KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

O czym warto pamiętać płacąc za granicą?

Płacisz za granicą? Pamiętaj o tych kilku rzeczach!

Wycieczki zagraniczne, to coraz częściej wybierany sposób spędzania wolnego czasu i odpoczywania podczas urlopu. Zagraniczne wojaże, wiążą się jednak z wieloma niewiadomymi, które mogą budzić nasz niepokój. Jedną z najczęściej Read more

Auto z Niemiec – stać Cię na lepsze niż myślisz

Kiedy wiemy, że dane zjawisko jest niezwykle popularne? Wtedy, gdy zaczynają powstawać na jego temat memy. A tych związanych z niemieckimi samochodami nie brakuje. Dobry stan techniczny, wygląd, którego modele Read more

Komentarz walutowy 9.07.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Czwartkowy handel na rynku walutowym miał relatywnie spokojny przebieg. Inwestorzy czekają na grecką listę z propozycjami reform gospodarczych. Napięcie związane z wysokim kursem franka szwajcarskiego zmalało, jak się okazało dzięki spekulacjom rynku na temat interwencji SNB, a nie jego faktycznym działaniem. Sytuacja na chińskiej giełdzie póki co została opanowana.

 

W oczekiwaniu na niedzielę

Notowania pary EUR/USD zeszły dziś w dół, być może dlatego, że sytuacja na chińskiej giełdzie tymczasowo została opanowana. Chińskie władze wprowadziły ograniczenia, które spowodowały zmniejszenie wyprzedaży akcji. W sprawie Grecji jedyną pewną informacją było podanie godzin rozpoczęcia się niedzielnego szczytu przywódców państw Strefy Euro, które zaplanowano na 16. Pozostałe newsy to spekulacje rynku, który widać, że jest już zmęczony tym tematem. Jeśli okaże się, że ateński rząd tym razem poważnie podejdzie do przygotowania planu reform gospodarczych wierzyciele będą musieli wyjść naprzeciw z równie wartościową propozycją. W tym przypadku jest nią restrukturyzacja długu. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,10 EUR.

 

Lekkie umocnienie PLN

Trzymając się harmonogramu narzuconego przez europejskich oficjeli Grecja ma szanse na podpisanie umowy na nowy program pomocy finansowej. Dziś na rynku cisza informacyjna, może dlatego, że do północy premier Tsipras ma czas na złożenie listy reform, które będzie w stanie przeprowadzić w swoim państwie. Euro osłabiło się wobec złotówki, ale nie zaburza to w znaczący sposób jego trendu wzrostowego. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średnia wartość euro wyniosła 4,20 PLN.

 

Fed zaniepokojony sytuacją Grecji

Kurs pary USD/PLN wydawało się, że próbował zejść w dół podczas dzisiejszej sesji. Poranek zaczął od spadku do 3,80 ale w godzinach popołudniowych przesunął się w górę do 3,82. Wczorajszy protokół z posiedzenia Fedu nie zaskoczył niczym nowym. Głosy za podwyżką stóp procentowych w USA jak zwykle były podzielone. Członkowie Rezerwy Federalnej zgodnie natomiast wyrazili zaniepokojenie sytuacją Grecji. W dzisiejszych wystąpieniach publicznych przedstawicieli Fedu w poszczególnych stanach inwestorzy dodatkowo będą doszukiwać się informacji na temat najbardziej realnego na tą chwilę terminu zmian w polityce monetarnej Stanów Zjednoczonych. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,82 PLN.

 

Rząd wesprze „Frankowiczów”

Wczorajszy spadek franka szwajcarskiego okazał się być spowodowany spekulacjami rynku na temat interwencji SNB w kurs CHF. Cel został mimo wszystko osiągnięty, ponieważ dziś para CHF/PLN spadła do wartości 4,01. Na powyższe waluty w najbliższym czasie na pewno będą miały wpływ kampanie wyborcze PO i PiS. Wczorajsza prezentacja programu ratującego nie tylko „frankowiczów”, ale i wszystkie osoby, które mają zaciągnięty kredyt w obcej walucie brzmi kusząco.  Równie atrakcyjny wydaje się być program kandydatki na premiera Beaty Szydło. Na tą chwilę najistotniejsze jest to, że kredytobiorcy dostali wyraźny sygnał, że otrzymają pomoc od państwa. Średnia wartość franka wyniosła dziś 4,01 PLN i jest to dobry moment do wymiany tej waluty w kantorze internetowym. Rynek jest na tyle niestabilny, że CHF może gwałtownie powrócić do wczorajszych wartości.

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 

 


cele informacyjne komentarz walutowy

09.07.2015 14:56
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000