KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

visa-czy-master

Visa czy Mastercard – którą kartę wybrać?

Dla większości osób nie ma najmniejszego znaczenia czy na ich karcie płatniczej widnieje logotyp Visa czy Mastercard. Działają tak samo, akceptowane są wszędzie i mieszczą się do tej samej przegródki Read more
paliwo, ceny paliw, wzrost cen paliw, litr paliwa, ustawa, rząd, Polska, Ekantor.pl

10 groszy na litrze paliwa i płatne strefy w miastach – ustawa przyjęta przez Sejm

Sejm przegłosował ustawę o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, która umożliwia wprowadzenie tzw. "opłaty emisyjnej" w wysokości 10 groszy na każdym litrze paliwa. Dodatkowo przewiduje tworzenie w miastach płatnych stref czystego transportu. Pozostaje Read more

Komentarz walutowy 28.04.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorkowy handel na rynku walutowym przyniósł dobre informacje dla „frankowiczów”. Złotówka umocniła się względem franka. Lekki spadek zanotowała względem wspólnej waluty, natomiast wobec dolara utrzymywała się w miarę stabilnie. Para EUR/USD zbliżyła się do poziomu 1,10.

Posiedzenie Fedu w cieniu Grecji

Problemy Grecji pochłonęły cały rynek walutowy. Wydaje się że w cieniu pozostaje nawet jutrzejsze posiedzenie Fedu. Negocjacje nabierają rozmachu. Wczoraj premier Tsipras dokonał zmiany w składzie ekspertów prowadzących rozmowy z UE. Wywołało to lekkie wahania na parze EUR/USD. Dziś szef greckiego rządu ogłosił, że najpóźniej na początku maja nastąpi porozumienie z wierzycielami. Niewykluczone jest, że to Ateńczycy będą musieli w drodze referendum zadecydować o zmianach w ich państwie. Może to nastąpić jeśli żądania kredytodawców będą sprzeczne z obietnicami wyborczymi partii Tsiprasa. Wspólna waluta po wczorajszym umocnieniu cały dzisiejszy poranek była bardzo stabilna, dopiero przed południem osiągnęła poziom 1,09, dzięki czemu obrała kierunek w stronę oporu 1,10. Póki co rządzi euro dopingowane informacjami o zbliżającym się wielkimi krokami porozumieniu na linii Grecja – UE. Wszystko może się jednak zmienić po jutrzejszym posiedzeniu Komitetu Rezerw Federalnych. Mimo, że w najbliższym czasie nie zapowiadają się zmiany w polityce monetarnej USA, to inwestorzy na pewno skupią się na analizowaniu nastrojów panujących wśród członków Fed.

Lekkie osłabienie złotówki wobec euro

Złotówka powróciła do poziomu poniżej 4,00. Dzisiejszą sesję rozpoczęła stabilnie utrzymując przez dłuższy czas wartość 3,97. W związku z napływem nowych informacji o poczynaniach ateńskiego rządu w kierunku porozumienia polska waluta osłabiła się względem euro. Dzisiejsze notowania tego parytetu były silnie uzależnione od wieści z Europy, która od paru tygodni żyje tylko doniesieniami z Grecji. Na kursy walut nie maja nawet wpływu odczyty makroekonomiczne dla Strefy Euro. Rynek jedno euro wycenił średnio na 4zł.

Słaby dolar

Para USD/PLN osiągnęła podczas dzisiejszej sesji najniższy poziom od dwóch miesięcy. Ostatni raz dolara po 3,65 PLN oglądaliśmy pod koniec lutego. Jest szansa na utrzymanie tej wartości jeśli nie napłyną z szerokiego rynku czynniki osłabiające złotówkę. Dzisiejsze notowania tej pary walutowej były również silnie uzależnione od kursu EUR/USD.

Frank spadł pytanie na jak długo?

Emocji również nie brakuje osobom zainteresowanym kursem pary CHF/PLN. Frank szwajcarski osiągnął dziś nowe minimum jakim był poziom 3,8199. Taką wartość rynek walutowy oglądał już w zeszłym tygodniu. Czy tym razem również będzie to tylko chwilowy spadek? Dopóki UE nie osiągnie kompromisu z Grecją nie przewiduje się trwałego umocnienia złotówki względem szwajcarskiej waluty. Zwłaszcza, że szef SNB ostrzegał o możliwości wystąpienia krótkotrwałego umocnienia franka w związku z nerwową atmosferą panującą wokół Aten. Za franka trzeba było dziś zapłacić średnio 3,82 PLN.

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

28.04.2015 15:39
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000