KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

inflacja, dane, makroekonomia, inflacja konsumencka, Ekantor.pl

Inflacja – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Pełzająca albo galopująca; wewnętrzna albo endogeniczna; otwarta, tłumiona lub jawna. To nie określenia choroby zakaźnej. To rodzaje inflacji.   Jej pojęcie leży u podstaw większości dziedzin finansowych a Read more
Cena paliwa

Zrzuta na drogi. Kierowcy dołożą 20 groszy do każdego litra paliwa

20 groszy na litrze paliwa - taki ma być przymusowy wkład polskich kierowców w budowę dróg. To znacznie podniesie koszt zakupu paliwa, które i tak do najtańszych nie należą. [Aktualizacja Read more

Kryzys dolara (komentarz walutowy 18.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wielkim przegranym dzisiejszej sesji jest dolar. Kurs EUR/USD powędrował do wartości 1,15, a to za sprawą informacji o braku poparcia dla proponowanych zmian Obamacare. Równocześnie emocje na głównej parze wywołują przyszłe działania Fed oraz ECB.

 

Dolar stracił siły

Takiej siły wspólnej waluty nie było od dawna. Kurs EUR/USD pokonał dziś wartość 1,15. Za gwałtowny spadek dolara odpowiadają informacje o kolejnych senatorach odmawiających poparcia dla reformy Obamacare. Jest to przysłowiowa “kropka nad i”, ponieważ nastroje wokół USD zaczęły ochładzać się już wcześniej. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,15 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Nastroje inwestorów słabsze

Z sytuacji korzysta złoty. Kluczowy dla pary EUR/PLN może okazać się jednak czwartek, kiedy to odbędzie się kolejne posiedzenie ECB w sprawie stóp procentowych i – co ważniejsze – konferencja z udziałem M.Draghiego. Dziś natomiast rynek zapoznał się z indeksem instytutu ZEW, który okazał się słabszy niż się spodziewano. Dziś średnia wartość tej waluty wyniosła 4,20 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Punkty słabości dolara

Słabość dolara nie wynika tylko i wyłącznie z trudności jakie napotyka administracja Donalda Trumpa, ale również ze swego rodzaju weryfikacji planów Rezerwy Federalnej. Słabe dane gospodarcze i kolejne wypowiedzi członków Fed nie pozwalają inwestorom myśleć o trzeciej podwyżce stóp jeszcze w tym roku. Wieczorem pojawią się kolejne informacje z USA. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,63 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z kraju

Siły odzyskuje dziś frank szwajcarski, który w nocy pokazywał wartość 3,79 PLN. Dziś w Polsce zaprezentowane zostały dane na temat zatrudnienia i wynagrodzenia. Wysokość płac okazała się pozytywnym zaskoczeniem. Przeciętne wynagrodzenie brutto wyniosło 4508,1 złotych. Znaczenie dzisiejszych informacji może jednak okazać się drugorzędne, ponieważ to aspekt niepokojów politycznych w kraju może zwracać silniejszą uwagę rynku. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,80 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Inflacja CPI

Ważne publikacje napłynęły dziś z Wielkiej Brytanii. Przed południem opublikowano dane o inflacji. Inflacja CPI okazała się sporym rozczarowaniem, co wywołało spadek w obrębie pary GBP/PLN. Odczyt na temat inflacji producenckiej zbył natomiast neutralny dla rynku. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,73 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

18.07.2017 14:07
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000