KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Kobiety na rynku pracy

Mniejsze pensje i niższe stanowiska – tak wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy

Kobiety i mężczyźni różnią się - tak Maciej Stuhr rozpoczął kilka lat temu jeden ze swoich występów. Trudno się z nim kłócić. Można natomiast doprecyzować, na czym konkretnie te różnice Read more
blog, ekantor, kulturalnie, podróże, Ekantor.pl

Ekantor.pl kulturalnie – czerwiec 2018

W czerwcu nie zabraknie przyjemności kultury wyższej - trochę baletu, trochę wystaw i jazzowych wieczorów w pięknych okolicznościach przyrody. Znajdzie się również coś dla podniebienia - w Bordeaux będzie okazja Read more

Na ile podwyżek zdecyduje się Fed? (komentarz walutowy 22.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wydarzeniem dnia jest wieczorna publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu ds. Otwartego Rynku. Czas oczekiwania wypełniony został jednak publikacjami po europejskiej stronie. Inwestorzy poznali m.in. zrewidowany odczyt brytyjskiego PKB.

 

Marcowe posiedzenie w centrum zainteresowania

Poszczególni przedstawiciele Fed nie wykluczają możliwości marcowej podwyżki stóp procentowych, mimo to inwestorzy nie wydają się być przekonani. Więcej światła na ten temat może rzutować wieczorna publikacja minutek FOMC. W tym kontekście równie ważne mogą okazać się publikacje napływające z USA. Najbliższe posiedzenie w sprawie polityki monetarnej Fed zaplanowane jest na  15 marca. Dziś średnia wartość EUR/USD osiągnęła 1,05.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty silniejszy

W trakcie dzisiejszej sesji kurs EUR/PLN zachowuje się stabilnie, a złotówce udaje się utrzymać wypracowaną wczoraj pozycję. Przewyższający prognozy indeks Info obrazujący nastroje panujące wśród niemieckich inwestorów przewyższył prognozy, natomiast inflacja konsumencka okazała się przybliżona do oczekiwań. Dane nie zdołały jednak zmienić relacji w tej parze i średni kurs euro osiągnął dziś 4,30 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar zmienny, ale czy stabilny?

Wczorajsza aprecjacja dolara w drugiej połowie dnia zaczęła być wymazywana, jednak w czasie dzisiejszej sesji dolar ponownie zaczął odbudowywać swoją siłę. Oczekiwania na kolejne sygnały ze strony Fed mieszają się z nastrojami kumulującymi się wokół osoby Donalda Trumpa. Dziś po południu rynek – obok protokołu z posiedzenia FOMC – zwróci również wystąpienie Jeromego Powella z Fed. Średni kurs dolara wyniósł dziś 4,09 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Sytuacja opanowana

Niepokoje o europejską scenę polityczną nieco się wyciszyły i na chwilę obecną duża część uwagi rynku skupia się przede wszystkim na publikowanych danych oraz sytuacji za oceanem. Taka koniunktura pozwala złotemu uzyskać silniejszą pozycję wobec franka szwajcarskiego. Lokalnie inwestorzy zapoznali się dziś z koniunkturą konsumencką, jednak dane te nie miały wpływu na notowania walut. Średnia wartość franka wyniosła dziś 4,04 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Brexit coraz bliżej

Funt sukcesywnie, choć nie gwałtownie, kontynuuje ruch w kierunku północy wykresu. Dziś rynek zapoznał się z odczytem PKB, który mimo że w ujęciu kwartalnym przewyższył prognozy, to jednak w ujęciu rocznym został zrewidowany w dół. W najbliższych dniach można się natomiast spodziewać, że do głosu coraz częściej zaczną dochodzić sygnały w sprawie Brexitu, ponieważ rząd Theresy May planuje rozpoczęcie procedury wyjścia z UE pod koniec marca. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,09 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

22.02.2017 16:12
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000