KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Praca Wielka Brytania

35 tys. rocznie – czy Wielka Brytania wprowadzi kryterium dochodowe dla Polaków?

W okolicach maja-czerwca mają się rozpocząć negocjacje pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską. W trakcie nich będzie się ważył los Polaków na Wyspach oraz ich rodzin pozostających w kraju. Ostatnie Read more
dolar, euro za 5 złotych

Euro i dolar powyżej 5 złotych? Wszystko jest możliwe

Ostatnie zachowanie polskiej waluty nie napawa optymizmem. Cena dolara osiągnęła najwyższy od 14 lat poziom, a kurs franka straszy kredytobiorców. Złoty nie radzi sobie również w parze z Read more

Musisz wiedzieć: Kumulacja ważnych wydarzeń. 5 faktów walutowych 8.06


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Nadszedł wyczekiwany dzień. Brytyjczycy ruszyli do urn, a inwestorzy czekają na wystąpienie Mario Draghiego, które zaplanowane jest na 14:30. Z kolei w USA odbędzie się przesłuchanie byłego szefa FBI.

 

Dyskusja o polityce pieniężnej

Dziś decydenci europejskiego banku podejmą decyzję o wysokości stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się zmian na dzisiejszym posiedzeniu, jednak to ton wypowiedzi prezesa EBC na konferencji przykuje uwagę inwestorów. “Jastrzębie” sygnały mogą przełożyć się na umocnienie euro.

 

Czas wyborów

8 czerwca to również dzień wyborów Wielkiej Brytanii. Rozpoczęły się one o godzinie 8, a ostatnie głosy oddawane będą do godziny 23. Obecna premier Theresa May nie może mieć pewności, czy Partii Konserwatywnej uda się uzyskać większość.

 

Przesłuchanie w USA

Niespodziewane zwolnienie szefa FBI przez Donalda Trumpa na początku mają wywołało falę pytań o relacje prezydenta z Rosją. Dziś o godzinie 16:00 James Comey będzie zeznawał przed amerykańskim Senatem. Jeżeli były szef FBI nie wniesie nowych, zaskakujących informacji – dolar może się umocnić.

 

Dane makro

W tle najważniejszych wydarzeń początku czerwca publikowane będę dane makroekonomiczne. W kalendarzu uwagę zwracają: produkcja przemysłowa w Niemczech, PKB strefy euro oraz wnioski o zasiłek dla bezrobotnych złożone w USA.

 

Polska waluta osłabiona

Złoty wciąż traci w parze z podstawowymi walutami. Średni kurs EUR/PLN na chwilę obecną wynosi 4,21, USD/PLN 3,74, CHF/PLN 3,87, GBP/PLN 4,84.

 

Wydarzenia gospodarcze:

8:00-23:00 Wybory parlamentarne – Wielka Brytania
7:45 Sytuacja na rynku pracy  – Szwajcaria
8:00 Produkcja przemysłowa – Niemcy
9:15 Inflacja konsumencka – Szwajcaria
11:00 Produkt Krajowy Brutto, fin. – Strefa Euro
13:45 Decyzja ws. stóp procentowych – Strefa Euro
14:30 Projekcje makroekonomiczne ECB – Strefa Euro
14:30 Konferencja prasowa po posiedzeniu ECB – Strefa Euro
14:30 Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych –  USA


cele informacyjne komentarz walutowy

08.06.2017 09:43
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000