KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

konferencja, kryptowaluty, crypto future conference, Ekantor.pl

Crypto Future Conference – 23 marca Wrocław

Już 23 marca we Wrocławiu odbędzie się konferencja poświęcona tematyce kryptowalut - Crypto Future Conference. Uczestnicy otrzymają konkretną i praktyczną wiedzę, ale również będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach. Read more
Mateusz Koszela, podróż, w świat z Ekantor.pl

W świat z Ekantor.pl #5: Rodzinne strony Pablo Escobara

Mateusz Koszela kontynuuje podróż po Ameryce Południowej. Tym razem odwiedził Kolumbię i Ekwador, gdzie dowiedział się co tak naprawdę można kupić za legendarne 2000 pesos, kto jest najpopularniejszym Polakiem wśród Read more

Komentarz walutowy 9.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Czwartkowa sesja przyniosła niewielkie odwrócenie notowań na rynku walutowym. Dolar po kilkudniowym osłabieniu wziął się w garść i zaczął odrabiać straty. Złoty natomiast zanotował niewielkie straty wobec większości walut.

Dobra passa euro wygasa

Euro nie zdołało utrzymać się powyżej poziomu 1,14. Siła wspólnej waluty wyczerpała się, co dało się zauważyć podczas dzisiejszej sesji w postaci solidnego zejścia poniżej 1,1340. Dzisiejsze wystąpienie publiczne Mario Draghiego zapewne również przyczyniło się w pewien sposób na osłabienie EUR. Podczas swojego przemówienia podkreślił, jak ważne jest dla niego współpraca wewnętrzna w stabilizacji polityki fiskalnej. Prezesowi EBC kończą się narzędzia do pobudzania inflacji. Przypomnijmy, że program QE trwa już cztery lata. Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy zwrócą jeszcze uwagę na liczbę złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,13 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Euro odzyskuje siły

Po trzech dniach umocnienia przyszedł czas na zmiany. Złoty podczas dzisiejszej sesji zaczął tracić wobec euro. Z poziomu 4,31 kurs podskoczył do 4,33. Ta zmiana pokazuje, że choć problem związany z podwyżką stóp procentowych w USA odszedł na drugi plan, nie jest jednoznaczne z tym że znikł całkowicie. Prawdopodobnie do końca tego tygodnia większe zmiany w notowaniach EUR/PLN nie będą widoczne, ponieważ kalendarium makroekonomiczne nie zawiera już nic, co mogłoby zostać określone, jako silny bodziec. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,32 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Lekkie odbicie

Podczas dzisiejszej sesji na parze USD/PLN mogliśmy obserwować korektę notowań. Po dotarciu do prawie dwumiesięcznych minimów na poziomie 3,78 kurs poszybował z powrotem powyżej 3,80. Dolar korzysta z niewielkiej poprawy nastroju na rynku ogólnoświatowym. Zmienność w kursach walut w dalszym ciągu pozostaje podwyższona. Do środowego posiedzenia Fedu możemy spodziewać się wahań na tej parze. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,81 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Opublikowane dziś dane ze szwajcarskiego rynku pracy okazały się trochę lepsze niż się spodziewano, co prawdopodobnie miało wpływ na notowania CHF/PLN. Dzisiejsza sesja zdecydowanie należała do franka, mimo niewielkich wahań. Kurs szwajcarskiej waluty umocnił się wobec złotego wzrastając z poziomu 3,94 do 3,97. Złotemu powoli zaczyna doskwierać powrót dyskusji na temat ustawy kredytowej. Średni kurs CHF wyniósł dziś 3,96 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Wzrost wartości funta

Funt brytyjski podczas dzisiejszej sesji odrobił prawię połowę strat, które poniósł wczoraj wobec złotego. Osiągnięcie dołka na poziomie 5,48 na szczęście nie zakończyło się kontynuacja trendu spadkowego. Dziś został opublikowany bilans handlu zagranicznego dla Wielkiej Brytanii i choć był lepszy od oczekiwań, raczej nie miał wpływu na kurs funta. Przyczyn umocnienia należy doszukiwać się raczej w perspektywie technicznej. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,53 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl

 

 


cele informacyjne komentarz walutowy

09.06.2016 15:25
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!