KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

biznesplan, firma, rozpoczęcie działalności, finanse, przedsiębiorstwo, Ekantor.pl

Jak napisać dobry biznesplan?

Otwierasz firmę? Masz pomysł, pieniądze, ludzi i rozpoznanie rynku? W zasadzie możesz startować, ale brakuje konkretów. Potrzebujesz zatem biznesplanu - czegoś, co w przejrzysty sposób określi kierunek działania. Zobacz do Read more

Prowadzisz handel z zagranicznym kontrahentem? Zobacz, jak zniwelować ryzyko walutowe

Przystąpienie w 2004 roku do Unii Europejskiej wpłynęło korzystnie na rozwój międzynarodowego handlu. Wraz z przyłączaniem do wspólnoty Polska miała się znaleźć w strefie euro, tak się jednak Read more

Komentarz walutowy 9.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Środowa sesja na rynku walutowym należała do jednej ze spokojniejszych w tym tygodniu. Widać, że inwestorzy przygotowują się do jutrzejszego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego, które największe znaczenie będzie miało dla głównej pary walutowej.

Jutro ważny dzień dla euro

Wczorajszy spadek ceny ropy naftowej wywołał krótkotrwałe zamieszanie na rynku. Większość inwestorów jednak ten incydent potraktowało, jako chwilową korektę, po której nastąpi powrót do wzrostów. Na rynku surowców coraz częściej słyszy się o porozumieniu między państwami OPEC, co wspiera wycenę tego paliwa. Z całkiem dobrej atmosfery na rynku również korzysta dolar, który umocnił się dziś wobec euro do poziomu 1,09. Układ notowań tych dwóch walut może jutro ulec zmianie dwukrotnie. Pierwsze wahania prawdopodobnie będą widoczne rano lub jeszcze w nocy, po publikacji danych z Chin. Przyczyną drugich naturalnie będzie decyzja EBC w sprawie stóp procentowych, którą poznamy jeszcze przed 14. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,09 USD.

EUR/USD

średni kurs euro

Źródło: biznes.pl

Złoty stabilnie czeka na czwartek i piątek

Złoty podczas dzisiejszej sesji utrzymywał się dość stabilnie na parze z euro. Kurs wykroczył poza poziom 4,30 tylko na chwilę. W opinii większości analityków notowania naszej waluty utrzymają się na takim poziomie do czasu jutrzejszego posiedzenia EBC. Osłabienia PLN możemy spodziewać się w sytuacji, gdy rynek nie będzie zadowolony z decyzji banku. Inwestorzy równie niecierpliwie czekają na piątkową decyzję RPP, zwłaszcza że pierwszy raz zasiądzie ona w zupełnie odmienionym składzie. Średni kurs euro podczas dzisiejszego handlu wyniósł 4,31 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl

Notowania USD/PLN zależne od czynników ogólnoświatowych

Kurs dolara również był dzisiaj bardzo spokojny, wahania nie były większe niż 2 grosze. Kalendarium makroekonomiczne jest puste, co powoduje, że kursy walut są zależne od czynników napływających z szerokiego rynku. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,93 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: biznes.pl

Frank tanieje

Środowy handle na rynku walutowym okazał się całkiem dobry dla naszej waluty, jeśli chodzi o parę z frankiem szwajcarskim. Kurs tej waluty bardzo powoli, leniwie kieruje się w stronę poziomu 3,90. Przebicie tej wartości może oznaczać trwałe umocnienie PLN, przynajmniej do czasu aż nie pojawi się silny bodziec osłabiający złotego. Średni kurs CHF wyniósł dziś 3,92 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka

Źródło: biznes.pl

Wahania na parze GBP/PLN

Funt brytyjski otrzymał dziś pozytywne dane makro w postaci wzrostu w zakresie produkcji przemysłowej. Dzięki tym informacjom umocnił się do poziomu 5,60. To pierwszy taki silniejszy zryw, po ponad dwumiesięcznej tendencji spadkowej. W dalszej części sesji angielska waluta osłabiła się wobec złotego, w konsekwencji czego średni kurs GBP wyniósł dziś 5,58 PLN.

GBP/PLN

średni kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

09.03.2016 15:35
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000