KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

RODO, zmiany, przepisy, prawo, Ekantor.pl

Szef sprawdzi e-mail i prześwietli rozmowy – nadchodzą zmiany w prawie

Telefon komórkowy, komunikator, poczta elektroniczna oraz samochód służbowy będą mogły być monitorowane przez przedsiębiorców w celu sprawdzenia, czy pracownicy odpowiednio wykorzystują czas pracy. Takie prawo wynikać ma z projektu ustawy Read more
Split payment - vat kto powinien sie martwic na czym polega

Split payment – kto powinien się martwić?

Podatek od towarów i usług jest najważniejszym źródłem dochodów państwa. Nie dziwi więc fakt, że państwo chce zabezpieczyć wpływy z tego tytułu. A tymczasem nasz kraj znajduje się w czołówce Read more

Mało danych w poniedziałek (22.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Nowy tydzień rozpoczyna się bez publikacji istotnych danych. Rynek nastraja się jednak na to, co może się wydarzyć w najbliższym czasie. Mowa przede wszystkim o zbliżających się decyzjach banków centralnych.

 

Euro w sile

Silna pozycja wspólnej waluty utrzymuje się. Mimo, że poniedziałkowy poranek był dla EUR/USD relatywnie spokojny, to w dalszej części dnia notowania euro powędrowały w górę sięgając wartości 1,12 USD. Teraz inwestorzy zastanawiać się będą przede wszystkim nad możliwością trzech podwyżek stóp procentowych w USA w tym roku. Na chwilę obecną każda informacja może okazać się zaskakująca. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Mario Draghi – wystąpienie w środę

Po słabszej końcówce tygodnia, złoty powraca mocniejszy. W najbliższych dniach z regionu Eurolandu nie napłynie co prawda zbyt wiele danych (indeksy PMI dla sektora usług i przemysłu), jednak emocje wywołać mogą słowa prezesa ECB Mario Draghiego. Inwestorzy zastanawiają się nad planami banku w nadchodzących miesiącach. W tym czasie nie zabraknie natomiast danych z krajów Europy. Dziś średnia wartość kursu EUR/PLN wyniosła 4,19.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar słabszy

Niewiele zostało dziś z optymizmu dolara tuż przed weekendem. Dziś amerykańska waluta znów jest osłabiona. Po południu inwestorzy wsłuchiwać się będą w słowa przedstawicieli Rezerwy Federalnej. Wystąpienia zaplanowane są również na jutro. Z kolei najbliższe spotkanie amerykańskich decydentów zaplanowane jest na 14. czerwca. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,73 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Krajowych danych niewiele

Spokojnie prezentuje się również dzisiejszy wykres CHF/PLN. W kalendarzu pojawiły się dane krajowe, jednak koniunktura gospodarcza nie wywołuje zwykle rynkowych emocji. Podobnie zresztą jak inne dane zaplanowane na ten tydzień. W piątek uwagę zwróci wskaźnik wyprzedzający koniunktury, a dzień wcześniej poznany stopę bezrobocia i protokół z posiedzenia RPP. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,84 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

W tygodniu ważne dane

Poniedziałek bez publikacji również w Wielkiej Brytanii. Kalendarz marko na ten tydzień prezentuje się co prawda skromnie, jednak dane które się pojawią przykują uwagę. We wtorek napłyną informacje na temat sprzedaży detalicznej, natomiast w czwartek odczyt zrewidowanego PKB . Dziś średni kurs funta wyniósł 4,85 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

22.05.2017 15:17
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000