się prawdopodobnie utrzymywać do środowego wystąpienia prezes Fedu Janet Yellen, która przed Kongresem przedstawi raport z dotychczasowo prowadzonej polityki monetarnej. Dziś kurs euro wyniósł średnio 1,12 USD.

EUR/USD

Średni kurs euro w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Powrót euro powyżej 4,40

Złoty po ostatnich udanych sesjach, trwający aktualnie tydzień rozpoczął od osłabienia. Poniesione straty w stosunku do euro możemy zawdzięczać m.in. pogorszeniu się atmosfery na globalnym rynku, który jest ostatnio mocno obciążony przez taniejącą ropę naftową. Wycena kursu EUR w trakcie wtorkowego handlu wahał się w przedziale 4,43-4,46. Powrót poniżej poziomu 4,40 niestety, jak widzimy, na tą chwilę nie jest możliwy. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 4,44 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Wahania pary USD/PLN

Dzisiejsze notowania pary USD/PLN nie zapowiadają poprawy sytuacji naszej waluty. Dolar ponownie zbliżył się do poziomu 3,99. Brak ważniejszych danych makroekonomicznych powoduje, że do głosu dochodzą przede wszystkim czynniki ogólnoświatowe. Inwestorzy poświęcą jeszcze dziś dłuższą chwilę na analizę amerykańskiego raportu z tygodniowych zapasów ropy naftowej. Dzisiejszy średni kurs USD wyniósł 3,96 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Frank szwajcarski drożeje

Frank szwajcarski dziś ponownie umocnił się wobec złotego. Wczorajszy wzrost do wartości 4,02 został podbity do poziomu 4,04. Zważywszy na dane ze Szwajcarii dotyczące sytuacji na rynku pracy notowania franka powinny pójść w dół, ponieważ stopa bezrobocia wzrosła do najwyższego od 5 lat poziomu. Niestety inwestorzy CHF nieustannie traktują jak bezpieczną przystań, co z kolei przyczynia się do osłabienia walut rynków wschodzących. Sytuacja na szwajcarskim rynku pracy świadczy o tym, że tamtejsza gospodarka przez drogiego franka przestała być konkurencyjna. Daje to nadzieję „frankowiczom”, że w niedługim czasie CHF w końcu będzie musiał być tańszy. Dziś średni kurs franka szwajcarskiego wyniósł 4,04 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

09.02.2016 14:46
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000