KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Opłaty w bankach

Wpłatomat czy bankomat? Nieważne. I tak za to zapłacisz

Rozwój aplikacji mobilnych, intuicyjne panele, błyskawiczne przelewy oraz promocje. Banki od wielu lat starają się przekonać Klientów do transakcji bezgotówkowych. Niestety za wygodę coraz częściej żądają dodatkowych opłat. Read more
intrastat, firmy, przedsiębiorca, Ekantor.pl

Intrastat – co to jest, jak działa i co oznacza dla przedsiębiorców?

Od kiedy handel wewnątrz Wspólnoty został przepisami zbliżony do obrotu krajowego, instytucje statystyczne przestały mieć możliwość zbierania danych o przepływie towarów. Aby tę lukę wypełnić stworzono Intrastat - narzędzie monitorujące Read more

Komentarz walutowy 9.12.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Rynek walutowy nie rozpieszcza złotego. Podczas dzisiejszej sesji zdołał umocnić się jedynie wobec dolara. Natomiast sytuacja na parze CHF/PLN w dalszym ciągu wygląda kiepsko.

Euro przejęło przewagę nad dolarem

Notowania głównej pary walutowej nabrały rozmachu. EUR/USD uplasował się dziś powyżej 1,09. Kolejnym silnym oporem jest 1,10. Obecna zwyżka prawdopodobnie jest sztucznym robieniem miejsca pod przyszłotygodniowe posiedzenie Fedu, podczas którego być może zostaną podniesione stopy procentowe. Wszystko to jest w trybie przypuszczającym, ponieważ nie ma całkowitej pewności, że amerykański bank centralny dokona tych zmian, a jeśli nawet, nie mamy pewności czy zrobi to na taką skalę, na jaką rynek się przygotowuje. Jeśli EUR/USD przebije 1,10 to 16 grudnia maksymalnie zejdzie do 1,0850. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym euro zostało średnio wycenione na 1,08 USD.

Pokaz siły euro

Dzisiejsza sesja pokazała, że euro nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Dotknięcie przez parę EUR/PLN poziomu 4,34 oznacza tylko jedno, że wartość 4,40 cały czas jest realna. Do obecnej zwyżki z pewnością przyczyniły się słowa jednego z członków EBC E. Nowotnego, który zapewnił, że Europejski Bank Centralny w niczym się nie pomylił i że wszystko idzie zgodnie z ustaloną strategią. Rynek za bardzo ustawił się pod swoje prognozy stąd taka reakcja kursów walut. Opublikowany dziś bilans handlu zagranicznego dla Niemiec, nie był porywający, ale w tych okolicznościach nie miał żadnego znaczenia dla wspólnej waluty. W najbliższych dniach większy wpływ na notowania euro mogą mieć spekulacje, aniżeli dane makro. Średni kurs EUR wyniósł dziś 4,33 PLN.

Złoty umocnił się wobec dolara

Po wczorajszej próbie podejścia pod 4,00 kurs dolara dziś lekko opadł z sił. Od początku sesji złotówka umocniła się do 3,97 i raczej nie powiedziała ostatniego słowa. Nasza woluta jedynie wobec dolara ma realne szanse na umocnienie, lecz niestety nie może zawdzięczać tego sobie, a raczej warunkom panującym na ogólnoświatowym rynku. Jest szansa, że amerykańska waluta jeszcze potanieje do końca roku, jednak zależy to od wymiaru podwyżki stóp procentowych w USA. Większość analityków raczej prognozuje powolne, stopniowe wprowadzanie zmian. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,97 PLN.

Szwajcarska waluta stresuje „frankowiczów”

Frank podczas wczorajszej sesji dotknął poziomu 4,02. Dziś nie był już tak wysoko, ale utrzymywał się w okolicy 4,00. Sytuacja na tej parze walutowej jest bardzo napięta w związku z jutrzejszym posiedzeniem Szwajcarskiego Banku Narodowego. Na rynku pojawiły się plotki o możliwej obniżce stóp procentowych, patrząc jednak wstecz bardzo wątpliwe jest, aby T. Jordan podjął taką decyzję właśnie teraz. Pewne jest to, że kredytobiorcy nie są zbyt szczęśliwi, ponieważ w ich sytuacji w dalszym ciągu nic się nie zmieniło, ani pod względem przewartościowanego franka, ani pod względem pomocy od naszego rządu. Średni kurs franka szwajcarskiego wyniósł dziś 4,00 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

09.12.2015 14:45
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!