KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Prowadzisz handel z zagranicznym kontrahentem? Zobacz, jak zniwelować ryzyko walutowe

Przystąpienie w 2004 roku do Unii Europejskiej wpłynęło korzystnie na rozwój międzynarodowego handlu. Wraz z przyłączaniem do wspólnoty Polska miała się znaleźć w strefie euro, tak się jednak Read more

Auto z Niemiec – stać Cię na lepsze niż myślisz

Kiedy wiemy, że dane zjawisko jest niezwykle popularne? Wtedy, gdy zaczynają powstawać na jego temat memy. A tych związanych z niemieckimi samochodami nie brakuje. Dobry stan techniczny, wygląd, którego modele Read more

Musisz wiedzieć: Czwartek ważny dla euro. 5 faktów walutowych 6.06


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorkowy kalendarz nie prezentuje się zbyt obszernie i uwagę będą skupiać przede wszystkim dane ze strefy euro: indeks Sentix oraz sprzedaż detaliczna. Dla rynku kluczowa jednak może okazać się czwartkowa konferencja Mario Draghiego.

 

Kurs euro i dolara – Bez większych zmian

Początek tygodnia nie przyniósł przełomu w relacji głównej pary walutowej. Wahania EUR/USD oscylują wciąż wokół wartości 1,12, a reakcja na publikowane w poniedziałek dane była ograniczona.

 

Oczekiwania europejskich inwestorów

Rynek nie pozna dziś wielu danych. O godzinie 10:30 zaprezentowany zostanie indeks Senitx natomiast pół godziny później napłyną dane o sprzedaży detalicznej – oba odczyty ze strefy euro. Wpływ informacji na wycenę euro może być nieznaczny bowiem rynek szykuje się na czwartkowe posiedzenie ECB.

 

Złoty słabszy, ale bez obaw

Polska waluta wciąż silnie związana jest z nastrojami globalnymi. Złoty od tygodnia traci (choć niewiele) na rzecz franka szwajcarskiego. Natomiast wczorajszy spadek w parze z euro, dolarem oraz funtem został wyhamowany. Według prezesa banku NBP czwartkowe informacje napływające z ECB nie powinny zagrażać pozycji polskiej waluty.

 

Moody’s o podniesieniu oceny dla Polski

Yves Lemay – dyrektor zarządzający agencji Moody’s wypowiedział się w sprawie oceny ratingowej dla Polski. Według jego słów podwyżka będzie możliwa, jeżeli kraj zrobi postępy w ograniczaniu nierówności fiskalnych i obniży dług publiczny.

 

Wydarzenie tygodnia: posiedzenie ECB, wybory w Wielkiej Brytanii

Wydarzeniem wywołującym emocje w tym tygodniu jest posiedzenie ECB w sprawie stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się zmian, jednak ważna będzie retoryka prezesa banku Mario Draghiego – “jastrzębi komunikat” może podbić wycenę euro. 8. czerwca to również dzień wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii.

 

Wydarzenia gospodarcze:

10:30 Indeks Sentix – Strefa Euro
11:00 Sprzedaż detaliczna  – Strefa Euro


cele informacyjne komentarz walutowy

06.06.2017 09:01
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000