KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

MyTravel.pl poleca najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wycieczek

Grecja, Hiszpania i Włochy (Sycylia) to niepodważalne królowe tego sezonu wakacyjnego. Wyśmienite jedzenie i brak konieczności posiadania paszportu, kuszą nie jednego turystę. Nie można przejść obojętnie obok fantastycznej katedry na Read more
Dźwignia finansowa

Ryzyko walutowe

Zawieranie transakcji w innej walucie, niż ta, którą posługujemy się na co dzień, może w pewnych sytuacjach nieść korzyści i przełożyć się na zyski. Jednak, nie zawsze tak być musi. Read more

Merkel i Trump wywołują emocje (komentarz walutowy 23.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Tragiczny początek tygodnia w Wielkiej Brytanii nie pozwala zapominać o zagrożeniach geopolitycznych ciążących na Europie. Dziś inwestorzy starali się odciągnąć myśli danymi makroekonomicznymi, których nie zabrakło. Zamieszanie w głównej parze walutowej wywołała natomiast Angela Merkel.

 

Merkel podsyca apetyt

Słowa Angeli Merkel o „słabym” euro, choć trudno odbierać w kontekście słownej interwencji, to jednak przyczyniły się do podbicia wyceny wspólnej waluty, na której korzyść przemawiają również inne czynniki. Dolar z kolei znajduje się na dość grząskim gruncie związanym ze spekulacjami wokół osoby Donalda Trumpa. Rynek zastanawia się na ile skandale związane z prezydentem mogą wpłynąć na realizację jego planów gospodarczych. Dziś średnia wartość EUR/USD wyniosła 1,12.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Informacje z Europy

Wydarzenia ostatnich kilkunastu godzin nie zaszkodziły znacznie złotemu. Dzisiejsze kalendarium makro pełne było informacji dotyczących zarówno Eurolandu, jak i jednej z największych gospodarek w tym regionie – Niemiec. W obu przypadkach indeksy PMI dla usług rozczarowały oczekiwania, jednak wskaźniki dla przemysłu zaprezentowały się powyżej prognoz. Dziś średni kurs euro wyniósł 4,19 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dziś jeszcze dane

Kurs USD/PLN wahał się dziś w obrębie wartości 3,72-3,74. Po południu napłyną dane z USA oraz odbędą się kolejne wystąpienia przedstawicieli Fed. Dla rynku informacje te są ważne przed czerwcowym posiedzeniem FOMC. W tle uwagę zwracają prace w Białym Domu. Dziś średni kurs dolara wyniósł 3,74 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Geopolityczne napięcia powracają

W kalendarzu zabrakło dziś natomiast wiadomości z kraju. Dane pojawią się w kolejnych dniach, ale wątpliwe by zdołały one wpłynąć na notowania złotego. Rodzima waluta pozostaje zatem pod wpływem czynników zewnętrznych. Nazywany jednak “bezpieczną przystanią” frank zyskuje dziś jednak, co może mieć związek z ryzykiem geopolitycznym. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,84 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Kolejna tragedia w Wielkiej Brytanii

Można powiedzieć, że ze względnym spokojem funt zareagował na informację o ataku bombowym tuż po koncercie w Manchesterze, w którym zginęły aż 22 osoby. Również słabsze od oczekiwań dane na temat sprzedaży detalicznej nie zdołały znacznie wpłynąć na notowania pary GBP/PLN. Dziś średni kurs funta wyniósł więc 4,85 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

23.05.2017 14:39
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000